הסרת שיער בלייזר וחוסר איזון הורמונאלי

הסרת שיער בלייזר

אישה הפונה לטיפולי הסרת שיער בלייזר בעת שהיא עוברת טיפול הורמונאלי, או נערה הפונה לטיפול הסרת שיער לפני שסיימה את התבגרותה המינית ובגופה עדיין הורמונים רבים, עליה לדעת כי הטיפול אינו אסור עליה, אך לא בטוח שיהיה אפקטיבי עבורה.
מחפש מידע אודות הסרת שיער בלייזר וחוסר איזון הורמונאלי?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
על הקשר שבין הסרת שיער בלייזר לחוסר איזון הורמונאלי
חוסר איזון הורמונאלי מתקיים בעיקר בשלושה מצבים - גיל ההתבגרות המוגדר כשלוש עד ארבע שנים מרגע קבלת המחזור הראשון, אי סדרים הורמונאליים לאחר גיל ההתברות הנובעים מפעילות יתר או חסר אורגני, ובעת קבלת טיפול הורמונאלי מכוון.  

חוסר האיזון הורמונאלי הוא לאו דווקא דבר רע, לרוב יש לו מטרה מסויימת כמו להביא להתפתחות מלאה של גוף הנערה ואברי הרבייה, או לסייע לאישה להכין את גופה בעת ניסיון להיכנס להיריון.

יחד עם זאת כאשר מתקיים חוסר איזון הורמונאלי ישנן תופעות לוואי שלא הולכות יד ביד עם טיפולי הסרת שיער בלייזר. מטרת טיפול הסרת שיער בלייזר היא הסרת השיער העודף מהגוף על ידי הרס שורשי השיערה באמצעות אנגריית אור. במצב של חוסר איזון הורמונאלי הגוף מגיב לא פעם ביצירת שיעור יתר, משמע צמיחה מוגברת של השיער וכן עידוד של שיער דק ופלומתי להפוך לעבה ומורגש יותר. מכאן שיש פער בין מטרת הטיפול להסרת שיער לבין המצב הגופני של המטופלת. בשל כך אומנם טיפול הסרת שיער יוריד חלק מהשיער העודף, אבל לא תמיד הסרת השיער השלמה תורגש, או תהיה משמעותית לעומת הצמיחה המהירה.

עבור נשים שעברו את גיל ההתבגרות, אך עדיין ניכר כי יש להן בעיות באיזון הורמונאלי לרוב הדבר מוביל לפצעי אקנה, מחזור לא סדיר, או שיעור יתר באזור הפטמות והפנים. במקרים כאלו מומלץ כי אותן נשים יטפלו קודם בבעיה ההורמונאלית ורק לאחר מכן יפנו לטיפול הסרת שיער בלייזר. ושוב, לא כי הטיפול לא יסיר את השיער, אלא כי הוא יהיה פחות אפקטיבי והרבה יותר ארוך.

לאחר טיפול ואיזון הגוף ניתן יהיה לפנות לקבלת טיפול הסרת שיער ולהינות מיעילותו ומהתוצאות הטובות שהוא מבטיח.

טיפול בחוסר איזון הורמונאלי
טיפול בחוסר איזון הורמונאלי נעשה לאחר התייעצות עם רופא ומספר בדיקות רפואיות. לרוב הטיפול כולל נטילת כדורים אשר מווסתים את הפעילות ההורמונאלית.