הגדלת פין

שיטות להרחבה והארכה של הפין

איבר המין הגברי האידיאלי היה מאז ומתמיד נושא לדיון. כמה ארוך וכמה רחב צריך להיות הפין? מה אומר גודל הפין על בעליו? הדיון שהחל לפני שנים רבות, כאשר אלים בעלי עוצמה יוצגו על ידי איברי מין גבריים עצומים, נמשך גם כיום כאשר סרטי מבוגרים מציגים לראווה אברי מין הגדולים מהממוצע באוכלוסיה. ההבדל הוא שכיום גברים יכולים לחפש אחר מגוון שיטות להגדלת פין, בהן ערכות להארכת הפין (בניהן מכשירים עליהם ממליצים גם רופאים) והזרקת שומן עצמי או סיליקון לעיבוי הפין.

מחפש מידע אודות הגדלת פין?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הגדלת פין
שיטות הגדלת פין הן שיטות חדשניות, המספקות שיפור תדמיתי לגברים שמרגישים שאיבר מינם קטן וגורם להם חוסר נוחות. הארכת איבר המין או הגדלת פין נמצא בין הטיפולים הפופולאריים בקרב גברים המעוניינים שפר את התדמית הגברית ופונים בין היתר לניתוחים פלסטיים וטיפולי אסתטיקה דוגמת ניתוח הקטנת חזה לגברים, טיפול הסרת שיער לגברים, ניתוח חזה שרירי לגבר, ניתוח עיצוב קוביות בבטן וניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

כעת, לפני שנתחיל לדבר על טיפול או ניתוח להגדלת פין חשוב לציין כי לעיתים איבר המין הגברי עשוי להיתפס כקטן או צר כאשר בפועל, לא כך הדבר. לכן כדאי להימנע מההשוואה לכוכבי פורנו אלו או אחרים, מאחר והם מייצגים איבר שלרוב אורכו ועוביו רחוקים מאוד מהממוצע.

בנוסף, ייתכן כי איבר המין הוא אכן קטן מהממוצע אבל עדיין אין זו סיבה לביטחון עצמו ירוד ולחוסר הערכה עצמית שכן נשים רבות יעידו שבעבורן הגודל לא תמיד קובע ואיבר מין קטן יכול לספק מבחינה מינית ולא לפגוע כלל בגבריותו של בעליו.

מהו ניתוח הגדלת פין?
כעת נעבור לטיפול עצמו ונפריד בין הליך של הגדלת נפח והיקף הפין (עיבוי הפין) לבין הליך להארכת הפין. כל אחד מההליכים הללו כולל טיפול שונה ושני הטיפולים אינם תלויים אחד בשני.

ניתוח הרחבת פין - עיבוי פין
הליך הגדלת היקף הפין הוא הליך נפוץ ופשוט בתחום הניתוחים הפלסטיים. הפרוצדורה כוללת הזרקת חומר מילוי באופן הדרגתי לאיבר המין עד שמגיעים להיקף הרצוי. באופן כללי מומלץ להוסיף עד סנטימטר לקוטר הפין. פרוצדורה זו נפרשת על פני מספר מפגשים, במטרה להקל על הקליטה של החומר ברקמת הפין. חומרי המילוי בהם משתמשים לצורך טיפול זה הם סיליקון נוזלי ושומן עצמי.

הרחבת פין באמצעות סיליקון נוזלי - סיליקון נוזלי הוא חומר מילוי סינתטי המוזרק לשכבה התת עורית של הפין. במשך כמה חודשים חוזרים על הטיפול ובכל פעם מזריקים כמות סיליקון קטנה על מנת למנוע תגובת נגד חריפה של הגוף ודחיית החומר. בנוסף בצורה זו יכול הגבר להתרגל להיקף החדש של איבר מינו. נציין כי כל הזרקה אורכת מספר דקות ומבוצעת תחת אלחוש מקומי.

הרחבת פין באמצעות שומן עצמי - שומן עצמי משמש כחומר מילוי טבעי בטיפולים אסתטיים רבים ונוטים להשתמש בו בעיקר עקב התחושה הטבעית שהוא מספק. אולם, כאשר מדובר בהרחבת איבר המין חשוב לציין כי לשומן עצמי מספר חסרונות שבהליך זה יכולים להיות בעלי משמעות רבה. השומן העצמי נוטה להיספג בגוף ולכן ההרחבה תהיה זמנית בלבד ויהיה צורך לחזור עליה. בנוסף, כיוון שהפין הוא איבר דינאמי ומופעלים עליו לחצים וחיכוך, השומן העצמי עלול להתקבע לאורכו באופן לא אחיד וליצור גבשושיות על הפין.   

טיפול הארכת פין
טיפול הארכת הפין הוא טיפול פחות שכיח מטיפול הרחבת פין וכן הוא נחשב לפרוצדורה מורכבת יותר. הליך זה מיועד לגברים שאורך הפין שלהם עומד על 10 סנטימטר או פחות בעת זקפה (אורך פין ממוצע בעת זקפה הוא 13 סנטימטרים). לטיפול הארכת פין מספר שיטות אפשריות, אך נציין כבר עכשיו כי על אף אחת מהשיטות הללו אין הסכמה מלאה לגבי יעילותה ובטיחותה.

הארכת פין על ידי שימוש במכשיר להארכת רקמות - אחת השיטות עליה ממליצים רופאים היא שימוש במכשיר המיועד להארכת רקמות הפין. המכשיר פועל בטכניקה של משאבה, ואקום או משקולות ובאופן מתון מאריך את רקמות העור. על ידי שימוש במכשיר זה מתקבל שינוי של כ- 0.5 סנטימטר בממוצע בחודש ובמידה ומתמידים בשימוש ניתן להגיע לתוצאות יפות. רופאים המסתייגים מהמכשיר טוענים כי בסיום ההליך מתקבל איבר מין שהוא אולי ארוך יותר אך בנוסף הוא דק וחלש יותר. בנוסף, שימוש אינטנסיבי ולא מבוקר במכשיר עלול ליצור שטפי דם ונזק בלתי הפיך.

ערכות להארכת פין שעברו בדיקות על ידי רופאים מומחים ומאושרות מבחינה מדעית מציעות שיפור של 40% באורך הפין. כיום הטיפול הנפוץ ביותר להארכת פין נעשה באמצעות ערכות אלו.

ניתוח הארכת פין - אופציה זו כוללת ניתוח כירורגי להארכת פין במהלכו מנתק המנתח את הרצועות המקשרות בין בסיס הפין לאגן. השינוי המתקבל בעקבות פרוצדורה זו הוא פין ארוך יותר במצבו הרפוי. בין הסיכונים שיש לקחת בחשבון טרם ניתוח הארכת פין ניתן למנות זיהום, שטפי דם ובמקרים חמורים פגיעה ביציבות הפין ובזקפה. ניתוח זה הוא נדיר וכמעט שאינו מבוצע.

טיפול נוסף שנציין הוא הגדלת פין על ידי השתלת פין תותב. פרוצדורה המומלצת לאנשים שנולדו עם פגם באיבר מינם, בעיות של התפתחות באיבר המין או מצב של אין אונות בלתי הפיך. פרוצדורה זו הינה ניתוחית לכל דבר וכוללת הרס של רקמות הפין המקורי והשתלה של תותב פין העשוי סיליקון. ההליך, כאמור, מבוצעת רק במקרים נדירים ואינו מומלץ לגברים המעוניינים בשינוי אסתטי קטן בלבד.