שאלות על הסרת שיער באפילציה

כל השאלות שרצית לשאול על הסרת שיער באפילציה

לכל מי שלא רוצה שיער מיותר בגוף, אבל לא רוצה לעשות טיפולי הסרת שיער בלייזר או באינפרא אדום, יש את השיטה הותיקה ביותר בשוק, שיטת הסרת שיער באפיליציה. אפילציה היא גם השיטה הזולה ביותר וחלק יגידו שהיא השיטה המומלצת ביותר. אבל האם זה מתאים לכל אחד? האם זה כואב? ריכזנו עבורכם בעמוד הבא את השאלות הנפוצות בנושא.
מחפש מידע אודות שאלות על הסרת שיער באפילציה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
האם טיפול הסרת שיער בשיטת אפילציה כואב?
הכאב מהטיפול הוא עניין יחסי. הטיפול עצמו מבוצע על ידי מחט חשמלית, ששורפת את השערה מהשורש. לכן, כאב הוא בלתי נמנע, אם כי הוא בקושי מורגש. כאמור, זה עניין מאוד אישי ויהיו נשים שיהיו יותר רגישות לכאב או פחות רגישות. התחושה המורגשת היא של חום ועקצוץ והיא נמשכת קרוב לשניה.

בטיפול הסרת שיער בלייזר צריך לחכות כמה חודשים בין טיפולים, הדבר תקף גם לטיפול באפילציה?
ההפך הוא הנכון בכל הנוגע להסרת שיער באפילציה. מכיוון שהטיפול הוא ממוקד לכל שערה לא צריך לחכות הרבה זמן בין טיפול לטיפול.

האם כל אחד יכול לעבור טיפול הסרת שיערות באפילציה?
הטיפול לא מתאים לכל אחד. טיפול הסרת שיער באפילציה אינו מומלץ לאנשים שסובלים מפגיעה במערכת החיסון, מזיהום, ממחלות עור ומאקנה קשה. בנוסף, הסרת שיער באפילציה אסורה לאנשים הסובלים מבעיות בקרישת הדם והסיבה לכך הינה שהמחט החשמלית גורמת לדימום קל שבמצבים של חוסר קרישת דם יכול להחמיר ולא להחלים.

האם טיפול הסרת שיער באפילציה יעיל יותר מטיפולים אחרים להסרת שיער?
טיפול באפילציה מומלץ באזורים מעוטי שיער. לאזורים בגוף אשר יש בהם שיער רב, מומלץ לטפל בשיטות אחרות, דוגמת הסרת שיער בלייזר או הסרת שיער באינפרא אדום. הסיבה לכך היא שבאפילציה עובדים על כל שערה בנפרד, ולכן זה ייקח יותר זמן בשיטה הזאת, לעומת השיטות האחרות שפועלות על שטח גדול יותר ומספר רב יותר של שערות בכל פעם.

האם בתום הטיפול, השיער גודל חזרה?
זה מאוד אישי ותלוי באיזה שלב התחלת את טיפול הסרת השיער. ייתכנו מצבים שבהם יהיה צורך בטיפול חוזר של הסרת שיער באפילציה על מנת שהשערה לא תצמח שנית. יחד עם זאת הטיפול יעיל ב- 95 אחוז מהמקרים.

האם מותר להיחשף לשמש לאחר טיפול הסרת שיער באפילציה?
החשיפה לשמש אינה מומלצת וזאת מכיוון שחשיפה לא מבוקרת לשמש עלולה לגרום להתהוותם של כתמי פיגמנטציה (צבע) על העור. אם אין אפשרות להימנע מחשיפה לשמש, חובה למרוח קרם הגנה עם מקדם הגנה 15 לפחות, ולחדש אותו כל שעתיים. הימנעות מחשיפה לשמש מומלצת לתקופה של כ- 3 שבועות לאחר הטיפול עצמו.

יש לי שיער בהיר, האם הטיפול מתאים לי?
בניגוד להסרת שיער בלייזר, טיפול אשר יעיל ומומלץ רק לבעלי שיער כהה, טיפול הסרת שיער באפילציה מומלץ לכל גווני וצבעי השיער. למעשה, זה הטיפול היחיד שמומלץ לאנשי בעלי גוון שיער בהיר.