החלמה מהסרת שיער באפילציה

החלמה לאחר טיפול הסרת שיער באפילציה

שיטת הסרת שיער באפילציה היא שיטה שנשים רבות ממשיכות לבחור בה כשיטה המועדפת עליהן להסרת שיער. ההחלמה מטיפול הסרת שיער באפילציה שונה במקצת מההחלמה מיתר טיפולי הסרת השיער, שכן אפילציה הוא טיפול מעט יותר פולשני.

מחפש מידע אודות החלמה מהסרת שיער באפילציה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

החלמה מהסרת שיער באפילציה 
בכדי לעזור לעורך להחלים לאחר טיפול אפילציה הדבר הטוב ביותר שאת יכולה לעשות הוא להימנע מחשיפה לשמש. חשיפה לא מבוקרת לשמש עלולה לגרום להתהוותם של כתמי פיגמנטציה (צבע) על העור. זו גם הסיבה שישנם מומחים אשר ממליצים שלא לעבור טיפולי אפילציה (וטיפולי הסרת שיער בכלל) בקיץ. במקרה ותרצי בכל זאת לעבור טיפול אפילציה בקיץ הקפידי על הגנה מפני השמש, ומרחי מסנן קרינה בדרגת SPF 15 לפחות במשך שלושה שבועות מיום הטיפול. כמו כן את קרם ההגנה מומלץ לחדש מידי שעתיים.

תוצאות טיפול הסרת שיער במחט חשמלית
 
טיפול הסרת שיער במחט חשמלית מיועד להסרת שיער לצמיתות. אולם, חשוב להבין שעל השערה להיות בשלב מסוים בחייה על מנת שהזקיק לא יתחדש. לפיכך בכדי להוריד את כל השערות ולקבל גוף חלק לגמרי יהיה צורך לחזור על טיפולי האפילציה. לאחר שהשלמתם את סדרת הטיפולים השערות באזור הטיפול יורחקו לצמיתות, כאשר לטיפול הסרת שיער באפילציה שיעור אחוזי הצלחה גבוה ביותר של למעלה מ- 95%. חשוב לציין כי גם אם העור חלק לאחר סדרת הטיפולים יתכן ושערות חדשות יצמחו עליו בשל שינויים הורמונאליים (למשל לאחר כניסה להריון).

לאחר טיפול הסרת שיער באפילציה עשויים להופיע באזור הטיפול פצעים קטנטנים אשר נגרמים בשל הרס כלי הדם המזינים את השערה. פצעים אלו מגלידים תוך מספר ימים ואינם משאירים סימנים או צלקות.

סיכונים בהסרת שיער באפילציה
  
אפילציה היא הליך פולשני ובשל כך יש בו מספר סיכונים. הסיכונים הכרוכים בטיפול הסרת שיער במחט חשמלית כוללים זיהום, ונזקים אסתטיים כמו צלקות, כוויות וסימנים על העור. את מרבית הסיכונים ניתן למנוע על ידי הקפדה על כללי היגיינה. בדקו שהטיפול מבוצע על ידי אדם מקצועי אשר הוסמך לטיפול באפילציה ושיש הקפדה על החלפת מחטים בין מטופל למטופל או שימוש במחטים חד פעמיים. נזכיר שוב שמניעת כתמי פיגמנטציה הנובעים מחשיפה לשמש היא על אחריות המטופל. 

מעוניינים במידע נוסף על טיפול הסרת שיער באפליציה? תוכלו לקרוא עוד על תהליך הסרת השיער באפליציה.