החלמה מניתוח שאיבת שומן

שאיבת שומן - תהליך החלמה

עבור אוכלוסיה מסויימת הדרך למראה חטוב ולגזרה נאה עוברת דרך שולחן הניתוחים. ניתוח שאיבת שומן הוא ניתוח פלסטי פופולארי שמסייע לחיטוב אזורים מסויימים בגוף. עם סיום הניתוח, ההחלמה היא חלק בלתי נפרד מההליך, ומומלץ להתכונן אליה כפי שמתכוננים ליתר הניתוח.
ניתוח שאיבת שומן הוא ניתוח מבוקש וותיק בתחום ניתוחים פלסטיים ומנתחים פלסטיים רבים מציעים אותו. לאחר החלטה על מעבר הניתוח ובעת הפגישה עם המנתח הפלסטי הנבחר ניתן לשאול אותו את כל השאלות לגבי החלמה משאיבת שומן.
מחפש מידע אודות החלמה מניתוח שאיבת שומן?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

ניתוח שאיבת שומן הוא ניתוח במהלכו שואבים תאי שומן עודף מאזור מסויים בגוף, לפי רצון ובקשת המטופל. תאי השומן שנשאבים אינם מיוצרים יותר בגוף, מה שהופך את הניתוח לבעל אחוזי הצלחה גבוהים ביותר.

החלמה מניתוח שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן
יכול להתבצע בהרדמה כללית או מקומית, ובמידה ומבצעים את הניתוח בהרדמה כללית, לרוב מומלץ להישאר לאשפוז לילה. מיד לאחר הניתוח, בין אם נערך תחת הרדמה כללית או מקומית, יש ללבוש חגורת לחץ על אזור הניתוח, אותה מכינים מראש. בחלק מהקליניקות תשמעו כי מבקשים מכם להכין 'מחוך', מונח זה מתייחס גם הוא לאותה חגורת לחץ.

לאחר ההתעוררות וההתאששות מהניתוח, בפעם הראשונה שרוצים לקום מהמיטה, מוטב לקרוא לאחות לעזרה, שכן לאחר שעות השכיבה המרובות וחומרי ההרדמה שעוד נמצאים בגוף, סביר כי תהיה תחושת סחרחורת קלה ומעט כאבים באזור בו בוצעו שאיבת שומן.

כבר בזמן הניתוח ילביש עליכם המנתח תחבושות לחץ או חגורת לחץ, את החגורה הזו יש ללבוש באופן עקבי לתקופה של קרוב לחודש מתום הניתוח. חלק מהמנתחים ימליצו על חגורה שיכולה להכנס איתכם למקלחת, אחרים ימליצו על הורדת חגורת לחץ לאחר 10 ימים מהניתוח רק בזמן מקלחת. בכל מקרה - עם החגורה יש להיות עד כחודש לאחר הניתוח.

ניתוח שאיבת שומן - חזרה לשגרה
במהלך השבוע הראשון לאחר הניתוח ממליצים המנתחים הפלסטיים על מנוחה בפרקי זמן מוגדרים, כדי לא לעייף את הגוף יתר על המידה, ולאפשר לרקמות להסתגל לשינוי שהתבצע. בימים ראשונים אלו תהיה תחושת כאב כמו גם סימנים כחולים, תופעות שיעלמו עם הזמן.
את החזרה לפעילות יומית רגילה יש לעשות בהדרגה. בדרך כלל ניתן לחזור לפעילות מתונה תוך שבוע עד עשרה ימים מיום הניתוח, וגם זאת רק לאחר ביקור מעקב שגרתי אצל הרופא המנתח שיתקיים כשבוע לאחר ניתוח שאיבת השומן.

על מנת לזרז את ירידת הנפיחות בעור ותחושת הכאב ניתן להשתמש במסאז' לימפטי. את המסאז' ניתן לעשות רק לאחר שבוע מניתוח שאיבת השומן ויש לעשות אותו במשך מספר ימים רצוף, להשגת תוצאות מירביות.

דרך נוספת להקל על הכאבים היא באמצעות נטילת תרופות נגד כאבים, כגון אופטלגין או אקמול. במידה והכאבים חזקים יותר, יש ליטול משככי כאבים חזקים יותר. בכל מקרה אין ליטול כדורים על פי תחושה בלבד, אלא רק לאחר התייעצות עם הרופא הפרטי או המנתח. במקרים מסוימים, יש צורך גם בביקור חוזר אצל המנתח, זאת במידה והכאבים חזקים וקשים מנשוא.
 
חזרה לכושר ושמירה על הגזרה
לחדר כושר ניתן לחזור רק לאחר כחודש, אבל גם כאן יש לעשות זאת בצורה הדרגתית ולאחר התייעצות עם הרופא. במידה והפעילות הגופנית מכבידה וכואבת, יש להפסיקה מיד. מנתחים רבים ממליצים להגיע לחדר הכושר עם חגורת הלחץ וללבוש אותה במידה ומתחילים כאבים.

על אכילה מבוקרת ומאוזנת ניתן ורצוי להקפיד כבר בתקופת ההחלמה. חשוב לציין שלמרות שתאי השומן שנשאבו אינם מתפתחים שנית בגוף, תאי שומן אחרים המפוזרים באזורים שונים בגוף יקלטו את השומן מהמזונות שיאכלו ויגדילו את נפחם. דבר זה יכול להביא לאחת מתופעות הלוואי הידועות של ניתוח שאיבת שומן - השמנה באזור אחר בגוף.
לפיכך שינוי באורח החיים ובתזונה הוא הכרחי לאחר ניתוח פלסטי מסוג זה.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להחלמה מניתוח שאיבת שומן
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הצרת היקפים