דריוניק - טיפול בהזעת יתר

שיטת דריוניק לטיפול בהזעת יתר

הזעת יתר היא תופעה לא נעימה שיכולה להקשות על החיים במגוון מישורים. כיום פותחו מספר שיטות טיפול על מנת להתמודד עם תופעת הזעת יתר: ישנם ניתוחים, משחות, טיפולים אלטרנטיביים, טיפול בזריקת בוטוקס, וישנה גם שיטת טיפול ביתית ויעילה בהזעת יתר- דריוניק.
מחפש מידע אודות דריוניק - טיפול בהזעת יתר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

דריוניק - טיפול בהזעת יתר
דריוניק הוא מכשיר ביתי מלבני המחובר לאלקטרודות חשמליות הפועלות על סוללה. את התבניות המלבניות ממלאים במי ברז ומשרים בהן את הידיים, בית שחי והרגליים. בתוך המים, דרך פעולה הנקראת יונטופורזיס הזעת היתר פוחתת. דריוניק פותח בארצות הברית וקיבל אישור לשימוש על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). בארץ נכנס המכשיר לשימוש לפני כמה שנים. כמכשיר טיפולי להזעת יתר, דריוניק קיים כבר עשור, כאלפי מטופלים עשו בו שימוש כחלק מהטיפול שלהם בהזעת יתר והוא נחשב לאמין ומוצלח.

איך עובד הדריוניק?
השיטה שגורמת לדריוניק להפחית בזיעה נקראת יונטופורזיס. על ידי האלקטרודות החשמליות שמחוברות לתבניות מזרימים חשמל בעוצמה נמוכה אל המים שמייבש את בלוטות הזיעה ופוגע בפעילות שלהן. לא ידוע לגמרי מה גורם להפחתה בזיעה, ההשערה היא שהעור "נסתם" על ידי הפעילות החשמלית והמינראלית.

לא כולם יכולים להשתמש בדריוניק. בשל הפעילות החשמלית של המכשיר, דריוניק אינו מתאים לנשים בהריון, אנשים שסובלים מאפילפסיה, אנשים עם קוצב לב ואנשים עם שתלי מתכת בגוף. לשאר האנשים מומלץ להיוועץ עם רופא עור לפני תחילת הטיפול, יתכן וימליץ על טיפול אחר דוגמת טיפול בוטוקס להזעת יתר. רופא עור ינחה אתכם לגבי השימוש במכשיר.

דריוניק היא שיטה פשוטה, אך היא דורשת התמדה ומאמץ מהמטופלים. תחילה, בשבועיים הראשונים של הטיפול יש להשרות את הידיים או הרגליים כחצי שעה פעמיים ביום. לאחר שרואים הפחתה בכמות הזיעה, מפחיתים בזמן ההשריה וניתן להשרות פעמיים בשבוע לחצי שעה. מבין שיטות הטיפול בהזעת יתר, דריוניק נחשבת לזולה ביותר. פרט לעלות הראשונית של המכשיר ורכישת סוללות כאשר הן נגמרות, אין הוצאות על המכשיר של הדריונק והוא נשאר לזמן ארוך.

הגיוני שיעלה בכם חשש לשים את הרגליים והידיים בתוך מים עם חשמל, אך חשוב לדעת שאין כמעט כל סכנה במכשיר (לא סתם הוא אושר על ידי ה- FDA). במקרים בודדים בעקבות התקנה לא נכונה של הדריוניק מרגישים את זרמי חשמל. אם זה קורה סימן שלא הרכבתם את המכשיר כראוי. בכל אופן בפגישת ייעוץ עם הרופא המטפל בכם תוכלו למצוא פתרון לבעיה ולהמשיך לטפל בהזעת יתר. כמו כן, תופעות הלוואי מהמכשיר אינן נפוצות, ובמידה והן מופיעות הן כוללות בעיקר יובש בחלק גוף אותו השרו בדריוניק.