הלבנת שיניים ביתית

שיטות להלבנת שיניים ביתית

שיניים צהובות לא נחשבות למראה אסתטי במיוחד וכלל הנראה כל בני האדם היו מעדיפים להיפטר מהן ולחזור לצבע הלבן המקורי. למזלנו, היום ישנן מספר שיטות הלבנת שיניים שאינן כרוכות בביקור ארוך במרפאת השיניים והן נקראות הלבנת שיניים ביתית. כיוון שיש שיטות רבות להלבנת שיניים תוכלו לקרוא על מיטב השיטות הביתיות להלבנת שיניים.
מחפש מידע אודות הלבנת שיניים ביתית?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הלבנת שיניים ביתית בשילוב עם מרפאה
השיטה הטובה ביותר להלבנת שיניים ביתית למעשה כרוכה בביקור קצר במרפאת השיניים וטיפול מתמשך בבית. בהלבנה מסוג זה מבקשים מרופא השיניים שיתאים סד שיניים למערכת השיניים שלנו. בתוך הסד מורחים את החומר הפעיל אשר עושה את מלאכת ההלבנה של השן. את הסד מרכיבים למשך כמה זמן, כל יום למשך תקופה של מספר שבועות.

ההלבנה נעשית על ידי חומר מחמצן אשר חודר לשן, לשכבת האמייל, ולאחר כמה ימים בהם הוא פועל ניתן לראות תוצאות של שיניים לבנות. היתרון של הלבנת שיניים ביתית בשילוב עם מרפאה הוא שתוצאות ההלבנה נשארות לטווח ארוך.

הלבנת שיניים - חומרים שקונים בבית מרקחת
אם אתם נמנעים מלבקר במרפאת השיניים אך עדיין רוצים שהשיניים יראו יותר חלביות מאשר לימוניות, תוכלו לנסות את אחד המכשירים להלבנת שיניים ביתית.

משחות שיניים מלבינות - למעשה מכיוון שאין במשחות אלו חומר פעיל על שכבת הדנטין, אין הם מלבינות כמו שאר החומרים הביתים להלבנת שיניים. לעיתים יש משחות שלמעשה יכולות לפגוע בשכבת האמייל בגלל חומר הניקוי הפעיל בהן, אך יחד עם זאת ניתן למצוא בשוק גם משחות בהן חומר הלבנה פעיל העובד על שכבת הדנטין. מומלץ להיוועץ עם רופא השיניים לגבי משחות אלו.

פסי הלבנה לשיניים - בשיטה זו מדביקים פסים עם חומר פעיל ברמה נמוכה על השיניים. מקבלים אריזה עם 56 פסים, חצי לשיניים העליונות וחצי לשיניים התחתונות. את הפסים מדביקים על השיניים פעמיים ביום למשך שבועיים. בסיום התקופה אפשר לראות שיפור בצבע השיניים. היתרון בשיטה היא שקל להשיג את פסי ההדבקה, החיסרון הוא שלא כמו הטיפול המרפאה-ביתי, הלבנת השיניים לא מחזיקה מעמד למשך זמן.

ג'ל למריחה להלבנת שיניים - את הג'ל מורחים על שיניים שנוקו והתייבשו. משאירים את לפעול למשך זמן מה. החומר הפעיל בג'ל הוא במינון נמוך, אך גבוה יותר מפסי ההדבקה.

ערכות הלבנה ביתיות - ערכות אשר כוללות שימוש בחומר פעיל ומכשיר אשר עוזר להחדיר אותו לשיניים על ידי שימוש באור כחול.

איך לא להלבין שיניים בבית
ישנן כמה "שיטות סבתא" או שיטות "הלבנת שיניים טבעית", שאמורות להלבין שיניים כמו שימוש בסודה לשתייה או במלח. אך למעשה שיטות אלו פוגעות יותר בשן מאשר מלבינות אותה. ייתכן ובתחילה תראו שיניים יותר לבנות, אך זה מכיוון שהשכבה החיצונית של השן- האמייל התנקתה מהכתמים אשר נדבקו אליה ונתנו לה צבע כהה. למעשה, בשימוש בשיטות הלבנות שיניים טבעיות למיניהן, שכבת האמייל נשחקת והשיניים נמצאות בסיכון להתפתחות עששת.