הכנות לניתוח אף

ניתוח אף

ניתוח אף הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולאריים בארץ ובעולם. אם החלטתם שאתם רוצים לשנות את מראה ומבנה האף, מומלץ לברר קודם לכן מה כולל ההליך הכירורגי שאתם מתכננים לעבור. להלן סקירה קצרה על ההכנות לפני ניתוח אף.
מחפש מידע אודות הכנות לניתוח אף?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הכנות לניתוח אף 
השלב הראשון בהכנות לקראת ניתוחים פלסטיים בכלל וניתוח אף בפרט הוא לבדוק עם עצמכם מה המניע שלכם לעבור את הניתוח. ניתוח אף, למרות שנחשב לניתוח פלסטי ותיק ופשוט יחסית הוא עדיין ניתוח כירורגי, וחשוב שההחלטה לעבור אותו תהיה לאחר שיקלול של כל הגורמים והתחושות האפשריים, ולא החלטה רגעית.

ניתוח אף יכול לעזור לערוך שינוי אסתטי בפנים ולהעניק להם מראה מחמיא יותר, ותחושה טובה יותר בנוגע למראה החיצוני. יחד עם זאת הוא לא יכול לפתור מצבים רגשיים אחרים והוא אינו פתרון קסם לחוסר ביטחון. אם תהיו כנים עם עצמכם ותראו מה מניע אתכם באמת לעבור ניתוח פלסטי באף, אולי תוכלו לחסוך לכם זמן וכסף. התייעצו עם אנשים קרובים, תראו מה התגובות שלהם על רצונכם לעבור ניתוח אף, אולי האף שלכם בסדר גמור.

אם ההחלטה לעבור ניתוח אף באה ממקום מחושב ושקול לאחר הרהור למשך זמן מה והבנה כי מראה האף איתו נולדת באמת אינו מחמיא לכם, אז זה הזמן להתחיל לקבוע מטרה ברורה שאליה אתם רוצים להגיע באמצעות הניתוח. ככל שאתם יודעים יותר טוב כיצד אתם רוצים להראות לאחר הניתוח, כך התוצאות יהיו מדויקות יותר. תוכלו להגיד ולהגדיר לרופא בדיוק למה אתם מצפים מהניתוח וממראה האף החדש כבר בפגישת ההכנה, וככל הנראה תהיו הרבה יותר מרוצים מהתוצאות.

ניתוח אף - בחירת רופא וקליניקה
לאחר שהחלטתם באיזה מבנה אף, פחות או יותר, אתם מעוניינים, הגיע הזמן לחפש קליניקה בה תעברו את הניתוח. לשם כך תוכלו להיעזר בטופס שבאתר, אשר מחבר אתכם עם המרפאות והקליניקות המובילות בתחום, ללא התחייבות. 

בנוסף, זה הזמן להתחיל לקרוא על ניתוחי אף במאמרים, בלוגים, פורומים וכדומה וקצת 'לסדר את הראש' בנושא. יש מי שצפייה בהליך הניתוח ביוטיוב יסייע לו, ויש מי שהתייעצות עם אחרים תעזור לו. על מנת לבחור מנתח פלסטי יוכל המטופל לחפש אחר תמונות של "לפני ואחרי" ניתוח אף שביצעו מנתחים פלסטים בהם הוא מתעניין, מה שיעניק לו תמונה ברורה יותר של השינוי הצפוי וכן הוא יוכל להתרשם מהתוצאות שמציג כל מנתח.

חשוב לדעת שיש היצע רב של מנתחי אף מנוסים בארץ. מי שמוסמך לבצע ניתוחי אף הם רופאים שעברו התמחות ברפואת אף אוזן גרון, או רופאים שעברו התמחות ברפואה פלסטית. למרות שלכאורה נראה כי ניתוח אף אינו מסובך וכל רופא יכול לעשותו, זו טעות, ניתוח אף הוא ניתוח מורכב שדורש מיומנות. לכן חשוב שהמנתח שמבצע את ניתוח האף יהיה בעל ניסיון והסמכה בתחום.

בדקו אצל הרופא הפלסטי מה ההכשרות שלו, כמה מטופלים היו לו, האם יש לו המלצות? נסו לדבר עם מטופלים שהיו אצלו. אם אתם מבקרים במרפאה נסו לראות כיצד המקום מאורגן, עד כמה הוא נוח, נקי, עם שירות נעים, איך היחס ללקוחות אחרים? בדגש על אלו שכבר עברו טיפול. כל אלו יכולים לתת לכם מידע ראשוני על הרופא שאצלו תעברו ניתוח אף.

לקראת ניתוח אף
לאחר שקבעתם את היעד ואת מראה ומבנה האף בו אתם מעוניינים ומצאתם מנתח פלסטי מנוסה ומקצועי, זה הזמן לעשות את הצעד הבא בהליך ולקבוע פגישת ייעוץ בקליניקה, בה יוסבר לכם על הניתוח, יעשו לכם בדיקות בריאותיות ותוכלו לדבר עם המנתח על מראה האף הרצוי ולקבוע יום לניתוח המיוחל.

בפגישת ההכנה יבחן הרופא את מראה האף מכל הזוויות ואף יצלם אותו. אצל מרבית הרופאים הפלסטיים יכניסו את הנתונים למכונת הדמיה שתוכל לסייע לכם להבין את ההבדלים בין המראה העכשווי לבין זה שיתקבל בסיום הניתוח, וכן איך באופן כללי תיראו. מובן שההדמיה אינה מדוייקת במאה אחוזים, אולם היא מדוייקת מספיק על מנת לתת כיוון ברור. אגב, מנתחים רבים מציגים היום למתעניינים שמבקשים לראות עבודות קודמות לא רק את צילומי הלפני ואחרי של מטופלי עבר, אלא גם את ההדמיות שלהם, על מנת שיוכלו להתרשם גם ממידת הדיוק של המנתח ולחוש רגועים יותר בנוגע למראה הסופי עליו הוחלט.

בהמשך ניתן יהיה לדון עם המנתח הפלסטי על מחיר הניתוח. רבים אינם מוסרים אותו בטלפון ורק לאחר פגישה עם המטופל הפוטנציאלי והבנה משותפת שמעוניינים לקדם את ההליך מדברים על העלויות. הפגישה היא המקום לדון בהן ולחשוב האם תוכלו לעמוד בעלויות והאם הן מתאימות לכם. מומלץ להגיע מוכנים עם מידע ממוצע על מחיר ניתוח אף והאם אתם מסוגלים לשלמו. 

לאחר סיכומי הדברים וקביעת מועד לניתוח נותר רק לצפות לו ולהישמע להוראות הרופא בנוגע לשעות לפני הניתוח.