האם סוכרייה על מקל תהיה התרופה החדשה לעששת?

מניעת עששת באמצעות סוכריה על מקל

המחקרים ותעשיית התרופות הוופכים ידידותיים יותר למשתמש מבחינה פרקטית ולצד זה מאתגרים את הלך המחשה המסורתי - סוכרייה על מקל אשר כוללת חומר טבעי אשר נלחם בחיידקים תהיה בקרוב התרופה החדשה לעששת שנקנה לילדים בבית המרקחת.
מחפש מידע אודות האם סוכרייה על מקל תהיה התרופה החדשה לעששת??
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מניעת מחלת העששת וסוכריה על מקל - שילוב אפשרי? מחלת העששת היא מחלה אשר נגרת עקב הצברות של חיידקים על השן ובין השיניים. החיידקים אשר מגיעים לפה בעקבות המזונות שאנו צורכים, בעיקר אלו עם הסוכר, נשארים על השיניים ומפרישים חומר אשר פוגע בציפוי השן ומחליש אותה. העששת נפוצה בעיקר אצל ילדים אשר צורכים מזונות מתוקים רבים ולא פעם מקפידים פחות על צחצוח וניקוי השיניים משיריי אוכל והצטברות חיידקים.
סוכריות על מקל הן כידוע ממתק אשר אהוב על ילדים בכל הגילאים וניתן לרכוש אותן בכל מקום. לרוב, הבעיה עם ממתקים דוגמת סוכריות על מקל היא שהן נצרכות בכמויות גדולות על ידי הילדים בשל מתיקותן והן משאירות שיירי סוכר על השיניים שמושכים חיידקים. בנוסף ממתקים מכל סוג נצרכים בין הארוחות ולכן רבים אינם נוהגים לצחצח או לנקות את השיניים לאחר תריכתם, מה שנותן לחיידים זמן רב לפעול ללא הפרעה.
מניעת עששת באמצעות סוכריה על מקל השילוב בין מניעת עששת לבין סוכריה על מקל נראה עד כה בלתי אפשרי ואפילו מנוגד. האמירה כי סוכריות עושות חורים בשניים מושרשת חזק בכלנו ושינוי מחשבתי נראה כמעט בלתי אפשרי. אולם תחום המיקרוביולוגיה אשר מאתגר בכל פעם מחדש את הבלתי אפשרי יכול להיות זה שישנה את התמונה. 
לפי דיווחי אתר "Science Daily" החוקר ווניונאן שיי, מאוניברסיטת קליפורניה, פיתח לאחרונה סוכריה על מקל שנראת כמו ממתק והיא טעימה כמו ממתק אולם היא אינה ממתק. בפועל הסוכריה התמימה לכאורה מכילה חומר טבעי שנלחם בחיידקים המצטברים על השן וגורמים לעששת, ומסייע לתהליך הלבנת שיניים. 
החומר אשר מזכיר את החומר הפעיל הנמצא בסוכריות הליקריץ הורג את חיידקי הסטרפטקוקוס מוטאנס, החיידקים האחראים על היווצרות העששת ובעקבותיה למגוון בעיות שיניים בהן חורים, ריקבון, דלקות חניכיים ועוד. הסוכריה אשר נשמעת חלומית עבור כל אמא ואבא המתמודדים עם הדרישה של ילדיהם לממתקים היא כבר בגדר מציאות וניתן להשיג אותה בארה"ב תחת השם "הממתק הצמחי של ד"ר ג'ון".
לדבריו של ווניונאן שיי הפיתוח של הסוכריה ארך שמונה שנים תמימות, כאשר במקביל הוא עומל על פיתוח אמצעים נוספים אשר יהיו ידידותיים יותר לקהל הרחב במלחמה בעששת ובבעיות שיניים נוספות.