הליך הסרת שיער באפילציה

מידע על הליך טיפול הסרת שיער באפילציה (מחט חשמלית)

הסרת שיער במחט חשמלית הוא הליך הסרת שיער יסודי המתאים למגוון רחב של סוגי שיער, בהם גם שיער בהיר. הליך הסרת שיער זה אמנם כואב מעט, אך הכאב בהחלט נסבל, בעיקר כאשר משווים אותו לחלופות זמניות להסרת שיער ממקומות רגישים, דוגמת הסרת שיער בשעווה. טיפול הסרת שיער באפילציה משאיר עור חלק ונטול שיערות.

מחפש מידע אודות הליך הסרת שיער באפילציה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הסרת שיער באפילציה הוא הליך פשוט
הסרת שיער לצמיתות באמצעות מחט חשמלית הוא הליך פשוט באופן יחסי. במסגרת הטיפול מוחדרת המחט אל זקיק השערה (שורש השערה) אותה מעוניין המטופל להסיר. המחט מחממת את זקיק השערה וכתוצאה מכך הורסת כלי הדם שמזינים אותו ומסירה אותו לצמיתות. 

ייחודיותו של טיפול הסרת שיער באפילציה נעוץ בעובדה שהטיפול הורס לגמרי ולצמיתות את זקיק השערה. כיוון שכך ניתן לטפל בכל סוג שערה, לרבות שערות בהירות, בלונדיניות, ג'ינג'יות וכן שערות דקות. יתרון זה מתעצם בעקבות העובדה שלעומת שיטת האפילציה שיטות אחרות להסרת שיער כגון הסרת שיער בלייזר והסרת שיער באינפרא אדום אינן מסוגלות לטפל בשיער בהיר ודק.  

האם טיפול הסרת שיער באפילציה כואב?
הטיפול באמצעות מחט חשמלית אינו נעים, אך הכאב ותחושת אי הנוחות שהוא גורם בהחלט נסבלים והתוצאה של עור חלק ללא שיערות שווה את זה. הטיפול בכל שערה אורך חלקיק שנייה והתחושה הכללית במהלך הטיפול היא של חום ועקצוץ, תחושות שהופכות לנסבלות יותר לאחר מספר דקות כאשר הגוף מתרגל לגירוי. עבור מטופלים הסובלים או חוששים מהטיפול ניתן להשתמש במשחה מאלחשת שמפחיתה את התחושה באזור הטיפול.

טיפול אפילציה להסרת שיער הפנים
כפי שנכתב קודם טיפול אפילציה יכול לגרום לאי נוחות וגירוי ובשל כך הטיפול בשיער הפנים מוגבל בזמן. באזור השפם מבוצעים הטיפולים בזמן שלא עולה על רבע שעה, ובאופן כללי טיפול בפנים לא עולה על זמן של שעה. בשאר חלקי הגוף אין הגבלת זמן, ואורך הטיפול נקבע בהתאם לצרכיו של המטופל, צפיפות השיער והסיבולת שלו. ההפרשים בין כל טיפול הסרת שיער באפילציה לזה שאחריו קטן ואין צורך לחכות עד שהשערות יגדלו. מספר הטיפולים להסרת שיער משתנה בהתאם לצפיפות ועובי השיער אצל כל מטופל.

טיפול הסרת שיער באפילציה נחשב לטיפול בטוח שמותר לאוכלוסיות רבות בהן נשים בהריון, בעלי קוצבי לב וחולי סרטן. הטיפול זמין ונוח וכרוך בכאב קל בלבד. אולם, יש לזכור שמדובר בפעולה פולשנית ובשל היותה כזו היא יכולה לגרום לתופעות לוואי כזיהום, כוויות וצלקות. בשל כך רק נבהיר כי חשוב לשמור על היגיינה בעת טיפול במחט חשמלית, משמע להשתמש במחט חד פעמית או במחט אישית ולבחור קוסמטיקאית מוסמכת שתבצע את ההליך.

מי שמעוניין לטפל באזור בעל שטח פנים נרחב כמו הרגליים ועבור גברים הגב מומלץ לו כי יפנה לאחר משיטות טיפול הסרת שיער החלופיות, שכן העבודה האיטית על כל שיערה ושיערה יכולה להימשך זמן רב ביותר ולהפוך את הטיפול למתסכל.