הגבלת גיל בניתוח מתיחת פנים

מתיחת פנים

מתיחת פנים הוא ניתוח במהלכו נמתח עור הפנים והצוואר כך שכל העור העודף והקמטים שנגרמו כתוצאה מזדקנות ומכוח המשיכה נעלמים. העור העודף מוסר והיתרה נשארת מתוחה ומקובעת, מעניקה מראה פנים מתוח, צעיר וטבעי.
מחפש מידע אודות הגבלת גיל בניתוח מתיחת פנים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
התאמה לניתוח מתיחת פנים
לניתוח מתיחת פנים פונים אנשים בעלי קמטים רבים ויציבים (שאינם קמטי הבעה) המעוניינים להעלים אותם ולהחזיר לעצמם מראה צעיר יותר ומושך. על אף שמבחינה אסתטית יכול הניתוח להתאים ולסייע לכל הפונים, יהיו כאלו שימצאו בלתי מתאימים על בסיס אופי הקמטים שעל פניהם, תרופות שהם נוטלים ונתונים נוספים.

מגבלת גיל
גורם נוסף שעליו נפסלים מועמדים לניתוח מתחית פנים הוא גורם הגיל. ההתייחסות למגבלת הגיל צריכה להיות במסגרת ההבנה כי הגיל הוא לא הגורם הראשון שיכול לפסול אנשים מהתאמה לניתוח מתיחת פנים. הגורם המרכזי הוא בריאותו של המטופל והתאמתו מבחינת סוגי הקמטים מהם הוא מעוניין להיפטר. על מנתח הפלסטי לבדוק האם הניתוח הפלסטי הוא אכן הטיפול האופטימאלי עבור אותו מטופל (או שניתן להמליץ לו על טיפולים רכים יותר כמילוי קמטים או בוטוקס).

מכאן, שקשה להצביע על גיל מקסימאלי למעבר ניתוח מתיחת פנים. במידה והמנתח הפלסטי מוצא שהמטופל בבריאות טובה, מתאים לניתוח מבחינת פרמטרים דוגמת סוג הקמטים שהוא מעוניין להעלים, מבין את הסיכונים הכרוכים בניתוח ואת אלו הנוספים בשל גילו ובעל ציפיות ריאליות מההחלמה והתוצאה, ניתן גם בגיל מבוגר לקבוע ניתוח מתיחת פנים.

חשוב לציין שהיום, כאשר תוחלת החיים רק עולה וכך גם חשיבות המראה החיצוני נרשמות עוד ועוד פניות לניתוחים פלסטיים בכלל ולניתוח מתיחת פנים בפרט בגילאים המבוגרים. חלק מהפונים הינם אנשים שעברו בעבר ניתוח מתיחת פנים והם מעוניינים לחדש אותו לאחר שנים בהן התוצאה החלה להטשטש.

עוד ניתן לציין שמחקרים שנערכו לאחרונה גילו כי הגיל הממוצע לניתוח מתיחת פנים עומד היום על 70. משמעות המחקר היא שיש אוכלוסיה לא מבוטלת של אנשים מעל גיל 70 אשר עוברים את הניתוח בכל שנה ומושכים את הממוצע כלפי מעלה. הממצא מתיישב עם ההנחה כי תוחלת החיים מביאה אנשים להמשיך ולחיות חיים מלאים ובריאים, הכוללים את הצורך להיראות טוב, גם בגילאים שבעבר נחשבו מבגורים מאד.