הסרת שיער באפילציה

מידע על הסרת שיער באפילציה - מחט חשמלית

הסרת שיער לצמיתות הוא חלומם של רבים. כיום, ישנן שלוש שיטות מובילות להסרת שיער כאשר הותיקה שבהן היא שיטת האפילציה. בשיטה זו הורסים את שורש השיערה וכן את השיערה עצמה באמצעות מחט חשמלית. טיפול הסרת שיער באפילציה יכול להתבצע הן בבית והן במכוני הקוסמטיקה והוא מיועד בעיקר לחלקי גוף קטנים.

מחפש מידע אודות הסרת שיער באפילציה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הסרת שיער באפילציה
טיפול הסרת שיער באפילציה הוא טיפול הסרת שיער זמין ונוח, שבמשך שנים משמש בהצלחה להסרת שיער לצמיתות מחלקי הגוף. יחד עם זאת, כיוון שמדובר בטיפול ותיק העושה שימוש במחט חשמלית, הפוגעת בכל פעם בזקיק שיערה אחד, הוא נחשב לטיפול ארוך יחסית, פולשני יותר מטיפולי הסרת שיער אחרים, וכזה שחשוב מאד להקפיד בו על כללי היגיינה מחמירים ועל בחירת קוסמטיקאית מוסמכת "אפילטורית" שתבצע את הטיפול.

יתרונות הסרת שיער באפילציה 

שיטת הסרת שיער באפילציה, העושה שימוש במחט חשמלית בכדי להרוס את שורש השערה, נדחקה לצד בעקבות התפתחות טיפול הסרת שיער בלייזר והסרת שיער בקרן אור. אך למרות זאת, השימוש בהסרת שיער באפליציה נשאר בשוק הסרת השיער עקב מספר יתרונות הייחודיים לו, בהם העובדה שהשיטה הישנה והטובה הינה אחת השיטות הבטוחות ביותר להסרת שיער, בעיקר מאזורים רגישים.

אפילציה היא שיטה בטוחה שמותרת כמעט לכל אחד
טיפול הסרת שיער באפילציה מותר כמעט לכל אחד, לרבות נשים בהריון, אנשים בעלי קוצב לב וחולי סרטן, אליהם נאסר לעבור טיפול הסרת שיער בלייזר. בנוסף, הסרת שיער בשיטת אפילציה פועלת היטב גם על בעלי שיער בהיר. לכן, בעלי שיער בהיר, בלונדיני, ג'ינג'י או בעלי שיער שיבה המעוניינים להסיר שיער עודף יכולים לעשות זאת בשיטת אפילציה, בניגוד לשיטת הסרת שיער בלייזר או האינפרא אדום (קרן אור) שאינן פועלות היטב על שיער בהיר. 

טיפולי הסרת שיער צמודים
יתרון נוסף של הסרת שיער, אפילציה, שראוי לציין הוא שהשיטה לא מצריכה המתנה ארוכה בין טיפול לטיפול. השיטה היא למעשה טיפול נקודתי בכל שערה ושערה כך שמרגע שהשערה יוצאת מהעור ניתן להסירה על ידי המחט החשמלית ואין צורך לחכות למחזור הצמיחה המתחדש. עובדה זו מאפשרת לעבור טיפולים צמודים יחסית מבלי לחכות פרק זמן ארוך בין האחד לשני.

אין צורך בגילוח אזור הטיפול
הטיפול הפרטני בכל שערה שמעניק טיפול הסרת שיער באפילציה אינו מצריך גילוח של אזור הטיפול. הדבר מתאים לנשים המעוניינות להסיר שיער עודף מהפנים וחוששות מגילוח האזור (כפי שנדרש בטיפול הסרת שיער בלייזר).

התאמה לטיפול הסרת שיער באפליציה 
לא כולם יכולים לעבור טיפול באפליציה. הסרת שיער באפילציה אינה מומלצת לאנשים שסובלים מפגיעה במערכת החיסון, מזיהום, ממחלות עור ומאקנה קשה וזאת כיוון שלטיפול פן פולשני. כמו כן, שיטת האפילציה אסורה לאנשים הסובלים מבעיות קשות בקרישת הדם, הסיבה לכך הינה שהמחט החשמלית גורמת לדימום קל שבמצבים של חוסר קרישת דם יכול להחמיר ולא להחלים.

בנוסף, באזורי גוף בהם שיער רב, או כאשר השערות כהות ועבות שיטת הסרת שיער באפילציה אינה מומלצת. הטיפול בשיטה ייקח זמן רב מהרגיל, עקב הטיפול בכל שערה ושערה בנפרד, וזאת בניגוד לשתי השיטות הנוספות להסרת שיער לצמיתות, הסרת שיער בלייזר והסרת שיער באינפרא אדום, שפועלות בכל פעם על אזור נרחב עם הרבה שערות. 

באיזה גיל אפשר להתחיל טיפול הסרת שיער במחט חשמלית?
אין הסכמה לגבי הגיל המינימאלי בו ניתן להתחיל טיפולי הסרת שיער במחט חשמלית. למרות שהטיפול אינו פוגע בהתפתחות ובהתבגרות הנורמאלית של הגוף ואינו מזיק למטופל, כאשר המטופל או המטופלת עודם נמצאים בתהליך הגדילה הטיפול באפילציה יכול פשוט לא להועיל (למשל, חוסר איזון הורמונאלי יכול להביא לצמיחה מוגברת של שיער כך שתוצאו טיפול הסרת השיער פשוט לא יורגשו).

עד סוף גיל ההתבגרות, בין הגילאים 16-18, שינויים הורמונאליים בגוף משפיעים בין היתר על צמיחת השיער. טיפול אפילציה שיבוצע טרם צמיחת השיער התייצבה יכול 'לפספס' חלק מהשערות והאזורים בהם יופיעו שערות מאוחר יותר בהתפתחות, מה שיוביל את המטופלים הצעירים חזרה לכיסא הטיפול. אגב, הדבר נכון עבור כל שיטת טיפול להסרת שיער.

יחד עם זאת, כפי שכבר הזכרנו השיטה אינה מסוכנת ואינה פוגעת בילד ולכן ילדים שסובלים משיעור יתר יכולים לעבור טיפול הסרת שיער במחט חשמלית בגיל 12 ולעיתים עוד קודם. נציין כי חשוב להיוועץ ברופא טרם התחלת הטיפולים שיקבע מה הגורם לשיעור היתר והאם ניתן לטפל בו בדרכים אחרות (דוגמת טיפול הורמונאלי).      

אם אתם מעוניינים לקרוא עוד על הסרת שיער באפילציה תוכלו לקרוא על תהליך הסרת שיער באפליציה ועל ההחלמה לאחר אפליציה. בנוסף, ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות בנושא, למידע יותר מעמיק.

עבור אילו שמרגישים כי הסרת שיער באפילציה לא תענה על הדרישות וכי עליהם להסיר שיער מאזורים גדולים יותר בגופם, מומלץ לשקול שנית ולברר על הסרת שיער בלייזר או הסרת שיער באינפרא אדום. שיטות אלו מכסות על שטחים גדולים יותר בתוך פרקי זמן קצרים יותר ונחשבות לשיטות יעילות ובלתי מזיקות. בנוסף, שיטות אלו אינן פולשניות וכאשר מבוצעות על ידי אנשי מקצוע אינן משאירות סימנים או תופעות לוואי.

נשים שעברו את הטיפול מדווחות שלאחר ההחלמה, כאשר העור מבריא, התוצאה נראת טוב והשיער העודף נעלם לצמיתות. לעומת שיטות טיפול אחרות כאן כל שיערה שטופלה אכן לא צומחת יותר לעולם. בנוסף, השיטה הזו מיועדת לעור הפנים ולאזורים רגישים אחרים. רבות מאלו שמתעניינות בטיפול הן נשים מבוגרות יותר שמה שמטריד אותן הוא בעיקר שיער הפנים שאותו הן היו מעוניינות להסיר לצמיתות.