הסרת שיער באינפרא אדום

סובלת משיער עודף? כדאי לך לשמוע על הסרת שיער בקרן אור

הסרת שיער באינפרא אדום הוא השם הנוסף של טיפול הסרת שיער בקרן אור. היום, כאשר הסרת שיער לצמיתות (או לטווח ארוך) היא חלומן של נשים וגברים כאחד, הפך טיפול הסרת שיער באמצעות קרן אור לאחד משלושת הטיפולים המובילים והמומלצים בתחום הסרת השיער. הסרת שיער באינפרא אדום היא שיטה בעלת יתרונות רבים ויחודיים, שמאפשרים למגוון רחב של מטופלים להשתמש בה על מנת להסיר את השיער העודף מכל אזור בגוף אחת ולתמיד.

מחפש מידע אודות הסרת שיער באינפרא אדום ?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הסרת שיער באינפרא אדום
שיטת הסרת שיער בקרן אור התגלתה במקרה לאחר שבשנות ה- 90 פותח ואושר מכשיר קרן האור (IPL- Intense pulsed light) על ידי מינהל התרופות האמריקאי לצורך טיפול בורידי הרגליים. הסרת השיער באמצעות מכשיר זה התגלתה לאחר שהרופאים גילו כי האזורים שטופלו על ידי המכשיר לצורך טיפול בורידים הציגו תופעת לוואי מעניינת - היעלמות השערות. התגלית שינתה במהירות את ייעודו של מכשיר IPL והפכה אותו למכשיר הסרת שיער.

יתרונות וחסרונות טיפול הסרת שיער באינפרא אדום 
ישנם מספר יתרונות להסרת שיער בקרן אור.
ראשית, לשיטה אחוזי הצלחה גבוהים: להסרת שיער בקרן אור שיעור הצלחה של כ- 80%-85% אחוזים. שנית, כיוון שהיא פועלת עם אורכי גל משתנים ניתן להתאים את הטיפול גם לבעלות עור כהה, כך שהיא מאפשרת למגוון גדול יותר של מטופלים להינות מהטיפול.
יחד עם זאת חסרונה של השיטה הוא בכך שהיא אינה יעילה לצורך הסרת שיער בהיר, וכן כיום ידוע כי לשיטה המתחרה הסרת שיער בלייזר אחוזי הצלחה גבוהים יותר העומדים על 85%-90% (אולם היא אינה מתאימה לכל המטופלים).

כיצד עובד מכשיר קרן אור?

מכשיר קרן אור להסרת שיער עובד על ידי שליחת קרן אור בעלת אורכי גל משתנים אל עבר זקיקי השיער. אחת מקרני האור היא קרן אינפרא אדום, ומכן השם שהצמיד הקהל הרחב לטיפול: טיפול הסרת שיער באינפרא אדום. ההבדל בין שיטה זו לבין שיטת הסרת שיער בלייזר היא שבניגוד להסרת שיער באינפרא אדום בה אורכי הגל של קרן האור משתנים, מכשירי הלייזר שולחים קרן אור ממוקדת בעלת אורך גל אחיד.

אותה קרן, ששולח מכשיר הסרת השיער, הופכת לאנרגיית חום שפוגעת בפני העור, חודרת פנימה ומשמידה את שורש השערה. בפועל חודרת קרן האור אל שורש השערה, מתמקדת בפיגמנט הקרוי מלנין שמצוי בזקיק השערה ובעזרת החום שיצרה הורסת אותו ומשמידה את השערה כולה לצמיתות.

יש לציין כי כיוון שמכשיר הקרן אור מפיק קרן עם אורכי גל משתנים על המטפל להיות מיומן ולדעת כיצד להתאים את אורכי הגל השונים הנפלטים מהמכשיר אל המטופל הספציפי תוך התחשבות בסוג וגוון העור כמו גם בגוון השיער שלו.

מהלך טיפול הסרת שיער באינפרא אדום
טיפול הסרת שיער בקרן אור מתבצע באופן זהה לזה של טיפול הסרת שיער בלייזר. בשני הטיפולים מגלחת ומנקה הסייעת את אזור הטיפול ומורחת עליו משחה מאלחשת. לאחר מכן היא עוטפת את האזור בניילון נצמד ועל המטופל להמתין במצב זה חצי שעה עד שעה, כשהמטרה היא לאפשר למשחה המאלחשת לפעול ולהרדים את האזור.
עם תחילת טיפול הסרת שיער באינפרא אדום יסיר המטפל את הניילון, ינקה את העור וימרח עליו שכבה דקה של ג'ל קר שיעזור גם הוא במניעת כאב והרגשת חום. כיוון שקרן האור מפיקה אנרגיית חום הג'ל הקר יספוג חלק מהאנרגיה ויקל על הטיפול.

בסיום הטיפול ולאחר שהמטפל עבר על כל אזור הטיפול באמצעות קרן האור הוא מנקה את אזור הטיפול מהג'ל ומורח עליו משחה מרגיעה, אלוורה, שניתן למרוח גם מאוחר יותר בבית במידה ויש צורך להרגיע את מקום הטיפול.

טיפול הסרת שיער באינפרא אדום (קרן אור) אינו חד פעמי ויש לעבור סדרת טיפולים בפרקי זמן משתנים בכדי להסיר את השערות לצמיתות. בכל טיפול יעבוד המטפל על איזור אחר או יעבור על אזורים בהם כבר טיפל, אולם צמחו עליהם שערות חדשות שלא היו בעת הטיפול הקודם. חשוב לציין כי מטופלים רבים שעברו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום מרוצים מהתוצאות כבר לאחר מספר בודד של טיפולים.

אגב, לעיתים קרובות פונים מטופלים קודם כל למכון או לקוסמטיקאית אותם הם מכירים ועליהם הם סומכים ולפי בחירת המכון נעשית בחירת שיטת הסרת השיער. מן הסתם אותו מכון ימליץ לפונים אליו על שיטת הסרת השיער הנהוגה במקום ויפרוש בפניהם את כל יתרונותיה. חשוב להמשיך לברר על יתר השיטות, ולזכור, כי באמת שתי השיטות המובילות והיעילות בתחום הן הסרת שיער בלייזר והסרת שיער בקרן אור. בנוסף, גם אם הקוסמטיקאית או מנהל המכון הינם חברים קרובים עדיין מומלץ לשאול ולברר היכן עברו את ההכשרה ולוודא כי הם מוכשרים לעניין. לצער רבים השוק עודנו פרוץ מעט, ועדיף שיעשו לכם פרצוף מאשר שתקבלו כוויות על עורכם. 

בכל אופן, סביר כי על ההחלטה להסיר את השיער לצמיתות (בין אם באמצעות קרן אור, לייזר או אפילציה) לא תתחרטו והמשתנים היחידים עליהם מומלץ לתת את הדעת הם מחיר הטיפול, הזמן הנדרש לטיפול והאופי של שיערות גופכם (מבחינת עובי וצבע השיערה למול צבע עורכם). 

מדיווחים של מי שעברו את הטיפול (נשים צעירות בעיקר) עולה כי הרוב המכריע של המטופלות מרוצות מאד מתוצאות הטיפול וההתנהלות הכללית שלו. העובדה שאת התוצאות ניתן להתחיל ולחוות כבר לאחר הטיפול הראשון מעניקה מוטיבציה גבוהה להמשך הטיפול ויוצרת מחוייבות לטיפול כולו. בנוסף, כיוון שהתוצאות אינן מופיעות רק בסיום הטיפול יש מי שמתחילה את הטיפול, מגיעה לנקודה ממנה היא מרוצה ויכולה לעצור את הטיפול. בהמשך אם תרצה תוכל תמיד ללכת לטיפולים נוספים שישמרו את התוצאות ויעלימו שיערות נוספות.