החלקה יפנית

החלקה יפנית - מאז ועד היום

נשות יפן מתאפיינות בשער חלק לחלוטין, ממש "קרשים". לעומתן מרבית הנשים במערב בכלל ובישראל בפרט זכו לשיער גלי או מתולתל ולפעמים אף מקורזל. נדמה כי מראה השער החלק קסם תמיד לנשים הישראליות והן עושות מאמצים רבים על מנת להעניק לעצמן מראה סקסי ומסודר זה, ולעבור עיצוב שיער שיקנה להן שיער חלק לצמיתות (וללא קשר לפן שעשו או לא עשו). עיצוב המכונה החלקה יפנית.

מחפש מידע אודות החלקה יפנית?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

החלקה יפנית - מידע כללי
לפני המצאת השיטה היפנית להחלקת שיער עמלו הנשים שעות רבות על מנת להחליק את שערן בצורות שונות ומשונות שחלקן מאוד מזיקות לשיער ולקרקפת. דוגמאות לשיטות השונות בהן השתמשו הנשים בעבר: גיהוץ השיער על ידי מגהץ בגדים, שיטת ה"אבו-עגילה", שיטת הגבס המפוקפקת, שימוש בחומרים כימיים לא ידידותיים לשיער ולעור ולבסוף אין ספור פנים והחלקות עם מכשירי גיהוץ לשיער המפיצים חום גבוה ולרוב שורפים את השערה ומזיקים לה.

כניסתה של שיטת ההחלקה היפנית לשוק טיפוח השיער
החלקת שיער יפנית באה לתת מענה לכל עשרות אלפי הנשים אשר חפצות בשיער חלק וקצו בכל השיטות שהיו קיימות בשוק עד היום. החלקה יפנית היא שיטה מקצועית שמתבצעת אך ורק על ידי ספר המתמחה בה באופן ספציפי.

החלקה יפנית מספקת תוצאה מידית ומושלמת, כשהחשוב מכל הוא שהיא שומרת על בריאות וברק השיער ומחזיקה מעמד זמן רב. חלקה יפנית מאפשרת (בתום ספיגת החומרים) להתנהג עם השיער בחופשיות כמעט כמו עם שיער טבעי.

שיטת החלקה יפנית אופטימאלית יותר לסוגי שיער מסוימים וכדאי להתייעץ עם הספר לפני ההחלקה לגבי התוצאה שתתקבל, כתלות באופי השיער. לאחר ההחלקה השיער יישאר חלק באופן קבוע.

לרוב, בשיער שעבר החלקה יפנית,  נדרשת תחזוקה מינימאלית בלבד לצורך שימור ההחלקה. מטרת התחזוקה היא בעיקר החלקת שורשי השיער שצמחו לאחר ההחלקה, תדירות הטיפול בשיער המוחלק תלויה בסוג השיער ובקצב צמיחתו ולרוב לא עולה על פעמיים בשנה.

מהי החלקה יפנית?
החלקה יפנית ידועה בהיותה בטוחה הרבה יותר מכל שיטות ההחלקה אשר קדמו לה. בנוסף, החלקה יפנית מחזיקה מעמד זמן ממושך ולא מצריכה כמעט תחזוקה ושימור לאחר שהושלם תהליך ההחלקה.

בתהליך ההחלקה נעשה שימוש בהרבה מאוד תכשירים מזינים ומשקמים שמטרתם לשמר את השיער ולהעניק לו מראה בריא, אך עם זאת נעשה כמובן גם שימוש בחומרים כימיים לצורך השגת המטרה הסופית. חומרים כימיים אלו, אם נעשה בהם שימוש לא נכון, יכולים להזיק לשיער, לכן יש לוודא שהטיפול נעשה על ידי בעל מקצוע מיומן.

החלקה יפנית - תהליך ההחלקת השיער
שיערות ראשינו מורכבות משני חלקים:
החיצוני - עשוי מקרטין ומגן על החלק הפנימי של השיער
הפנימי - אחראי על צורת השערה ומורכב מפיגמנטים ומחומצות אימנו כדוגמת סיסטין.

החלקה יפנית כוללת שינוי מבנהו המולקולארי של הסיסטין על ידי שימוש חומר כימי בעל PH בסיסי שחודר את הקריטין שמגן על השערה מבחוץ. לאחר השגת התוצאה הרצויה מנטרלים את פעולת החומר הכימי על ידי שימוש בחומר כימי אחר בעלי PH חומצי. השימוש באחרון מקבע את השינוי שהושג. החומרים הכימיים מועשרים בחומרים משקמים ומזינים ובכך מצמצמים את הפגיעה בשערה.

להשלמת תהליך ההחלקה נעשה שימוש במגהץ קראמי ייחודי שמשלים בעדינות את ההחלקה ומביא אותה לצורה המושלמת והסופית.

כמובן שישנם טיפים רבים להחלקה יפנית אותם כדאי ליישם על מנת לשמר את ההחלקה בצורה הטובה ביותר. בנוסף, יש עוד שיטות פופולריות כיום להחלקת שיער, לדוגמה החלקת שיער ברזילאית.