שאלות נפוצות על הסרת שיער בלייזר

שאלות ותשובות על טיפול הסרת שיער בלייזר

מרבית האנשים לא נולדו עם גוף חלק ונטול שיער עודף. אומנם לא לכולם זה מפריע שיש להם שיער עודף אך עבור אותם רבים (או בעצם רבות) שמעוניינים להסיר את שיער הגוף העודף טיפול הסרת שיער בלייזר הוא, כיום, אחד משיטות הטיפול המומלצות והפופולאריות ביותר בשוק. גברים ונשים כאחד הפכו את טיפול הסרת השיער בלייזר לאחד הטיפולים האסתטיים המבוקשים והמבוצעים ביותר בארץ.
מחפש מידע אודות שאלות נפוצות על הסרת שיער בלייזר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מהו טיפול הסרת שיער בלייזר?
טיפול הסרת שיער בלייזר הוא טיפול במהלכו זורקת קרן הלייזר פולסים לכיוון העור באזור המיועד לטיפול, ואותה אנרגיה חודרת פנימה ומשמידה את שורש השיערה הממוקם תחת העור. ההרס שגורמת קרן הלייזר הוא לצמיתות, כך שהשיערה אינה גודלת יותר. לאחר סדרת טיפולי הסרת שיער בלייזר נעלם הרוב המכריע של השיערות ואינו חוזר עוד.

האם ניתן להסיר שיער בלייזר מכל מקום בגוף?
בהחלט. באופן כללי ניתן להסיר שיער בלייזר מכל מקום בגוף. יחד עם זאת, יש להתייעץ עם מומחים לפני טיפול הסרת שיער באזורים רגישים (כגון עור הפנים), על מנת לקבוע האם ניתן לבצע באזור מסוים את הטיפול ובאיזה עוצמה. השיקול יתבצע על פי מספר גורמים ויש לקבל בהבנה באם יוחלט שלא לבצע הסרת שיער באזור מסוים. המטרה היא בסופו של דבר למנוע פגיעה בגוף בכלל ובעור בפרט.

האם הטיפול עובד ב- 100 אחוז? כלומר, האם אהיה חלק לנצח?
כמו כל טיפול, אין ודאות של 100 אחוז הצלחה. יחד עם זאת, טיפול הסרת שיער בלייזר הוא בין טיפולי הסרת שיער היעילים ביותר. באף קליניקה לא תינתן הבטחה ל- 100 אחוז אזור חלק ונקי משיער, וההבטחה ברוב הקליניקות היא של הפחתה של לפחות 80 אחוז מהשיער בהשוואה למצב לפני תחילת הטיפול. צריך לזכור ששיער לא ממש יכול לצמוח מרגע ששורפים את השורש, אבל עדיין תהיה גדילה מקומית של השיער באזורים מסוימים, אליהם קרן הלייזר לא הצליחה להגיע.

האם טיפול הסרת שיער בלייזר כואב?
ישנה הרגשת כאב / עקצוץ מסויימת בזמן טיפול הסרת שיער בלייזר, אך דירוג עוצמת הכאב הינה אישית. במסגרת הטיפול ניתן לכוון את רוב המכשירים לדרגות שונות של פולסים, כך שאם תדירות מסוימת כואבת, ניתן להוריד את התדירות ולהמשיך את הטיפול. באופן כללי קרן הלייזר למעשה שורפת את שורש השערה בתוך העור, ואינה מיועדת לפגיעה חיצונית, כך שבמידה והמקום אכן מגולח ונקי אין סיבה שהקרן תפגע בשערה או בעור עצמו ותגרום לכוויה.

כמה טיפולי הסרת שיער בלייזר צריך לעבור על מנת לראות תוצאות?
תוצאות ניתן לראות היישר מהטיפול הראשון של הסרת שיער. יחד עם זאת, אחרי טיפול אחד התוצאות אינן מרחיקות לכת ועדיין יש לעבור עוד כמה טיפולים על מנת שהתוצאה תהיה משמעותית. תוצאות יותר ברורות, שיחזיקו לאורך זמן, ניתן לראות אחרי שלושה - ארבעה טיפולים.

האם יישארו לי סימנים אדומים או צלקות אחרי טיפול הסרת שיער בלייזר?
צלקות לא יישארו, שכן הטיפול אינו מערב פעולה כירורגית. לגבי אדמומיות בעור, התופעה נפוצה והיא נעלמת תוך 24 שעות לאחר הטיפול. לעיתים נדירות תעבור האדמומיות רק אחרי 48 שעות, אבל במקרים כאלה ניתן לשים ג'ל אלוורה על מנת להרגיע את העור.

האם אפשר להשתזף לאחר טיפול הסרת שיער בלייזר?
העור נמצא במצב רגיש מאוד לאחר טיפול הסרת שיער בלייזר ולכן מומלץ להימנע משיזוף עד חודש מהטיפול האחרון. בנוסף, חשיפה לשמש לאחר טיפול הסרת שיער יכולה לגרום לפיגמנציה בעור. נציין עוד, שחלק מהמכונים אף ממליצים להימנע משיזוף כבר בשבועיים לפני ההגעה לטיפול הסרת שיער.

כמה זמן נמשך טיפול הסרת שיער בלייזר?
טיפול הסרת שיער בלייזר נמשך בין רבע שעה לשעתיים, תלוי באזור המטופל: גודל האזור, מידת שיעור, רגישות העור אשר משפיעה על עוצמת הלייזר וכדומה.