הלבנת שיניים צהובות

טיפול הלבנת שיניים - הפתרון המושלם לשיניים צהובות!

סיגריות, שתיה מתוקה, קינוחים, קפה ותה... כל אלה ועוד גורמים לשיניים לקבל גוון צהבהב. טיפול נכון בהיגיינת הפה וצחצוח שיניים מתמיד יכול למנוע או להפחית את תהליך הצהבת השיניים, אבל לא תמיד יש לכך זמן או כוח. אז, כדי לא להשאר עם שיניים צהובות, יש טיפול שמאפשר להלבין אותם. בעמוד הבא ניתן לקרוא עליו הכל.

מחפש מידע אודות הלבנת שיניים צהובות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מה גורם לשיניים להצהיב?
ישנם מספר גורמים שהופכים את השיניים הלבנות לשיניים צהובות- סיבות ביולוגיות, תזונה, אורך חיים ותנאים נוספים. הגורם הביולוגי לשיניים צהובות הוא גיל ונטייה גנטית. בפועל, ככל שהאדם מתבגר השיניים שלו מתכהות ומשנות גוון. בנוסף, שיניים צהובות נגרמות גם מצריכת מאכלים מסויימים: במידה והאדם צורך באופן קבוע תה, קפה, פירות יער או אלכוהול, יש סיכוי גדול יותר לכך שהשיניים ישנו את צבען. כמו כן, עישון כבד נמצא גם הוא בין הגורמים המרכזיים לשיניים צהובות. אצל מעשנים כבדים, אפשר לראות לפי צבע החניכיים היכן המקום שבו הם מחזיקים את הסיגריה בפה, אך גם למעשנים קלים יש סימני ניקוטין על השיניים.

כמו כן, ישנם גורמים נוספים שתורמים להיווצרות שיניים צהובות כמו נטילת תרופות אנטיביוטיות מסוימות, צחצוח מופרז של השיניים שפוגע בציפוי השן ואי הקפדה על היגיינת פה ומחסור בביקורים סדירים אצל השיננית.

הליך הלבנת שיניים צהובות
הלכלוך על השן שגורם להיווצרות שיניים צהובות נגרם עקב הצהבה של שכבת הדנטין, שמשפיעה על צבעה של שכבת השיניים העליונה. לכן, הלבנת שיניים צהובות מתחלקת לשני סוגים- טיפול חיצוני בשן וטיפול בשכבה הפנימית של השן. הלבנת שיניים חיצונית כוללת ניקוי של הצטברות האבנית על ידי שיננית, בטיפול זה מנקים גם את כתמי הקפה והתה, מורידים שכבה של חיידקים שהצטברה ומונעים הצהבה חמורה בעתיד.

שיטות הלבנת שיניים צהובות
הלבנת שיניים צהובות על ידי טיפול בשכבה הפנימית של השן כוללת מספר שיטות ביתיות, טיפול במרפאה וטיפול משולב במרפאה ובבית. בכל השיטות להלבנת שיניים משתמשים בחומר שמחמצן את השן ובכך מלבין אותה. השוני בין השיטות להלבנת שיניים צהובות הוא בדרך שבה שמים את החומר על השיניים ובריכוז החומר הפעיל. 

שיטות ביתיות להלבנת שיניים צהובות

הטיפול הביתי בשיניים צהובות כולל מדבקות ששמים על השיניים, משחות מריחה ושאר תרופות סבתא ביתיות. ריכוז החומר הפעיל בשיטות אלו הוא נמוך על מנת לא לפגוע בחניכיים, הטיפול זול ופשוט אך לעיתים לוקח זמן מה עד שרואים תוצאות. כמו כן, אין פיקוח של רופא שיניים על הלבנת שיניים ביתית.

הלבנת שיניים צהובות בקליניקה
כיום ניתן לערוך הלבנת שיניים בעזרת לייזר, או קרני אור, שמחממות את החומר הפעיל להלבנת שיניים ובכך מזרזות את פעילותו. שיטות אלו נעשות במרפאה, על ידי רופא שיניים. בהלבנת שיניים במרפאה יש תוצאות מהירות, פיקוח צמוד של רופא השיניים והתאמה אישית של ריכוז החומרים לשיניו של המטופל. עם זאת, יש לעיתים חשש מפגיעה בשן או בחניכיים בשל השימוש בחומרים בעלי ריכוז גבוה.

הלבנת שיניים צהובות בבית ובקליניקה באופן משולב
אחת השיטות המומלצות היום להלבנת שיניים צהובות היא שיטה המשלבת בין טיפול של רופא שיניים לבין טיפול ביתי. בשיטה זו רופא השיניים יוצר תבנית שיניים מותאמת אישית שהמטופל לוקח איתו הביתה. בבית, המטופל מכניס לתבנית את החומר הפעיל שניתן לו ומניח אותה על השיניים כל יום למשך כמה שעות, לאורך כמה שבועות. בשיטה זו החומר הפעיל לא מסכן את החניכיים בשל ריכוזו הנמוך והשמירה שמעניקה לו התבנית ובנוסף, קיים פיקוח של רופא על תהליך ההלבנה והתוצאות מגיעות לאחר זמן קצר.