הסרת שיער בלייזר

כל מה שחשוב לדעת על הסרת שיער בלייזר

שיער גוף על הרגליים, בבית השחי, במפשעה ובעצם בכל מקום שאינו הראש נחשב בעיני רבים לשיער עודף.
השיער העודף מעסיק מבחינה אסתטית, בעיקר בשנים האחרונות, נשים וגברים רבים. נשים, בעיקר, משקיעות זמן רב וכסף על הסרת שיער עודף ממגוון אזורים בגוף, בהם הרגליים, בית השחי, עור הפנים, הבטן, הידיים, המפשעה ועוד. אחת השיטות הפופולריות להסרת שיער לאורך זמן ובאופן יעיל היא הסרת שיער בלייזר, השיטה מוצעת במגוון מכוני הסרת שיער מובילים.

מחפש מידע אודות הסרת שיער בלייזר ?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הסרת שיער בלייזר
הסרת שיער בלייזר היא שיטת הסרת שיער לצמיתות שמתאימה לנשים ולגברים כאחד. מטרת הטיפול היא הסרת השיער העודף ממגוון אזורים בגוף, כאשר ייחודו מתבטא בעובדה שהשיער באזור שטופל פשוט לא חוזר.

הליך טיפול הסרת שיער בלייזר
כאשר מגיעים לראשונה למכון או לקליניקה לטיפול הסרת שיער המטפל בוחן את מצב העור, הגוון שלו וגוון השיערה על מנת לקבוע את עוצמת הקרן הדרושה ויעילות הטיפול. במידה ואתם מתאימים ניתן להתחיל את הטיפול.

השלב הראשון כולל ניקוי וגילוח האזור המיועד לטיפול (בית השחי, מפשעה, רגליים וכדומה). ניתן לגלח את המקום עוד בבית לפני הגעה לקליניקה. פעולות אלו הינן חיוניות, שכן באזור לא מגולח השערה יכולה לקלוט את קרני הלייזר והדבר עלול לגרום לכוויות. כאשר השיערה מגולחת רק פני העור חשופים וקרן הלייזר נכנסת פנימה והורסת את שורש השיערה.

השלב השני אחרי הגילוח, מורחים על האזור משחת אלחוש (דוגמת אמלה או אידרקאין) ועוטפים את האזור בניילון נצמד. במצב זה יש להמתין פרק זמן של חצי שעה עד שעה שבסיומן יחל הטיפול. המשחה המאלחשת מרדימה מעט את האזור ומפחיתה את האפשרות לכאב. דעו שלמרות האפקטיביות של משחת האלחוש סביר כי תרגישו בעקצוץ וצריבה קלה כאשר קרן הלייזר תפגע בעור, מטופלים רבים מגדירים את תחושה זו כנסבלת ואין זה עוצר מבעדם מלהמשיך ולצרוך את הטיפול ולחזו עליו עד השלמת התוצאה.

השלב השלישי הוא כמובן מעבר על אזור הטיפול עם קרן הלייזר תוך שליחת פולסים אל העור וכיסוי כל פני השטח שהוגדרו. מכשיר הלייזר שגודלו מקביל בדרך כלל לגודלו של מכשיר פן בייתי, פולט קרני לייזר אל שורשי השערות, והאנרגיה הזו הפוגעת בעור הורסת את שורשי השיערה. הטיפול מסתיים לאחר מעבר על כל פני השטח באזור שהוגדר לטיפול, אז ינקה המטפל את האזור המטופל וימרח עליו משחה מרגיעה. אגב, במידת הצורך ניתן למרוח משחת אלוורה גם בבית.

השלב הרביעי
כולל חזרה על הטיפול לאחר פרק זמן של שלושה שבועות עד חודשיים בהתאם להוראות המכון וכמות השיער העודף שנותר להסיר, זאת עד לסיום הטיפול.

מכשירי הסרת שיער בלייזר
ישנם סוגים שונים של מכשירים לטיפול הסרת שיער בלייזר שמחולקים לפי אורך הגל שהם שולחים- ישנו טיפול במכשיר לייזר בעל גל ארוך, וטיפול במכונה בעלת גל קצר. לרוב הטיפול במכונה בעלת גל לייזר ארוך מכאיב מעט יותר מאשר הטיפול במכונה בעלת גל קצר וזאת משום שבמכונות הפועלות על גלים ארוכים קרן הלייזר חודרת יותר לעומק, לשכבות בעור עליהן למשחה המאלחשת אין השפעה.

מידע חשוב על הסרת שיער בלייזר 
כאשר בוחרים לעבור טיפול הסרת שיער בשיטת הסרת שיער בלייזר, יש לדעת מראש ולהתכונן לכך שהטיפולים דורשים השקעה של זמן וכסף, וכן, שהטיפולים הראשונים בהם יש יותר שיער לעבור עליו ולהשמיד, אורכים זמן רב יותר, וככל שמתקדמים בטיפולים זמן הטיפול מתקצר והתוצאות מתגלות ומשתמרות. 

טיפול הסרת שיער בלייזר הוא ללא ספק מהטיפולים הפופולאריים ביותר להסרת שיער עודף. את הטיפול ניתן לעבור בעשרות מכונים מורשים המציעים מגוון הצעות טיפול הסרת שיער לאזורי גוף שונים.

עלות הסרת שיער בלייזר
מבחינת ההוצאה הכספית, טיפול הסרת שיער בלייזר אינו זול אבל גם לא נחשב לטיפול יקר המיועד לעשירים בלבד. אלו שיטרחו ויעשו חישובי עלות-תועלת יגיעו למסקנה כי שווה להשקיע את סכום הכסף בטיפול הסרת שיער לטווח ארוך, ולחסוך את הטיפולים קצרי המועד ואת התכשירים השונים כמו שעווה וסכיני גילוח. מעבר לכך, היום הטיפול הופך נגיש והמחירים יורדים כל הזמן. קופות החולים גילו גם הן את השוק הרחב והצורך בטיפולי הסרת שיער וגם הן מאפשרות טיפולי הסרת שיער בהנחות משמעותיות. וזה מבלי שדברנו על הזמן שנחסך בכל פעם שרוצים לחשוף חלק בגוף ועל הנוחות המירבית של גוף חלק.

* מחיר הסרת שיער בלייזר נקבע על פי מספר גורמים, כגון איזור הטיפול, בכמה איזורים מעוניינים להסיר שיער, מספר הטיפולים הנדרש, עונת השנה בה פונים לטיפול (לעיתים החורף זול יותר) ועוד.

מידע על מכשיר הלייזר
תמיד מומלץ לדעת קצת על המכשור בו הולכים להשתמש בעת הטיפול בגופיכם (הרי במידה והייתם נכנסים לניתוח לא הייתם מפסיקים לשאול שאלות על ההליך והמנתח...). ובכן, מכשירי הלייזר המשמשים כיום לטיפול הסרת שיער לצמיתות מכילים מערכת אוטומטית לקירור העור באזור הטיפול. תפקידה של המערכת לקרר את האזור בו מתבצע טיפול הסרת שיער בלייזר תוך כדי הטיפול, ובאופן זה להפחית את הסיכון לכוויות וכן לצמצם את תחושת העקצוץ והצריבה המתלווה לטיפול.

מכונים אחרים נעזרים במהלך הטיפול במכונה נפרדת שאינה חלק ממכשיר הלייזר שמוציאה אויר קר המכוון אל האזור בו מטפלים. בדרך כלל השימוש במכונת הקירור נעשה במקרים בהם טיפול הסרת שיער בלייזר מבוצע על אזורים קטנים או על אזורים בעלי שיער דליל. השימוש במכונה מחליף את השימוש במשחת האלחוש שכן האוויר הקר מקפיא את האזור וגורם להקהיית תחושת העקצוץ או הכאב. אמצעי נוסף בו משמשים בטיפולי הסרת שיער בלייזר הוא שקיות קירור מיוחדות שמקפיאות את האזור עליו הן מונחות, לאחר מספר דקות בהן השקיות מונחות על אזור הטיפול מסירים אותן וטיפול הלייזר מתחיל.

עבור מי שעדיין חושש מהטיפול אנו יכולים להפיג את החששות. הטיפול נערך זה מספר שנים וכל הזמן מתחדש והופך יעיל יותר ויותר. כיום אוכלוסיה גדולה של אנשים בכל העולם עוברת טיפול הסרת שיער בלייזר ללא בעיות רפואיות וישנו שיפור מתמיד באופן הטיפול ובמכשירי הלייזר שהופכים את הטיפול לקצר יותר וכואב פחות. על מנת להיות בטוחים במאה אחוזים שהטיפול בטוח מקובל לבקש מהקוסמטיקאית או מהמכון תעודה שמוכיחה את התמחותם.

אם עדיין יש לכם שאלות בנושא הסרת שיער בלייזר, אתם מוזמנים להיכנס לדף השאלות והתשובות שלנו. בהצלחה!

דגשים נוספים לקראת טיפול
במידה והכאבים במהלך הטיפול גדולים ואתם חשים שלא בטוב יש להגיד זאת למטפל ללא בושה ולהפסיק את הטיפול. אל תסבלו, הכאבים יכולים להעיד על רגישות של העור לטיפול. לפעמים גם אחרי מספר טיפולים שעברו בנעימים, מגיע פתאום טיפול בוא התחושה לא טובה והעור מגיב אחרת. כאמור, במקרים כאלו יש לעצור את הטיפול ולבדוק את הסיבה לדבר. לפעמים משתנה צבע העור (כמו לאחר שיזוף) ויש לבדוק האם המכונה מכוונת לעוצמה גבוהה מידי שאינה מותאמת לנתוניו של מטופל.

לבסוף, באופן כללי מי שעובר הסרת שיער אינו מצטער על כך. התחושה כי השליטה והספונטניות חוזרות לאדם היא תחושה טובה המאפשרת לאדם לעשות כל מה שעולה על רוחו בכל זמן נתון. נעלמות הסיטואציות בהן רוצים מאד להוריד חולצה ולהישאר עם גופיה או להצטרף בין רגע לים אך לא מרגישים בנוח לעשות כן בשל שיער על הרגליים, בבית השחי או במפשעה. מי שעובר את הטיפולים הן בעיקר צעירות שמעוניינות להיפטר מהשיער כמעט אחת ולתמיד. הדיווחים של מי שעברה את הטיפול אינם מאכזבים, ומרבית המטופלות נהנות מהתוצאות לאורך זמן.

שיטות הסרת שיער נוספות
קיימות מספר שיטות נוספות להסרת שיער לטווח ארוך בהן הסרת שיער בשיטת אפילציההסרת שיער בקרן אור - אינפרא אדום וכאמור השיטה הפופולארית - הסרת שיער בלייזר. לפני שבוחרים לאיזה טיפול לגשת מומלץ לקרוא על כל אחת מהשיטות ולבדוק את מידת ההתאמה האישית. לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות ומומלץ לדעת עליהם טרם קבלת ההחלטה. מרכיב נוסף בהחלטה הוא בחירת המכון או הקוסמטיקאית, לא כל המכונים מתמחים בכל השיטות ויכול להיות שתעדיפו ללכת למכון שאתם בוטחים בו ולהתאים את עצמכם לשיטת העבודה שלו.

בכל מקרה ההחלטה על הסרת שיער לצמיתות היא החלטה שסביר מאד להניח כי לא תצטערו עליה, וזאת ללא קשר לשיטת הסרת השיער בה תבחרו. החופש ללכת עם כל בגד בכל זמן ללא הצורך לעבור הכנות מראש, ולהסיר מהראש לחלוטין את דאגת הסרת השיער יוצאת תמיד משתלמת.

אגב, לרוב הפרסום של טיפולי הסרת שיער בלייזר משווק לנשים, אך הוא מיעד כמובן גם לגברים - הסרת שיער לגברים.