הלבנת שיניים - שאלות ותשובות

כל מה שרציתם לשאול על הלבנת שיניים

כולנו רוצים חיוך יפה, הלא כך? זה לא סוד שהחיוך יפה יותר ככל שהשיניים לבנות יותר. אבל מה לעשות שעם הזמן השיניים שלנו מתכהות או מצהיבות מסיבות שונות? על מנת לטפל בתופעה זו פותח טיפול הלבנת שיניים. בעמוד הבא ריכזנו עבורכם את כל השאלות הבוערות בתחום, אין צורך לחפש באף מקום אחר.
מחפש מידע אודות הלבנת שיניים - שאלות ותשובות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
האם יש צורך בבדיקות מיוחדות לפני טיפול הלבנת שיניים?
בוודאי. הבדיקות הנחוצות לפני טיפול הלבנת שיניים נעשות אצל רופא שיניים והן כוללות בדיקה של בריאות רקמת הפה והשיניים. כמו כן, צריך לבדוק שאין מוקדי עששת או שאין צורך בסתימות. במידה וקיימים חורים, יש לטפל בהם לפני תחילת טיפול הלבנת שיניים.

האם צריך להימנע משתייה מסוימת במהלך תקופת טיפול הלבנת שיניים?
על מנת שטיפול הלבנת שיניים יצליח בצורה הטובה ביותר, יש להימנע משתיית קפה ויין אדום במהלך כל תקופת הטיפול להלבנת שיניים. כמו כן עדיף להימנע ממשקאות שצבועים בצבעי מאכל. יש גם לקחת בחשבון שהעישון בתקופת טיפול הלבנת שיניים אינו מומלץ ועדיף לא לעשן כלל.

באיזה מקרים יש להימנע מטיפול הלבנת שיניים?
המקרים שבהם יש להימנע מטיפול הלבנת שיניים כוללים רגישות למי חמצן, רגישות ללטקס ורגישות כללית גבוהה בשיניים. בנוסף, טיפול הלבנת שיניים אסור לנשים בהריון או בזמן הנקה.

כמה זמן הטיפול מחזיק?
כמו כל טיפול, גם כן זה משתנה מאדם לאדם ותלוי בהרגלי אכילה וצחצוח שיניים, הרגלי עישון ושתייה אלכוהולית (בעיקר יין אדום). טווח השפעת טיפול הלבנת שיניים נמשך בין חצי שנה לשנה. החדשות הטובות - זה טיפול שניתן לעשות מספר פעמים במהלך החיים, במידה ויש צורך בחידוש או רענון. החדשות הפחות טובות הן שכל טיפול מחדש פוגע בכיס, אם כי בשיניים הוא לא יפגע.

האם טיפול הלבנת שיניים כואב?
אין מה לדאוג, טיפול הלבנת שיניים הוא לא עוד ביקור אצל רופא השיניים. זהו טיפול נטול כאבים שהסיכון היחיד בו הוא רגישות יתר לשיניים והחניכיים בזמן הטיפול וזהו.

כמה זמן אחרי הטיפול ניתן לראות תוצאות?
התשובה לשאלה זו אינה חד משמעית והיא משתנה בין אדם לאדם. יש אנשים שיכולים לראות תוצאות תוך מספר ימים, אפילו תוך פחות משבוע, אבל הזמן הממוצע הינו בין שבועיים לחודש.

האם ניתן להגיע לשיניים לבנות כשלג?
גם אנשים שמטפלים בשיניים שלהם ביתר זהירות, לא שותים משקאות שפוגעים בלובן השיניים, לא מעשנים והולכים לשיננית כל חצי שנה לא יצליחו להגיע לגוון לבן לחלוטין. צריך להיות מאוד מציאותיים בקשר לתוצאות על מנת שלא להתאכזב. יחד עם זאת, השיניים יהיו הרבה יותר לבנות מאשר במצב ההתחלתי שלהם, לפני הטיפול.