אנהידרול פורטה

תכשיר למניעת הזעת יתר

לא כל אחד שסובל מהזעת יתר מוכן לטפל בזה בניתוח. גם לאחר החלפת דאודורנטים או ביגוד, לעיתים הריח כתוצאה מהזעת יתר לא עובר. לכן עולם הרפואה פיתח מספר תכשירים שאמורים לטפל בבעיה. אחד מהתכשירים ההלו,שהינו גם התכשיר הפופולארי כיום, הינו אנהידרול פורטה לטיפול בהזעת יתר.
מחפש מידע אודות אנהידרול פורטה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

טיפול אנהידרול פורטה בהזעת יתר
תכשיר אנהידרול פורטה מתאים לאנשים שסובלים מהזעת יתר ברמה קלה ובינונית. התכשיר המוצע בשוק למניעת הזעת יתר מכיל ריכוז גבוה של מלחי אלומיניום וכתוצאה מזה ניתן אך ורק במרשם רופא. תפקידם של תכשירים להזעת יתר הוא לחסום את בלוטות הזיעה באזור עליו הוא נמרח, ובצורה זו לעצור את הזעת היתר.

לטיפול בהזעת יתר בבית השחי, ההמלצה היא על תכשיר המכיל ריכוז של כ- 15 אחוז מלחי אלומיניום, בעוד שלכפות הידיים והרגליים נדרשים תכשירים בריכוזים של כ- 30 אחוז. ישנם תכשירים שניתן למרוח על הפנים, אך חובה להתעייץ עם רופא טרם השימוש, עקב חשש לפגיעה בעור. את התכשירים יש למרוח לפני השינה על עור יבש לחלוטין ולהשאירם בין 6 ל- 8 שעות כדי להשיג אפקט מקסימאלי. אין למרוח את התכשירים מייד לאחר גילוח בתי השחי, יש להמתין מספר ימים.

אנהידרול פורטה - תופעות לוואי
לעיתים התכשירים גורמים לגירוי של העור. כאשר תופעה כזאת מתעוררת חובה להיוועץ ברופא, ובמידת הצורך למרוח תכשירים המכילים לחות על מנת לצמצם ולמנוע את התופעה. תופעה נדירה שעלולה להיווצר משימוש באנהידרול פורטה היא כוויות.

תרופות חוסמות בטא
הזעת יתר נגרמת לעיתים כתוצאה מחרדה, ולכן, ניתן להפחית את כמות ההזעה על ידי הורדת רמת החרדה. את רמת החרדה ניתן להוריד באמצעות תרופות פסיכיאטריות שונות הנקראות "חוסמי בטא". חוסמי הבטא מעכבים קליטת סרוטנין - מוליך עצבי אשר פעילותו נקשרת לרוב למצבי רוח. העיכוב מונע לרוב את תופעת החרדה. יש להיוועץ בפסיכיאטר טרם נטילת התרופות, שכן ישנם מקרים בהם תרופות אלו גורמות דווקא להזעה מוגברת (רסיטל למשל).

תכשיר האנהידרול פורטה, כמו שאר התכשירים שאמורים להשפיע בטיפול נגד הזעת יתר, לא עוזר בכל המקרים. לכן, מי שסובל מהזעת יתר חמורה או שלא מצא פתרון בדמות תכשירים אלו, עדיף לו לפנות לפרוצדורות כירורגיות.