הסרת שיער בשיטת IPL

הסרת שיער

ישנן שיטות רבות לטיפול הסרת שיער לטווח ארוך והשוק בתחום זה ממשיך להתפתח, להתחדש ולצמוח. שיטת IPL הינה שיטה מקובלת להסרת שיער עודף הן מהגוף והן מהפנים, שיטה שמסתמכת על אנרגיית אור. הסרת שיער בשיטת IPL היא אחת משיטות הסרת שיער באינפרא אדום.
מחפש מידע אודות הסרת שיער בשיטת IPL?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הסרת שיער בשיטת IPL
לאחר שכבר חשבנו שאנחנו מכירים את כל השיטות ואת כל הדרכים להסרת שיער הטכנולוגיה שוב מפתיעה אותנו ומוציאה לשוק מכשיר חדשני, קוסמטי, שפועל על אנרגיית אור ומסיר את השיער העודף מהגוף ומהפנים לטווח ארוך. ייחודו של מכשיר ה-IPL הוא בספקטרום הרחב של קרני האור שהוא שולח, בין 590-1200 ננומטרים, טווח שבזכותו ניתן להסיר יותר שיערות ולהתאים את הטיפול למגוון אזורים רחב יותר ולמגוון אוכלוסיות רחב יותר.
טווח זה רחב יותר מזה של הטיפול בלייזר ומחקרים שונים מראים שאכן שיטת ה-IPL מצליחה במקומות רבים בהם הטיפול בלייזר כושל.

התאמה לטיפול הסרת שיער IPL
ישנן מספר הגבלות רפואיות למעבר טיפול הסרת שיער בשיטת IPL.
מועמדים שלא יוכלו לעבור את הטיפול הינם: נשים בהריון, אנשים שמצבם ההורמונאלי לא תקין או שאינו יציב וחולי סכרת.

בנוסף, ישנם מטופלים בריאים שהטיפול אינו יעיל עבורם ולכן אינו ממולץ, כאנשים בעלי גוון שיער ג'ינג'י (אדום), אפור או לבן. מעבר לכך כל אדם המעוניין בטיפול יוכל לעשות בו שימוש ולהתאים את פעולתו באופן אישי לגוון השיער ולגוון העור באזור בו הם מעוניינים לטפל, דבר שיביא לעלייה ביעילות הטיפול ובהישגים. בטיפול IPL המטופלים יוכלו להינות מכיסוי של שטח פנים גדול ביותר, גם אם בשטח פנים זה קיימת חוסר אחידות בגוון העור או בגוון צבע השיער. כמו כן הטיפול יעיל גם לעובי משתנה של שיער.

אלמנטים אלו מצטרפים לייחודיות של טיפול IPL והופכים אותו לאחת משיטות טיפול הסרת שיער המצליחות והטובות ביותר הקיימות כיום בשוק.

מהלך הטיפול
בתחילת הטיפול בודק המטפל את אזור הטיפול המבוקש ובוחן את מאפייניו הייחודיים. לאחר שציין לעצמו את כל הפרמטרים הוא מכוון את מכשיר ה-IPL בהתאם לנתונים וקובע את דרגת הקירור, אורך הגל הרצוי, שטף האנרגיה ומשך פעימת האור. כאמור, הכיוונון של המכשיר הוא בהתאם לנתוניו האישיים של המטופל בכל אזור (כך שאם הטיפול כולל מספר אזורים יתכן ויהיה צורך לכוון את המכשיר בכל פעם מחדש).

בפועל את אזור הטיפול יש לגלח לפני תחילתו (כמו ביתר טיפולי הסרת שיער) ולאחר מכן המטפל מצמיד לאזור את המכשיר שנראה כמו עדשה, דרכה עוברות קרני האור. חשוב לדעת שלמכשיר עצמו ידית שניתן לשלוט דרכה במערכת קירור, כך שבמידה והמטופל מרגיש כי העור מתחמם מידי או כואב ניתן להפחית את התחושה במהירות.

אורך הטיפול אינו קבוע, אולם התוצאות הטובות ביותר מתקבלות כאשר הטיפול נעשה ברצף וללא הפוגות גדולות. מובן שמידי פעם יש לעצור ולתת לשיער הנותר לצמוח ולצאת - בכדי שגם בו ניתן יהיה לטפל. 

קצת על מכשיר ה-IPL
מכשיר ה-IPL נחשב למכשיר קוסמטי ולא לכזה רפואי (דוגמת טיפול הסרת שיער בלייזר), ולכן הוא אינו מצריך רישיון רפואי על מנת להפעילו ולעשות בו שימוש. יחד עם זאת, על מנת לעשות שימוש נכון במכשיר, ללא נזקים, וביעילות מקסימאלית על המטפל להיות בעל ידע אודות המכשיר והפונקציות השונות שלו, מיומנות וניסיון בתפעולו. אנו ממליצים לבדוק עם הקוסמטיקאית או המטפל את רמת הידע והמיומנות שלהם בשימוש במכשיר, וזאת על מנת שתוכלו לקבל תוצאות אופטימאליות וחשוב מכך - להימנע מנזק או פגיעה בעור.

כיצד עובדת השיטה?
שיטת ה-IPL מסתמכת על המלנין, חומר טבעי אשר מצוי בשורש השיערה ויכול לספוג אנרגיה מאורכי גל שונים. המלנין הוא זה שקובע את גוון השיער וגוון העור ובהתאם לריכוז שלו ניתן לקבוע את אורך הגל האופטימאלי שלמעשה יספג בו ויהרוס אותו. 

כיוון שהמלנין מצוי גם בעור עצמו ועל מנת שלא לפגוע בעור על המטפל להיות מדוייק מאד כאשר הוא מכוון את אורך הגל הנבחר, כך שגל האנרגייה יפגע אך ורק בשורש השיערה. 

בפועל, ברגע שהמלנין סופג כמות גדולה של אנרגיה הוא נפגע ושורש השיערה נהרס, מה שמוביל כמובן להסרתה. מכאן, שככל שהמלנין יספוג יותר אנרגיה כך השיערה תיהרס מהר יותר, או שלפחות ניתן יהיה לוודא שהיא נהרסה. אולם, חשוב לזכור שגם למשך הזמן שבו חושפים את האזור לאור יש השפעה וככל שהזמן ארוך יותר יש יותר סיכון כי רקמות נוספות יפגעו מלבד השיערה.

תוצאות טיפול הסרת שיער בשיטת IPL
ההנחיות היחידות והחשובות למי שמעוניין בטיפול הסרת שיער IPL הן להימנע מחשיפה לשמש בחמישה עשר ימים שלפני הטיפול ובחמישה עשר ימים שאחריו. החשיפה לשמש יכולה ליצור פיגמנטציה ולפגוע בעור. לכן, מי שאוהב להשתזף ואינו מוכן לוותר על כך מומלץ לו לעבור את הטיפול במהלך ימי החורף.

מבחינת התוצאות - ניתן לחוש בהן כבר בהתחלה אולם התוצאות המשמעותיות ביותר יתקבלו לאחר 2-3 טיפולים. לאחר כל טיפול תוכלו להבחין כי האזור נקי וחלק ואפילו שיער פלומתי נעלם.

שימו לב שיש סיכוי שמיד לאחר סיום הטיפול יופיעו על העור נקודות אדומות קטנות דמויות פצעונים או שלפוחיות, הן חולפות תוך מספר שעות ומעידות על כך שהעור נחשף לכמות גבוהה מידי של אנרגיה. במידה ומופיעים כתמים אפורים או לבנים ככל הנראה נגרם לעור נזק אפידרמי ולרוב גם כתמים אלו נעלמים לאחר מספר שבועות.

מחיר הסרת שיער בשיטת IPL
מחירי הסרת שיער בשיטת IPL משתנים כתלות בקליניקאה, ניסיון הקוסמטיקאית, אזור הטיפול, היקף הטיפול, צפיפות השיער ועוד.
להלן המחירים הממוצעים לטיפול:

נשים    
  שפם / עורף 500 שקלים
  בית שחי וקו בקיני 700 שקלים
  הסרת שיער מהפנים 1800 שקלים
  רגליים 3300-3500 שקלים
  ידיים 2500 שקלים
גברים    
  חזה ובטן 3300-3500 שקלים
  גב 2500 שקלים