איפור קבוע

כל מה שחשוב ורצוי לדעת על איפור קבוע

יש נשים שקמות שעה וחצי לפני הזמן ועדיין מאחרות בעשר דקות לכל מקום. במיוחד עבור אותן נשים, שמקפידות על הופעה מאופרת למשעי, גם אם היציאה היא רק לסופר, יכול איפור קבוע לחסוך הרבה זמן ובטווח הארוך גם כסף. כיום, לקום בבוקר עם אייליינר משורטט ולצאת מהים עם ליפסטיק עדין שלא נמרח, זה כבר לא בגדר חלום. ורק נדגיש כבר עכשיו שאיפור קבוע הוא אינו נחלתן של נשים בלבד.

מחפש מידע אודות איפור קבוע?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו איפור קבוע?
איפור קבוע הוא טכניקה שבה מחדירים לפנים פיגמנטים של צבע המופקים ממינרלים. השימוש באיפור קבוע התחיל לפני כ-18 שנה והיה מזערי, בעוד היום כמעט לכל קוסמטיקאית יש הסמכה לאיפור קבוע והשירות שכיח ביותר. הטכניקה עצמה מזכירה קעקוע, אך בניגוד לקעקוע בו הצבע נותר בגוף לצמיתות, איפור קבוע הוא למעשה זמני. כך, שלמרות השם שניתן לטיפול- 'איפור קבוע', תוך שלוש שנים לכל היותר, רוב הפיגמנטים שהוחדרו לעור נעלמים ויש לחזור על הטיפול.

איפור קבוע מחייה את מראה הפנים ויש בכוחו אף לטשטש פגמים קלים. בעזרתו ניתן להדגיש ולשנות את צורת הגבות כך שהעיניים יבלטו ויפתחו, ניתן לעבות שפתיים דקות ואפילו לטשטש הבדלי סימטריה.

איך נראים עם איפור קבוע?
האמת, שגם אם עברתם איפור קבוע אין זה אומר שתראו מאופרים. האיפור הקבוע הוא איפור קל בלבד אשר משווה לכם מראה טוב יותר, מטשטש פגמים לא רצויים ומדגיש קווי מתאר קיימים. הפיגמנטים אשר מחדירים לעור הפנים יוצרים מראה אחיד, ויש ביכולתם לטשטש צלקות וליצור אשליה של שיער צפוף יותר, למשל כאשר מאפרים את הגבות. בשל תכונות אלו של האיפור הקבוע נוהגים להשתמש בו גם בטיפולי קוסמטיקה נוספים ובניתוחים פלסטיים כניתוח שיחזור שד.

הכנות לפני איפור קבוע
נכון, כתבנו שאיפור קבוע הוא בעצם זמני, אבל גם שלוש שנים עם מריחת צבע לא מחמיאה הן הרבה מאד זמן... ולכן לפני שעוברים איפור קבוע, מומלץ להגיע לקליניקה או אל הקוסמטיקאית ולעבור איפור ניסיון בכלי איפור רגילים. מטרת פגישת הניסיון היא לוודא שהאיפור מקצועי ושיש הסכמה בין הקוסמטיקאית או המאפר לבין הלקוח על אופן האיפור. דבר נוסף אשר מומלץ טרם עושים איפור קבוע הוא להסתובב מספר ימים עם המראה המבוקש ולהתרגל אליו, הדבר מומלץ בעיקר לאנשים אשר אינם רגילים ללכת עם איפור ביומיום.

לאחר פגישת הייעוץ והניסיון ובחירת מכון יופי או הקליניקה חשוב לעדכן את המאפר בכל בעיה רפואית. בעיקר חשוב לציין אם קיימת רגישות לחומרי הרדמה או חומרים אחרים, אם ישנן מחלות עור, בעיות בקרישת הדם, או מחלות כרוניות הנוגעות לאיברים המטופלים כדוגמת הרפס בשפתיים.

הליך איפור קבוע
ההליך עצמו של איפור קבוע כולל החדרת מחט חשמלית לשכבת העור העליונה במהירות גבוהה מאוד, תוך הזרקת פיגמנט צבע הנספג בעור. טרם החדרת המחט מורחת המאפרת את אזור הטיפול בחומר מאלחש וכעבור זמן מה מתחילה לעבוד עליו עם מכשיר איפור קבוע אשר נראה כמו עט עבה, שאליו מוצמדות מחט ומכלית צבע. בסיום הטיפול נותר האזור אדמומי ונפוח ובתוך זמן קצר מתפתח גלד. כשבוע לאחר הטיפול, העור מתחיל להתקלף והתוצאה מתגלה. רק לאחר חודש מיום הטיפול הצבע מתייצב לחלוטין וניתן לצפות בתוצאה הסופית, ולהחליט האם יש צורך בתיקון או בשינוי הגוון.  

נסיים בהבחנה אשר עושים חלק מהמאפרים בין איפור קבוע לבין הדגשת תווי פנים. ההבדל בין הטיפולים נמצא הן בתוצאה הסופית, כאשר איפור קבוע מספק מראה מאופר ומתייחס לתוספת צבע לפנים (תוחם שפתיים, עיצוב גבות וכדומה) לעומת מראה טבעי יותר אשר רק מחזק את הגוונים הטבעיים. והן מבחינת ההליך עצמו, כאשר בהליך של איפור קבוע מוחדר הצבע לשכבות עמוקות יותר של העור. המאפרים עצמם חלוקים לגבי השאלה מי מהשניים נחשב איפור קבוע מוצלח יותר. נציין שהגדרות אלו שייכות בדרך כלל למאפרים עצמם ובאופן כללי רופאי עור מתייחסים לשני המונחים כשיטה אחת.

מטופלים שעברו איפור קבוע מדווחים כי הם נהנים מהיתרונות הרבים של האיפור הקבוע, ובראש ובראשונה מהזמן הפנוי שנוצר להם, כעת, כאשר הם אינם צריכים בכל בוקר להתאפר. אומנם לא פעם גם לאחר איפור קבוע עדיין יש צורך להתאפר ולהדגיש קוים מסויימים, במיוחד לאירועים מיוחדים, אך מבחינת הזמן וההשקעה זה לא דומה להתארגנות שמתחילה מאפס. בנוסף, הם מציינים שהעובדה שהם נראים מעולה גם כשהם הולכים לישון וקמים בבוקר מעניקה להם תחושה טובה ובטחון רב שאותם לא יתפסו לא מוכנים ולא מאורגנים כפי שהם אוהבים.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לאיפור קבוע
פרפקט שירותי רפואה אסתטית
פרפקט שירותי רפואה אסתטית
מיקום בארץ: פתח תקווה
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.