טיפולים אלטרנטיביים בהזעת יתר

שיטות טיפול בהזעה מוגברת - הזעת יתר

הזעת יתר היא תופעה לא נעימה שכל מי שסובל ממנה עושה כל שביכולתו לטפל בה. הזעת יתר המוגדרת כהזעה שאינה פרופורציונאלית ביחס לפעילות הגופנית שעשה האדם או לטמפרטורת הסביבה. היא נגרמת ב- 40% מהמקרים ממרכיב תורשתי ומטופלת בעיקר על ידי ניתוחים שונים. עבור אנשים הסובלים מהבעיה ומעוניינים בטיפול אלטרנטיבי ריכזנו מספר שיטות היכולות לסייע.
מחפש מידע אודות טיפולים אלטרנטיביים בהזעת יתר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הזעת יתר - טיפולים אלטרנטביים
הטיפולים האלטרנטיביים של הזעת יתר לקוחים ברובם מתחום הרפואה המשלימה והרפואה הסינית וטרם נציין אותם נבהיר כי לא כולם הוכחו מחקרים כמסייעים בטיפול בהזעת יתר ולפני שהולכים למטפל זה או אחר ומשלמים סכומים גבוהים על הטיפול מומלץ לדבר עם לקוחות שעברו את הטיפול ויכולים להעיד כי הוא יעיל וכן לבדוק על איזה מרכיב של ההזעה פועל הטיפול.

חלק מהטיפולים ניתן לקחת כטיפולים משלימים לטיפולים קונבנציונאליים להזעת יתר, כטיפול בהזעת יתר באמצעות הזרקת בוטוקס.

טיפול בהזעת יתר באמצעות דיקור
במסגרת טיפול בדיקור דוקר המטפל את הנקודות האחראיות על ויסות מנגנון ההזעה ובכך "פותח" אותן ומאפשר זרימה וכיול של המנגנון. הנקודות שלפי מטפלים בדיקור משפיעות על הזעה ממוקמות בבטן ובפנים השוק.

טיפול בהזעת יתר באמצעות פרחי באך
טיפול זה העושה שימוש בתמציות פרחי באך המורכבות מ- 38 סוגי פרחים שונים מסייע בעיקר להרגעת המטופל כאשר הוא מתחיל להזיע. תמציות באך עובדות על המרכיב החרדתי של הזעת יתר ומסייעות לאדם להירגע ובכך להרגיע גם את גופו.

טיפול בהזעת יתר באמצעות רפואה סינית
הרפואה הסינית תולה רבות בתזונה של האדם כמרכיב מרכזי הפועל ומשפיע על גופו. בשל כך אנשים הסובלים מהזעת יתר ויפנו לטיפול ברפואה סינית יתבקשו לעשות שינוי תזונתי ולהימנע ממזונות "חמים" שמעלים את טמפרטורת הגוף ומעודדים הזעה. ברשימת מזונות אלו ניתן למצוא מאכלים חריפים, מטוגנים ומאכלים המכילים קפאין. מנגד, הסובלים מהזעת יתר יתבקשו לאכול יותר מזונות המחזקים את הכליות והריאות דוגמת אורז, חיטה, שעועית, תפוזים, נבטים, אצות, אגסים ותפוחים וכן לצרוך מזונות "קרים" המצננים את הגוף כמלפפון וחסה.

טיפול בהזעת יתר באמצעות רפלקסולוגיה
טיפול רפלקסולוגי במטופלים הסובלים מהזעת יתר מתמקד בלחיצה על נקודות אשר אחראיות על ויסות החום והמים בגוף ועל כמות הזיעה המופקת ממנו. הנקודות העיקריות עליהן עובדים במהלך טיפול זה הינן אזור הסרעפת (ריאות) ואזור הכליות. נציין כי ניתן לראות כי טיפול זה כטיפול ברפואה סינית מתמקד באותם האזורים בגוף (כליות וריאות) אך מנסה לסייע להם בדרך שונה.

טיפול בהזעת יתר באמצעות נטורופתיה
הנטורופתיה, בדומה לרפואה הסינית, מאמינה כי לגוף יכולות ריפוי עצמיות שניתן לסייע להן באמצאות תזונה נכונה ומותאמת. הטיפול הנטורופתי המוצע לסובלים מהזעת יתר כולל שתיית לימון סחוט, שתיית תה מנטה, קמומיל, ברוש, סרפד, תות ופסיפלורה, שתיית מרווה וכן השריית הרגליים בחומץ תפוחים מהול במים.

טיפול בהזעת יתר באמצעות ביגוד מתאים
לבישת בגדים מתאימים שמאפשרים אוורור של הגוף בעיקר באזורים הנוטים להזעה מרובה יכולה לסייע לסובלים מהזעת יתר. נכון, בגדים בלבד לא יפתרו את הבעיה, אך שימוש בסוג בד נכון וגזרה מתאימה יכולה להפוך אותה לקצת יותר נסבלת. עבור אזורים כגון המפשעה וכפות הרגליים נוצרו תחתונים וגרביים ייחודיים הסופגים זיעה, מאפשרים אוורור ומונעים ריחות רעים. בעבור בית השחי והגב חשוב להקפיד על בדים נושמים, נקודות אוורור בבית השחי (מצוי בעיקר בחולצות גברים) ולבישת חולצות שאינן צמודות מידי.