ניתוח הגדלת שריר התאומים

ניתוח פלסטי להגדלת שריר התאומים

זה אולי לא נשמע טריוויאלי, אבל כיום ניתן להגדיל את שריר התאומים על ידי ניתוח פלסטי ולא מעט נשים וגברים בתפוצות כבר עושים זאת. ניתוח הגדלת שריר התאומים הוא הניתוח הפופולארי ביותר בתחום ניתוחים פלסטיים לשרירים, ולאחרונה עושה הניתוח עלייה לארץ הקודש. ניתוח הגדלת שרירי התאומים נעשה על ידי שימוש בשתלי סיליקון המוחדרים לשוק ומקנה לרגליים מראה שרירי וחטוב.

מחפש מידע אודות ניתוח הגדלת שריר התאומים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

למי מיועד ניתוח הגדלת שריר התאומים?
הפונים לביצוע ניתוח הגדלת שריר התאומים מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות.

הקבוצה הראשונה כוללת אתלטים שמקדישים זמן רב לפיתוח הגוף, הרמת משקולות ועבודה בחדר הכושר. קבוצה זו שומרת לרוב על תזונה מאוזנת ועשירה על מנת להגדיל את מסת השריר שלהם. אנשי קבוצה זו פונים לניתוח לאחר שהם מגלים כי גודל שריר התאומים נקבע על ידי הגנטיקה ומאמציהם הרבים בחדר הכושר לא תמיד מועילים ודווקא שריר זה נראה צנום ביחס ליתר גופם.

הקבוצה השנייה שפונה לתחום הניתוחים הפלסטיים במטרה להגדיל את שריר התאומים מורכבת מאנשים הסובלים מחוסר סימטריה של שריר התאומים. עבור קבוצה זו מתאימים שתלים אישיים שמוחדרים לרגל בה השריר קטן יותר. כמו כן קבוצה זו מטופלת גם בהזרקת חומר מילוי ביואלקמיד לעיצוב מושלם של השוק.

נציין כי למרות שהניתוח אינו טריוויאלי הוא עשוי לשנות באופן דרמטי את הביטחון העצמי של גברים המפתחים את גופם וזקוקים לעזרה בכדי להגיע לפרופורציה מושלמת ושל אנשים, גברים ונשים, שסבלו מחוסר סימטריה שמנעה מהם לבישת מכנסיים קצרים או חצאיות.

איזה שתלים משמשים בניתוח הגדלת שריר התאומים?
השתלים שמשמשים בעת ניתוח הגדלת שריר התאומים הם שתלים מסיליקון חזק אותם ניתן לבחור לפי גודל וצורה ולהתאימם אישית לכל מטופל. השתלים המאושרים על ידי רשויות הבריאות בארה"ב ובישראל מקנים לשוקיים מראה טבעי, חטוב וסימטרי.

הליך ניתוח הגדלת שריר התאומים
ניתוח הגדלת שריר התאומים מתחיל, ככל ניתוח פלסטי, בפגישת ייעוץ עם המנתח הפלסטי במהלכה מקבל המטופל הסבר מלא על ההליך, ההחלמה והתוצאות הצפויות ופורש בפני המנתח את ציפיותיו. במהלך הפגישה מחליטים המנתח והמטופל האם ההליך הניתוחי הוא הטיפול הטוב ביותר ובוחרים את השתל שישמש בניתוח.

בעת הניתוח מבצע המנתח חתך בחלק האחורי של הברך ויוצר דרכו מעין כיס מעל לשריר התאומים. החתך משתלב עם הקפלים הטבעיים של העור באזור אחורי הברך, מה שעוזר להסתיר את הצלקת. אל תוך הכיס מכניס המנתח את שתל הסיליקון שנבחר קודם לכן על ידי המטופל והותאם לרצונו. בשלב זה יכול הניתוח לכלול גם הזרקת חומר מילוי (ביואלקמיד) שמטרתו לשפר את מראה השוק ולהפוך אותה לטבעית יותר.

ניתוח הגדלת שריר התאומים מבוצע תחת הרדמה מלאה ואורך כשעה.

החלמה ותוצאות ניתוח הגדלת שריר התאומים
ההחלמה מהניתוח לא נחשבת לקשה במיוחד אך דורשת התאוששות ושמירה על מספר הנחיות. עם סיום הניתוח עובר המטופל להתאוששות והשגחה ולאחר שהוא חש בטוב ונבדק הוא משוחרר לביתו (לעיתים נדרש אשפוז לילה). אזור השוק נשאר חבוש במשך 72 שעות. בתחילת ההחלמה ההליכה תהיה קשה ולעיתים כואבת אך חשוב להתאמץ וללכת. עם זאת אסור להגזים ומותר ואף רצוי לבלות חלק מההחלמה עם רגליים למעלה, על מנת שלא יתנפחו. חזרה לשגרה תיתכן לאחר 7-10 ימים.

התוצאות שיתגלו לאחר שתרד הנפיחות יהיו יפות, סימטריות ואסתטיות וכמובן מותאמות לפרופורציית גופו של המנותח.

תופעות לוואי ניתוח הגדלת שריר התאומים
לאחר כל ניתוח פלסטי או הליך כירורגי ישנן תופעות לוואי כגון נפיחות של אזור הטיפול, כאב, שטפי דם, חוסר תחושה, התקשחות של העור ועוד. כבר בפגישת ההכנה יסביר הרופא המנתח על כל התופעות הללו וכיצד ניתן למנוע אותן ולטפל בהן. חשבו לציין כי מרבית התופעות נורמאליות לגמרי וחולפות מעצמן.