טיפול בעין עצלה בצפון

סובל מעין עצלה? זה הזמן לגשת לאבחון וטיפול בבעיה

שני אחוזים מכלל האוכלוסייה, ילדים ומבוגרים, סובלים מעין עצלה. מצב של עין עצלה נובע מליקוי שיכול להיות פזילה, בעיה רפואית בעין, או בעיה אופטיות במבנה העין. הליקוי גורם לבעיה בקריאת המסרים ששולחת העין למוח. טיפול בעין עצלה מתמקד באימון של המוח והעין העצלה לעבוד יחד, ללמוד מחדש כיצד לקלוט ולפענח מסרים המועברים בינהם.
מחפש מידע אודות טיפול בעין עצלה בצפון?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

טיפול בעין עצלה
מקרה של עין עצלה יכול להתקיים בשל מספר סיבות, אולם התוצאה היא אחת - תמונה מטושטשת שעוברת מהעין למוח. באופן תקין שתי העיניים שולחות תמונות למוח ויחד הן מצטלבות ומרכיבות את הראייה התלת מימדית. בעין עצלה, כאמור, אין חיבור טוב של התמונות והמוח מקבל תמונה לא ברורה שקשה לו לפענח. לפיכך הוא בוחר בתמונה אחת, החדה יותר, ומספיק לפענח את הקלט מהעין העצלה ששלחה את התמונה המטושטשת. מצב זה יוצר תגובה מעגלית בה, בשל חוסר הקשר בין העין למוח, יכולת הראייה של העין מתדרדרת ועקב כך היא שולחת תמונות מטושטשות עוד יותר והופכת לבלתי רלוונטית עבור המוח. 

על מנת שהעין תחזור לתפקוד מלא יש ליצור קשר מחודש בינה לבין המוח ולאמן אותם לעבוד יחד עד לשיפור התוצאה.
 
עין עצלה מתפתחת כבר בתקופת הילדות ויש חשיבות רבה לאבחון שלה כמה שיותר מוקדם ולטיפול בה. ככלל, ככל שמטפלים בעין עצלה מהר יותר כך יש סיכוי טוב יותר לחזרה למצב תקין. עבור ילדים ישנן מספר שיטות לטיפול שמטרת כולן להכריח את העין העצלה והמוח לעבוד יחד ולחזק את הקשר בניהם. עבור מבוגרים הסובלים מעין עצלה, עד לאחרונה לא היה טיפול מוצלח לבעיה, וכיום ישנה תקווה חדשה בדמות שיטת נוירוויז'ן.

רופאים מומחים בתחום מדגישים את החשיבות של אבחון מוקדם ומדוייק של הבעיה על מנת שניתן יהיה להתאים טיפול מדוייק לכל מטופל ולהביא לשיפור אופטימאלי במצב במהירות האפשרית, תוך הימנעות כמה שניתן מניתוחים. 

עין עצלה בצפון
בצפון הארץ ניתן למצוא מרכזים רפואיים המתמחים ברפואת העין ומציעים אבחון וטיפול לעין עצלה, עבור ילדים ומבוגרים. את המרכזים הרפואיים מנהלים רופאי עיניים בעלי שם ומומחיות בתחום, כך שהם מעודכנים בכלל שיטות הטיפול החדישות בתחום ובעלי ניסיון רב בטיפול בתופעה. עם זאת, בתחום ספציפי זה שיש שיחליטו לפנות למומחים בתחום גם את הקליניקה שלהם אינה ממוקמת במרכז ולסוע אליהם גם למרכז הארץ.

הדבר החשוב ביותר הוא שמרגע שעולה חשד לבעיות בתקינות הראייה יש להגיע למומחה בתחום שיוכל לאבחן את הבעיה באופן מדוייק ולהתאים לה טיפול בזמן שהוא עוקב אחר ההתקדמות.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לטיפול בעין עצלה בצפון
פרופ' יאיר מורד
פרופ' יאיר מורד
מיקום בארץ: ראשון לציון מרכז רפואי עתידים, מרכז רפואי נארא
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.