הכנה לניתוח מתיחת זרועות

ניתוח מתיחת זרועות

ניתוח עיצוב זרועות או בשמו השני ניתוח מתיחת זרועות הוא ניתוח שמעניק פתרון למי שאינו אוהב את מראה עודפי העור והשומן המתדלדלים מאזור הזרוע העליונה. לפני הניתוח יש לעבור מספר הכנות ותחילתן בבדיקת התאמה לניתוח. ניתוח מתיחת זרועות הפך להיות אחד מהניתוחים פלסטיים הפופולאריים של המאה העשרים ואחת.
מחפש מידע אודות הכנה לניתוח מתיחת זרועות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הכנה לניתוח מתיחת זרועות
לפני כל ניתוח פלסטי מתקיימת פגישת ייעוץ עם המנתח הפלסטי אותו בחר המטופל. במסגרת פגישה זו נבחנת דבר ראשון ההתאמה של הפונה לניתוח. הדבר הראשון שהמנתח הפלסטי מתבונן בו הוא הזרועות - האם ניתוח מתיחת זרועות אכן יעניק את המענה האופטימאלי מבחינה אסתטית לרצונו של המטופל. מה שהמנתח בודק בפועל הוא האם הבעיה היא של שומן ועור עודף בזרוע, או רק של שומן עודף.

במידה ולפונה יש עור שעודו גמיש יכול להיות שניתוח שאיבת שומן מאזור הזרוע תספיק על מנת לחטב אותה, ואין צורך בניתוח מלא של מתיחת זרועות, בו מותחים גם את העור ומסירים עודפים.

לאחר אבחון הבעיה ומציאת הפתרון האידיאלי נערכת שיחה שמטרתה בדיקת הציפיות של המטופל ותיאום ציפיות למול המציאות. אחת הבעיות בהן נתקלים מנתחים פלסטיים היא הציפיה של המטופלים שלא תשאר צלקת לאחר הניתוח. ציפייה זו אינה הגיונית במיוחד בניתוח עיצוב זרועות במהלכו נותרת צלקת מאורכת לאורך הזרוע, ויש לבדוק עם הפונה שנית את הנכונות שלו לעבור את הניתוח, גם במחיר צלקת.

לאחר שגם חלק זה בפגישה הובהר והציפיות תואמו יש לבדוק את בריאותו הכללית של הפונה. המנתח שולח את הפונה למספר בדיקות רפואיות כלליות ועשוי לתת לו הנחיות נוספות לקראת הניתוח כמו שמירה על דיאטה, הפסקה בנטילת תרופות מסויימות, נטילה של תוספי מזון וכדומה. בנוסף, על המטופל להימנע מחשיפה לשמש ומעישון כמה שבועות טרם הניתוח.

לאחר ההכנה הארוכה לניתוח מגיע היום המיוחל שיכול להיות מלווה בחששות רבים לצד התרגשות גדולה. על מנת להקל על התחושות רבים מהמטופלים מבקשים לדעת מראש על מה שצפוי להתרחש בגופם בזמן שיהיו מורדמים.

הליך ניתוח מתיחת זרועות
ניתוח עיצוב זרועות מתקיים לרוב תחת הרדמה מלאה ואורכו בין שעה לשעתיים. במהלך הניתוח פותח המנתח הפלסטי בביצוע חתך לאורך הזרוע העובר בין בית השחי ועד למרפק. מיקום החתך המדוייק משתנה בכל ניתוח ויש לו השפעה על הצלקת שתישאר לאחר הניתוח. לפי רוב, החתך מבוצע בחלק הפנימי של הזרוע, כך שרק בהרמת הזרוע ניתן יהיה לראות את הצלקת.

לאחר החיתוך מופרד העור העודף מיתר הרקמות והמנתח הפלסטי מחזק את השריר והרקמה שעוטפת את הזרוע. בסיום מסיר המנתח את עודפי העור ומשאיר זרוע מהודקת. התפרים בהם נעשה שימוש להידוק העור עם סיום הניתוח הם תפרים שברובם נספגים בעור לבד ללא צורך בהוצאתם בקליניקה.
חשוב לציין שלעיתים הניתוח יכלול הליך של שאיבת שומן שיקדים את הסרת העור העודף, זאת על מנת להקל בהסרת העור העודף והידוק הרקמות.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להכנה לניתוח מתיחת זרועות
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.