החלקת שיער ברזילאית

הדרך לשיער חלק ויפה

לא כל הנשים נולדו עם שיער חלק ולא בכל מקום בעולם שיער מתולתל נחשב ליפה. אמנם ישנם מספיק מקומות שבהם שיער חלק הוא לא שיא היופי והאופנה, אבל עדיין בארצות מסוימות ובתרבויות מסוימות – שיער חלק לאישה זה הדבר הכי יפה שיש. לכל מי שלא נולדה עם שיער חלק ורוצה שהשיער שלה יהיה חלק, אחת השיטות לעשות זאת היא באמצעות החלקה ברזילאית.
מחפש מידע אודות החלקת שיער ברזילאית?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מידע על החלקת שיער ברזילאית
אין לבלבל בין החלקת שיער יפנית לבין החלקת שיער ברזילאית. מדובר בשני טיפולים שונים ושתי החלקות שונות, עם שיטות טיפול שונות, המיועדות לסוגי שיער שונים ומציעות תוצאות שונות. את כל הפרטים על החלקת שיער יפנית תוכלו לקרוא בקישור.

בשיטת החלקת שיער ברזילאית מורחים על החלק החיצוני של השערה חומר כימי המכיל קרטין, החומר מתקשה על השיער ועל ידי פעולת גיהוץ במחליק קרמי נאלצת השיערה להתיישר. החומרים המשמשים בהחלקה ברזילאית מכילים פורמלדהיד, חומר שנשימה של אדיו מסרטנת ועלולה לגרום לבעיות נשימה. לפיכך אין לעבוד עם חומר זה בחלל סגור, וחשוב אף יותר - משרד הבריאות אוסר על שימוש בתכשירים המכילים עד 0.2% פורמלדהיד, כך שמומלץ לבדוק את מרכיבי התכשיר לפני השימוש בו.

מספרות המציעות את ההחלקה הברזילאית צריכות לאורר את את המספרה בזמן השימוש או לבצע את ההליך באוויר הפתוח.

התאמה להחלקת שיער ברזילאית
ההחלקה הברזילאית פותחה בהתחלה כחומר שמשקם שיער פגום, ותוך כדי הניסוי גילו שבעצם חומר זה גם מחליק את השיער ונותן לו תחושה רכה ונעימה למגע. כתוצאה מכך, החלקת שיער ברזילאית מתאימה לנשים בעלות שיער צבוע וגם לנשים בעלות שיער עם גוונים או לשיער פגום ושרוף.

הליך החלקת השיער
המיוחד בהחלקה הזו הוא חומר הקראטין הנמצא בפורמולה. חומר הקראטין עוטף את השיער, הופך אותו לחלק, ממלא את הפגמים ומשקם את השיער. תהליך ההחלקה לוקח בין שעה וחצי לשעתיים וחצי, תלוי באורך השיער. לאחר הטיפול, השיער נראה בריא וחלק. ככל שהשיער הטבעי פגום יותר כך ההחלקה משקמת אותו יותר.

חידוש החלקת שיער ברזילאית
החלקת שיער ברזילאית לא משפיעה לכל החיים, לכן זה הוא תהליך שצריך לחזור עליו בתדירות של פעם בארבעה עד שישה חודשים זאת מפני שהחלקת השיער הברזילאית מחזיקה מעמד בין ארבעה לשבעה חודשים.

כדי לשמור על תוצאות טובות ושיער חלק, מומלץ להסתפר פעם בחודש וחצי, חודשיים על מנת לתת לשיער לחדש את עצמו. בנוסף, חפיפת השיער הראשונה לאחר טיפול החלקת השיער הברזילאית ניתנת לעשייה רק כארבעה ימים לאחר ההחלקה וזאת מפני שצריך להישאר עם החומר על השיער במשך התקופה הזאת.

סיכונים ותופעות לוואי
משרד הבריאות ממליץ לבדוק היטב את הטיפול המוצע במספרות ולוודא כי החומרים המשמשים לצורך הטיפול הינם מוצרים מאושרים בלבד, ללא תוספות חיצוניות, ושהשימוש שנעשה בהם תואם את הוראות השימוש.

תהליך ההחלקה מערב אדים, ולמרות שהטיפול נעשה בלבישת מסיכה להגן על הפה והאף מהאדים, לפעמים זה בלתי נמנע שחלק מהאדים יעברו את המסיכה. האדים אינם רעילים, אבל הם עלולים לגרום לצריבה באיזור העיניים והפה. יחד עם זאת, מדובר בדבר מאוד נקודתי שנגמר במספרה עצמה ולא ממשיך אחרי הטיפול. וכפי שנאמר, בשביל יופי לפעמים צריך לסבול.