התאמה לניתוח מתיחת בטן

האם אתם מתאימים לניתוח מתיחת בטן?

בעזרת ניתוח מתיחת בטן ניתן להיפטר מעודפי שומן ובעיקר עודפי עור רפוי באזור הבטן, שנוצרו בעקבות ירידה חדה במשקל או עקב הריון. הניתוח מטפל באותם עודפי עור עקשניים הנופלים מצידי גופנו ולא מתכווצים בזמן דיאטה או פעילות גופנית. בשנים האחרונות ניתוח מתיחת בטן הופך להיות יותר ויותר פופולארי בארץ ובעולם, ואנשים רבים מעוניינים לדעת האם הם מתאימים לעבור אותו.
מחפש מידע אודות התאמה לניתוח מתיחת בטן?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מתיחת בטן - מיהו המועמד המתאים לעבור ניתוח מתיחת בטן?
ככלל, המועמדים המתאימים לעבור ניתוח מתיחת בטן הם מטופלים בעלי בריאות תקינה שסובלים מעודפי עור ושומן שאינם מתכווצים ונעלמים, גם לאחר פעילות גופנית ממושכת. בפרט, המועמדות העיקריות לניתוח מתיחת בטן הן נשים לאחר לידה שרפיון בשרירי הבטן גרם לכך שהעור והשרירים נמתחו מעבר לנקודה בה הם יכולים לחזור למיקומם הטבעי. רפיון זה יוצר מראה לא אסתטי שמפריע לנשים שרק לפני תשעה חודשים היו בעלות בטן מוצקה וכעת הן מתמודדות עם בטן רופסת.

מועמדים נוספים למתיחת בטן הם אנשים שאיבדו שומן רב תוך פרק זמן קצר בעקבות דיאטה או מועמדים שעברו ניתוח בריאטרי דוגמת ניתוח קיצור קיבה. איבוד השומן המהיר בעקבות הדיאטה או הניתוח הבריאטרי גורם לכך שיצטבר עור עודף באזור הבטן שאינו מצליח להתכווץ במקביל לירידה במשקל, ונראה לא טבעי ביחס ליתר מראה הגוף.

כמו נשים בהריון ואנשים שעברו דיאטה, מטופלים מבוגרים, גם הם מועמדים מתאימים לעבור ניתוח מתיחת בטן. עם השנים, עור הגוף מאבד מגמישותו ונוטה להיות רופס ולנפול משיפולי הבטן. גברים ונשים מבוגרים שמעוניינים בבטן חלקה ומוצקה פונים גם כן לניתוח מתיחת בטן.

ציפיות מציאותיות מניתוח מתיחת בטן
אם אתם מעוניינים לבצע ניתוח מתיחת בטן חשוב להיזהר מלפתח ציפיות מוגזמות לפני הניתוח. בעקבות מתיחת שרירי הבטן והסרת העור העודף, הבטן תהיה חטובה יותר, בכלל מראה גופכם ישתפר, וייתכן וזה יעלה גם את הביטחון העצמי. אך זכרו כי מתיחת בטן לא תוכל להחזיר את הזמן אחורה ואיתו את הנעורים או לחטב את כל גופכם ולהעניק לכם גוף מושלם. כמו כן, לעתים אנשים מצפים ששינוי פיסי יגרום לשינוי ביחס של הסובבים, לעיתים זה נכון, אך אין ערובה לכך שמתיחת בטן תשנה את יחסם של אנשים כלפיכם.

כמו כן, כדאי לזכור שלמרות הניסיון למזער את הצלקות ולהקנות לבטן מראה טבעי, הליך הניתוח הוא הליך כירורגי המשאיר צלקת, הממוקמת לרוב בגובה קו הביקיני. מרבית המנתחים הפלסטיים שעורכים ניתוח מתיחת בטן מחזיקים בתמונות 'לפני ואחרי' שניתן להבין דרכן מהן התוצאות הראליות הצפויות של הניתוח.

המנתח הפלסטי יספר לכם על הליך הניתוח, ההרדמה, מהלך הניתוח ועל ההחלמה מהניתוח והתנהלות בתקופת ההחלמה. השיחה עם המנתח תעזור לכם להבין טוב יותר מהו ניתוח מתיחת בטן ואיך תראה התוצאה הסופית באופן מציאותי.

חשוב להבהיר שלעיתים מגיעים עד לפגישה עם המנתוח הפלסטי, עם כוונה מלאה לעבור את הניתוח, ואצלו מבינים כי הניתוח אינו מתאים לפרק זמן זה של החיים. כך למשל, נשים שמתכננות לעבור הריונות נוספים, גם אם בעוד מספר שנים ולא במיידי, מומלץ להן לדחות את קיום ניתוח מתיחת בטן, שכן סביר ביותר שתוצאותיו יפגמו מהריון נוסף. בנוסף, אנשים שעודם נמצאים תחת משטר דיאטה או שמשקל גופם עדיין לא התייצב לאחר דיאטה או ניתוח בריאטרי מומלץ גם להם לחכות עם הניתוח. באופן כללי חשוב לזכור שניתוחים פלסטיים, בניגוד לניתוחים רפואיים, ניתן לדחות ולתזמן כך שתוצאותיהם ישמרו לאורך זמן רב ביותר.

מטופלים שעברו ניתוח מתיחת בטן ושמרו על משקל יציב ועל אורח חיים בריא שמסייע לשמר את תוצאות ניתוח מתיחת בטן לאורך זמן מדווחים על שביעות רצון גבוהה מתוצאות הניתוח ועל האופן בו הן משתמרות.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להתאמה לניתוח מתיחת בטן
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מתיחת בטן