בניית ציפורניים

רקע כללי ומידע שימושי

תמיד חלמת להיות בעלת ציפורניים יפות וארוכות? תמיד סבלת מציפורניים חלשות ומתפצלות או מכסיסת ציפורניים כרונית ומעולם לא הצלחת באמת להאריך אותן? בניית ציפורניים היא הפתרון האולטימטיבי בשבילך!

מחפש מידע אודות בניית ציפורניים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

בניית ציפורניים - מידע כללי
נשים רבות מפנות חשיבות רבה לאסתטיות של כף ידן, שכן כף יד מטופחת ועדינה מוסיפה המון למראה הנשי ותורמת לעידון ההופעה הכללית. כמו כן, בניית ציפורניים ועיצוב ציפורניים מסייעות ליצירת מראה מוקפד, מסודר ונקי.

קצת רקע על בניית ציפורניים
בניית ציפורניים היא התשובה לכל אותן נשים שמעולם לא הצליחו להאריך ולגדל ציפורניים באופן טבעי. בניית ציפורניים חוסכת המון זמן ותסכול הכרוך בניסיון להארכת ציפורניים אצל נשים הכוססות את ציפורניהן, שכן הבנייה מונעת מהן את הכסיסה וכך גומלת אותן מהרגל שלילי זה.

חשוב לציין כי הבנייה לא מסבה כל נזק לציפורן הטבעית כפי שהיה בעבר וכפי שעדיין מקובל לחשוב עוד היום. לכן, נשים עם ציפורניים חלשות ומתפצלות לא צריכות לחשוש לבריאות הציפורן בשל הבנייה, נהפוך הוא, בתהליך הבנייה מוזנת הציפורן בחומרים שמחזקים אותה טרם הדבקת הציפורן המלאכותית.

בניית ציפורניים הוא תהליך שמטרתו יצירת ציפורן מלאכותית שתראה טבעית ככל האפשר על יד הארכת הציפורן, קישוטה, עיצובה וטיפוחה. ציפורניים מלאכותיות קיימות במגוון צורות, גדלים, חומרים וצבעים, וישנן טכניקות שונות להרכבתן.

הליך בניית ציפורניים
בניית ציפורניים ועיצוב ציפורניים הוא תהליך הכולל שלושה שלבים שונים: ראשית, טיפוח והזנת הציפורן הטבעית לשם שמירה על בריאותה, שנית, הרכבת ציפורן מלאכותית וקישוטה ולבסוף, טיפול ואחזקה של הציפורן המלאכותית.

חומרים לבניית ציפורניים
קיימים שני חומרים השולטים בשוק בניית הציפורניים היום, שניהם בריאים לציפורן ובשניהם מתקבלת ציפורן יפה וחזקה.

חומרים לבנייה:
טיפס - "טיפס" זהו הכינוי של הציפורן מפלסטיק אותה מדביקים על הציפורן הטבעית. על גבי הטיפס מורחים אקריל לצורך עיבוי הציפורן והבאתה לצורתה המושלמת הסופית.

ג'ל סיליקון - זהו חומר חדיש יחסית אותו מורחים ישירות על הציפורן הטבעית ליצירת ציפורן מלאכותית טבעית למראה.

משי, פשתן ופיברגלאס - שוב מדובר בטכניקה חדישה ולא כל כך נפוצה בה יוצרים משטח דמוי ציפורן באמצעות אחד החומרים הללו ואת המשטח מדביקים על הציפורן הטבעית.  

תהליך בניית ותחזוקת הציפורניים
בנייה בטיפס - טכנאית הציפורניים מתחילה בהסרה עדינה של השומן הטבעי מהציפורן לצורך הדבקה טובה של הציפורן המלאכותית. לאחר הדבקה הרמטית (למניעת הצטברות לחות שעשויה לגרום לפטרת הציפורן) מורחת הטכנאית שכבות נדיבות של אקריל לעיבוי הציפורן ולהבאתה לצורתה הסופית. כל שלושה שבועות יש להגיע לטכנאית למילוי חוזר של האקריל בחלל שנוצר עקב צמיחת הציפורן. בתום הבנייה של הציפורן השקופה הטכנאית מעצבת ומקשטת אותה לפי טעמה של הלקוחה.

בנייה עם ג'ל - בשיטה זו אין הדבקה של ציפורן אלא "מילוי" בלבד. הג'ל נמרח ישירות על הציפורן הטבעית ליצירת ציפורן מלאכותית מושלמת. שיטה זו בראיה לציפורן הטבעית ואפילו מחזקת אותה ומומלצת לנשים הסובלות מציפורניים חלשות במיוחד. גם בבניה עם ג'ל יש לשוב למילוי חוזר אך בתדירות נמוכה יחסית. ציפורן מלאכותית מג'ל נראית טבעית מאוד, כך שניתן להשאיר את הציפורניים ללא כיסוי לק.

כיסויי ציפורניים עם משי, פשתן, או פיברגלאס - בשיטה זו מדביקים משטח דמוי ציפורן מאחד החומרים על גבי הציפורן הטבעית או המלאכותית ליצירת מראה מושלם. גם בשיטה זו יש להסיר שומן טבעי מהציפורן טרם ההדבקה. לחלק מהחומרים הללו חסרונות (לפשתן מראה עכור ולא טבעי ולמשי אין מספיק חוזק ועמידות) ועל כן יש לבצע החלטה מושכלת באשר לסוג החומר.

טיפים לאחר בניית ציפורניים מלאכותית
כפי שהזכרנו יש לבצע מילוי חוזר של הציפורן אחת למספר שבועות וכדאי להתייעץ עם הטכנאית בעניין משך הזמן המתאים ביותר לביצוע מילוי כתלות בחומר הבנייה. נציין פה כי יתרון בולט של בניית ציפורניים הוא שהלק מחזיק זמן רב על הציפורן זאת מאחר ואין את השמן הטבעי שקיים על הציפורן הרגילה ודוחה את הלק.

כאשר עוברים בניית ציפורניים בפעם הראשונה דרוש זמן מה להתרגל, הן לתחושה המוזרה של ציפורן ארוכה והן לשימוש ביד עם ציפורניים. לכן השתדלי להשתמש יותר בכריות האצבעות ופחות בציפורניים ואל תנסי לבחון את חוזקן. התחושה המוזרה שמלווה את היום הראשון נעלמת והופכת טבעית.  

לבסוף, לעולם אל תנסי להסיר את הציפורניים לבד או לחילופין לכסוס אותן מאחר ואת עלולה להסב נזק חמור לציפורן הטבעית שלך. אם את מחליטה להסיר את הציפורניים פני לטכנאית שתבצע מלאכה זו עבורך.