איך מתאפרים לאחר מתיחת פנים

מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים הוא ניתוח פלסטי אשר מעניק לפנים מראה צעיר, חלק ורענן. אולם קצת לפני שמתקבלות התוצאות המלאות יש לעבור תקופת החלמה שכוללת נפיחות, שטפי דם וצלקות קטנות שעוד לא נעלמו.
מחפש מידע אודות איך מתאפרים לאחר מתיחת פנים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מטופלים שמחליטים לעבור ניתוח מתיחת פנים לוקחים בחשבון שיהיה עליהם לעבור תקופת החלמה שבה תופעות לוואי הנראת לעין. חלק מהמטופלים מחליטים לקחת חופש לזמן ממושך ולמעשה אינם מראים את עצמם עד שתוצאות הניתוח מתקבלות ואחרים אינם יכולים להרשות לעצמם לקחת חופשה כה ארוכה, והם מוצאים דרכים לחזור לשגרה למרות שטפי הדם הקלים והנפיחות שעוד נשארה.    

אופציה אחת, שרבים משתמשים בה היא איפור שמטרתו להסתיר את תופעות הלוואי. כיצד עושים זאת?  

1. לפני תחילת האיפור
קודם כל ובלי קשר לאיפור לפני שיוצאים מהבית יש לשמור על עור הפנים מפני השמש. מריחת מקדם הגנה על כל אזור הפנים היא חשובה ביותר. מומלץ לעשות שימוש בקרמים שהם גם מקדמי הגנה וגם מכילים חומרים אנטיספטיים והיפו אלרגניים.    דבר שני הוא להכין את כל אביזרי האיפור כך שיהיו נקיים ומחוטאים. העור רגיש מאד ולפעמים עוד פצוע ואנו לא רוצים לזהם אותו. הרופאים ממליצים בד"כ פשוט לקנות מברשות איפור חדשות לכבוד המאורע.  

2. מתחילים להתאפר
הבסיס לאיפור מסוג זה הוא כמובן מייקאפ שיסתיר את שטפי הדם. מבחינת מרקם עדיף מייקאפ נוזלי. את השכבה הראשונה יש למרוח עם מייקאפ בצבע העור ואם רוצים ניתן למרוח שכבה נוספת קצת יותר כהה.  

על מנת להסתיר נפיחות יש לעשות שימוש במייקאפ כהה יותר ובסמקים שונים שיצרו אשליה של עומק.  
איפור העיניים - כמובן שרבות מהנשים מאפרות את העיניים באופן קבוע, אולם כאשר הפנים עדינות ובעלות גוון אדמדם מומלץ לחשוב היטב על הצבעים שמוסיפים להן. ההמלצה היא לאפר את העיניים בצבע ירקרק, שהינו הצבע המנוגד לאדום. זה יטשטש את האדמומיות ויותר מכל לא ידגיש אותה.  

אם כן, ישנן דרכים להסתיר ולטשטש את תופעות הלוואי של ניתוח מתיחת פנים. עם זאת יש להיוועץ במנתח הפלסטי טרם מתחילים להתאפר. המנתח הפלסטי יסביר מתי מומלץ שלא לגעת בפנים ולא להעמיס עליהם בחומרים על מנת להימנע מזיהום.