הסרת שיער לגברים

גם לגברים יש שיער עודף וגם הם עוברים הטיפול הסרת שיער!

כן כן, גם גברים עוברים טיפולי הסרת שיער וזה ממש לא הופך אותם לפחות גברים, נהפוך הוא, הסרת שיער הופכת את הגברים לעוד יותר גבריים. ההתקדמות האדירה בתחום טיפולי הסרת שיער לא דילגה על המין החזק וכיום כל גבר עשירי בישראל מסיר או מדלל שיער עודף מגופו.
מחפש מידע אודות הסרת שיער לגברים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

היום גם גברים מסירים שיער!
האם גברים מסירים שיער? התשובה היא חד משמעית כן! היום גם גברים מסירים את שיער גופם העודף ומקנים לעצמם מראה נקי ואסתטי יותר. ההגדרה של טיפולי הסרת שיער כנשיים נעלמת וגברים רבים כבר לא מתביישים והולכים למכונים ולקוסמטיקאיות לצורך הסרת שיער מהגב והכתפיים, בעיקר. רק נציין שבארצות הברית לעומתנו מסיר כל גבר רביעי שיער מגופו.

מדוע גברים מסירים שיער?
המודעות ההולכת וגוברת לגוף אסתטי ויפה הגיעה בשנים האחרונות עד לאוזניהם של הגברים. רבים מהם מודעים לכך שגוף נטול שיערות נחשב ליפה וגברי יותר בעיני נשים, כאשר בניגוד, שיעור יתר נחשב ללא אסתטי ויכול לעורר חוסר משיכה. גוף חלק מבליט את השרירים, נראה טוב, חזק ובריא וכן מזיע פחות. נדגיש כי מרבית הגברים מסירים רק חלק משיערות גופם, ולמעשה מדללים אותן. האזורים שנחשבים לבעייתיים ביותר הם הגב והכתפיים.

אזורי הגוף בהם מבקשים מרבית הגברים לטפל ולהסיר מהם שיער הם: גב וכתפיים, חזה, בטן, צוואר, ישבן, עצמות לחיים ואוזניים. באזורי הידיים והרגליים ישנם גברים המבקשים דילול של השערות ורק מעטים מבקשים להסיר שיער מהפנים ולהיפטר בכך מהגילוח.

גיל מומלץ להסרת שיער לגברים 
אין גיל מומלץ בו גברים מתחילים להסיר שיער. מן הסתם ככל שמטופל מתחיל להסיר את השיער מוקדם יותר הוא נהנה מיותר שנים חלקות ונטולות שיערות. ואכן סקרים מראים כי מרבית הגברים שמסירים שיער הם בני פחות מ- 24.

עם זאת, חשוב לציין כי לגיל המטופלים השפעה על משך הטיפולים להסרת שיער וככל שהגבר מבוגר יותר הטיפולים יהיו קצרים יותר ויעילים יותר. משמע, גברים המתקרבים לגיל 40 ייהנו מתוצאות טובות וטיפולים מועטים בעוד צעירים בני עשרים ומעלה יצטרכו מספר טיפולים גדול יותר.

שיטות הסרת שיער עודף לגברים 
השיטות להסרת שיער לגברים מתחלקות לשתיים, שיטות להסרת שיער לצמיתות ושיטות להסרת שיער זמניות.

השיטות להסרת שיער לצמיתות כוללת:
הסרת שיער באינפרא אדום (קרן אור) - שיטה הנחשבת ליעילה ביותר להסרת שיער אצל גברים. שיטה זו עושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת שסורקת את השכבה העליונה של העור ובאמצעות קרני אור (בהם קרן אינפרא אדום) פוגעת ומשמידה את הפיגמנטים שנמצאים בבסיסי השערות. שיטה זו פועלת בכל פעם על אזור נרחב (ולכן מתאימה לגברים שגופם גדול יותר ושטח הטיפול נרחב יותר).

הסרת שיער באינפרא אדום מתאימה לגברים בעלי גוון עור ושיער בהיר וכהה גם יחד. את התוצאות ניתן לראות כבר לאחר הטיפול הראשון ושיעור ההצלחה של השיטה עומד על יותר מ- 80%.

הסרת שיער באפילציה (מחט חשמלית) - שיטה הכוללת פגיעה והרס של שורש השערה באמצעות מחט חשמלית. טיפול זה מתבצע רק אצל קוסמטיקאית מוסמכת. היתרון של הטיפול הוא אחוזי ההצלחה הגבוהים, אך מנגד החיסרון הוא בעובדה שאין אפשרות לטפל באזורים נרחבים כמו החזה, הבטן והגב, בהם מעוניינים לטפל מרבית הגברים. הטיפול במקרה זה הוא אחד אחד, כל פעם שיערה אחת. עבור מרבית הגברים הטיפול אינו רלוונטי.

הסרת שיער בלייזר - שיטה זו מתאימה לבעלי עור בהיר ושיער שחור או כהה. שיטה זו אינה יעילה לבעלי גוון עור כהה וזאת כיוון שהיא פועלת על אורך גל אחד. הסרת שיער בלייזר מבוצעת במכונים ואצל קוסמטיקאיות מוסמכות. טיפולי הסרת שיער בלייזר נפרשים על פני שנה ומציגים תוצאות מעולות.

שיטות זמניות להסרת שיער כוללות: גילוח של השיער העודף באמצעות סכין גילוח והסרה של השיער על ידי שימוש בשעווה. שיטות אלו הן כאמור זמניות ויש להן לא מעט חסרונות בהם זיפים קוצניים שגדלים לאחר גילוח השיער וכאבים רבים שגורמת השעווה. מרבית הגברים המודרניים שיחליטו להסיר שיער יעדיפו לעשות כן תוך שימוש באחת משיטות הסרת השיער לצמיתות.

גברים שמקבלים את האומץ או מדורבנים ללכת לטיפול הסרת שיער שברובם מביאים לדלדול כמות השיער על גופם ולא על הסרה מלאה של השיער, נהנים מאוחר יותר ממראה נעים יותר ומושך יותר (בעיני מרבית האנשים). היום כאשר יותר ויותר גברים דואגים להיראות מטופחים התעלמות משיער הגוף וחוסר השקעה בחלק זה הוא ממש דילוג על חלק חשוב וחיוני בטיפוח. הוכחה חברתית לכך היא שהיום ניתן לשמוע גברים שואלים אחד את השני האם הם מגלחים או מורידים שיער ואפילו מעירים למי שמחליט שלא לעשות זאת. יותר יותר גברים על חוף הים מתגאים בחזה וגב חלק, במקום בשיער על החזה.

במרכזים רפואיים וקליניקות מדווחים כי לא פעם לאחר שהאישה מגיעה לטיפולים מגיע גם בן זוגה ועובר הסרת שיער. יש מי שמציין שהטיפול נעשה לבילוי זוגי בו יכולה האישה להשוויץ בסיבולת שלה לכאב בעוד הגבר נאנח מכאבים.

בשביל להיות גבר
היום על מנת להיות 'גבר' צריך לעמוד לא רק בסטנדרטיים של עוצמה גופנית ופיזית (שיעידו כי הגבר מסוגל לצוד ולפרנס את משפחתו, או לפחות לשבת מול מחשב במשרד הייטק ולפרנס) צריך לעמוד גם בסטנדרטים של אסתטיקה גברית. אסתטיקה זו מדברת בין היתר על הפחתה בשיער הגוף העודף ואם נתמקד בטיפול המרכזי, הוא יהיה הסרת שיער לגברים. בנוסף, נדרשים הגברים של היום לדעת איך להתלבש, כיצד לסדר את הזקן ואיזה בושם לבחור, אך אף אחד מהדברים הללו לא מתקרב בעוצמתו להסרת שיער שעשתה שינוי מהותי בשיח הגברי על אסתטיקה וטיפוח.