הארכת ריסים

טרנד חדש בתחום האיפור הקבוע

תמיד חלמת על ריסים ארוכים ועשירים? נמאס לך לעמוד כל יום מול המראה ולבלות זמן רב במריחת הריסים במסקרות שונות ומשונות ולאחר מכן לבלות זמן רב יותר בניסיון להוריד את המסקרה? אם תשובתך לאחת מן השאלות האלה היא כן, המאמר הבא מיועד לך!

מחפש מידע אודות הארכת ריסים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הארכת ריסים (Eyelashes Extension) באה לתת מענה לנשים רבות שחושקות במראה הנשי והקלאסי של ריסים ארוכים וסמיכים, שכן ריסים ארוכים נחשבים לאחד האידיאלים ביופי נשי.

הליך הארכת ריסים
הארכת ריסים הינו טיפול קוסמטי פשוט למדי במהלכו מודבקות שערות ריס מלאכותיות על גבי שערות ריסים טבעיות באמצעות דבק מיוחד. ריסים מלאכותיים עשויים מחומר בעל מראה טבעי והם מגיעים בצבעים ובאורכים שונים במטרה ליצור מראה טבעי ככל האפשר של ריסים ארוכים ועשירים.

הדבקת ריסים יכולה להיעשות באופן עצמאי בבית אך אז ייתכן שמראה הריס לא יהיה טבעי כמו בהדבקה על ידי בעלת מקצוע מיומנת. הדבקת ריסים זהו טיפול שעשוי לקחת 45 דקות עד שעתיים כתלות בסוג ובצפיפות הריסים המלאכותיות ובמיומנות מדביקת הריסים.

צבע, אורך וצפיפות הריסים

כל אחת יכולה לבחור לעצמה את המראה שתמיד חלמה עליו. כיום קיימים ריסים מלאכותיים במגוון גדול של צבעים ואורכים; ריסים עדינים וקצרים בכמות קטנה מקנים מראה טבעי מאוד, ריסים ארוכים מאוד מספקים מראה דרמטי יותר, ריסים בגוון ארוכים אדמדם מספקים מראה נועז, ריסים סמיכים ועשירים מבטיחים מראה מאופר ומסודר וכדומה.

חשוב לדעת כי ריסינו הטבעיים אינם אחדים באורכים ועל כן בכדי להעניק מראה טבעי ככל האפשר גם הריסים המודבקים יהיו באורכים שונים בהתאם למבנה הטבעי של העין. 

שלבי טיפול הארכת ריסים
ראשית כל יש לבחור את הריסים בהתאם למראה הסופי הרצוי. בשלב הבא מתחילה ההדבקה עצמה: יש לנקות היטב וביסודיות את איזור העפעפיים, למרוח כל ריס וריס בדבק מיוחד ולהצמיד אליו את הריס המלאכותי, לבסוף יש לייבש היטב את הדבק על ידי שחרור אוויר חם על הריסים.

מיד לאחר הטיפול תוכלי להשוויץ בריסים החדשים והיפים שלך, ואם תקפידי על הכללים שלאחר ההדבקה (יפורטו בהמשך) תוכלי ליהנות מהריסים למשך שבועיים עד חודש, שלאחריהם תוכלי ללכת לבצע מילוי. מילוי ריסים מלאכותיות זהו תהליך שדומה מאוד לתהליך ההדבקה הראשוני אלא שלוקח זמן קצר יותר כי מדביקים רק את הריסים שנפלו.

סיבות לנפילת הריסים הן נשירה טבעית של הריס אליו הודבק הריס המלאכותי ונפילת הריס בעקבות החלשות הדבק.

לעומת זאת, קיים גם תהליך ניתוחי שבו מושתלים ריסים. ניתן לקרוא הכל על ניתוח השתלת ריסים בעמוד הבא.

טיפים לאחר ההדבקת ריסים
ריסים מלאכותיות הן פתרון מצוין לכל אותן נשים שסובלות מריסים דלילים או בהירים מידי וכמובן לנשים שאוהבות מראה ריסים מודגש ובולט ומאסו בשימוש במסקרות קשות להסרה. תהליך הדבקת ריסים מספק, כאמור, תוצאה מידית אך יש לקחת בחשבון כמה פעולות שיש לבצע לשימור ההדבקה לטווח זמן מקסימאלי.

הארכת ריסים - עשי ואל תעשי
* השתדלי לא להרטיב את איזור העיניים עד יממה לאחר הטיפול, במיוחד הימנעי ממקלחות חמות.
* ככלל השתדלי להימנע מאדי מים חמים שעשויים להמיס את הדבק של הריסים.
* הימנעי משימוש במוצרים קוסמטיים המכילים שמן באזור העיניים, מוצרים כגון: מסירי איפור עם שמן, מסקרות עם שמן ועוד.
* מומלץ לישון עם כיסוי עיניים אם הדבר אפשרי.
* ולבסוף, מומלץ מאוד לא לשפשף ולגרד את העניים בחוזקה כדי למנוע תלישת ריסים.

הארכת ריסים - דברים שכדאי לדעת
ריסים מלאכותיים לא מהווים כל סכנה בריאותית ואין בהדבקתם אף תופעת לוואי, להוציא תחושת אי נוחות אשר תיתכן בתקופת ההסתגלות לריסים הארוכים יותר.

בנוסף, יש לציין כי הדבק בו משתמשים בהדבקה הוא בטיחותי לכל דבר ולא מסכן את המשתמשת בשום צורה.

אלטרנטיבה חדשנית (ויקרה) - השתלת ריסים משיער טבעי
לאחרונה החל שימוש קוסמטי בהליך שהיה שמור אך ורק לבעלי בעיות רפואיות עד כה. מדובר בהליך השלת זקיקי שערה בעפעף, הליך זה כרוך בפרוצדורה ניתוחית קצרה הדורשת הרדמה מלאה.

זקיקי שערה נלקחים מראש המטופלת ומושתלים בעפעפיה. מאחר ומדובר בסוג אחר של שערה שמתארכת מטבעה (שהרי מדובר בזקיק משערות הראש) יש לבצע גזירה של שערות הריסים החדשות אחת לזמן מה.