החלמה ותוצאות ניתוח מתיחת זרועות

ניתוח מתיחת זרועות

ההחלמה והתוצאות מניתוח מתיחת זרועות הן חלק בלתי נפרד מהליך הניתוח כולו. מטופלים רבים מעוניינים לדעת מראש גם על חלקים אלו של הניתוח ולהתכונן אליהם. המידע הראשון שחשוב לדעת בנושא הוא שניתוח מתיחת זרועות הוא ניתוח פלסטי שמתקיים תחת הרדמה מלאה. עם זאת, אין הכרח כי המטופל יישאר לאישפוז לילה לאחר התאוששותו, מטופלים רבים משתחררים לביתם לאחר שפגה ההרדמה, והם עברו בדיקה של הרופא המנתח.
מחפש מידע אודות החלמה ותוצאות ניתוח מתיחת זרועות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

ניתוח מתיחת זרועות
ניתוח מתיחת זרועות הוא ניתוח במהלכו המנתח הפלסטי מבצע חתך לאורך הזרוע דרכו הוא מסיר שומן עודף, מותח את העור, ומסיר גם עור עודף לאחר הידוק של האזור. מטרת הניתוח להעלים את ה'מדלדלים' מהזרוע ולהעניק למטופל תחושה טובה יותר ואסתטית.

החלמה ותוצאות ניתוח מתיחת זרועות

סיום ניתוח עיצוב זרועות שמבוצע תחת הרדמה מלאה מתאושש המטופל, ולפי קצב התאוששותו ותחושתו האישית הוא נבדק על ידי הרופא המנתח ונשלח לביתו לצורך החלמה.
לאחר שמטופל יגיע לביתו צפוי כי יתקל בכאבים ואי נוחות באזור הזרועות. לא מדובר בכאבים עזים או יוצאי דופן ואפילו יש האומרים כי הם קלים יחסית לעומת אלו של ניתוחים פלסטיים אחרים. לרוב, עיקר הכאב יופיע כאשר המטופל ינסה להרים את הזרועות, מה שימתח את העור באזור התפרים והצלקת. משככי כאבים יסייעו להתמודד עם הכאבים ולא פעם הם אפילו ינתנו מראש על ידי הרופא המנתח עצמו.

תופעות לוואי, מעבר לתחושת הכאב, הצפויות להופיע לאחר הניתוח כוללות נפיחות של הזרועות שתרד בהדרגה. בניתוחים פלסטיים אחרים המטופלים חווים שטפי דם וחבלות- תופעות לוואי שלא מתרחשות בניתוח פלסטי לעיצוב זרועות, לשמחתם של המטופלים.

במהלך השבוע הראשון לאחר הניתוח עדיין יש להסתובב עם התחבושות המגינות על אזור הניתוח והתפרים, ולאחר שבוע, ובהתאם להחלטת הרופא ניתן להסיר את התחבושות.

חזרה לשגרה ניתוח מתיחת זרועות
ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת זרועות לא נחשבת קשה או ממושכת ועם זאת התחושה היא כמובן מאד אינדבדואלית. יש מטופלים שירגישו טוב כבר שלושה ימים לאחר הניתוח ויחזרו לעבודתם, בעוד אחרים יזקקו לשבועיים ימים על מנת להרגיש בנוח ולשוב לעבודה.

אחד הפרמטרים שיש לשקול בעת תכנון חופשת המחלה הוא לא רק תחושה אישית אלא גם אופי מקום העבודה והדרישות שלו כלפי העובד. מובן שבמקום עבודה בו דרוש מאמץ פיזי ותנועה של הזרועות ההחלמה צריכה להיות מוחלטת טרם החזרה, אחרת יש סיכון לפגיעה באזור החתך שעליו להתאחות.

בשל אותה סיבה ממליצים המנתחים הפלסטיים לא לבצע פעילות גופנית ומאמץ גופני מיותר בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח, לדבריהם יש להניח לזרועות להתאושש ולנוח.

תוצאות צפויות לאחר ניתוח מתיחת זרועות
לאחר שבועיים ויותר מיום הניתוח מתחילים לראות כי הצלקת מתאחה. הזרוע נראת חטובה, מהודקת ומעוצבת יותר, ואין עודפי שומן ועור המתדלדלים ממנה. בהרמה של הזרוע כלפי מעלה ניתן יהיה לראות את הצלקת, לעיתים היא תהיה קטנה מאד ולעיתים היא תתאחה באופן פחות טוב. לצערינו לא ניתן לדעת בדיוק כיצד תיראה הצלקת שכן הדבר לא תלוי רק ברופא המנתח, אלא גם באופן שבו העור מגליד ויש שונות רבה בין מטופל למטופל. בכל אופן, רק כעבור שישה חודשים הצלקת מתאחה לחלוטין, מטשטשת ונעשת שטוחה יותר.

כל מטופל מכיר את גופו ויכול להעריך כיצד הוא יתמודד עם הצלקת. אלמנט זה הוא אחד מהשיקולים טרם ההחלטה על ביצוע הניתוח.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להחלמה ותוצאות ניתוח מתיחת זרועות
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.