החלמה ותוצאות ניתוח הצמדת אוזניים

ניתוח הצמדת אוזניים

ניתוח הצמדת אוזניים הוא ניתוח פלסטי שעוברים אנשים בני כל הגילאים, והוא נפוץ בעיקר בקרב צעירים ובני נוער הסובלים מכינויי "פייפר" ו"דמבו" למיניהם ומעוניינים לשפר את מראה הפנים החיצוני. ניתוח הצמדת אוזניים לא נחשב לניתוח פלסטי קשה או מורכב, אך למרות זאת חשוב שהמטופל יקרא ויכין את עצמו לתקופת ההחלמה ולתוצאות הצפויות.

מחפש מידע אודות החלמה ותוצאות ניתוח הצמדת אוזניים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

ניתוח הצמדת אוזניים
ניתוח הצמדת אוזניים מעניק פתרון אסתטי למי שנולד עם אוזניים הבולטות מהקרקפת באופן שאינו מחמיא לו, ולא פעם גוררות הערות שונות מהסביבה. במסגרת הניתוח מצמידים את האוזניים לקרקפת, מצמצמים את הזוית בין אחורי האוזן לקרקפת ובכך מעלימים את הבולטות שלהן כלפי חוץ.

ניתוח זה בעל אופי פלסטי ואסתטי בלבד, ואין לו השפעה מבחינה רפואית על המטופל. מנתחים פלסטיים שמבצעים את הניתוח מקפידים לבצעו בדיוק רב מבלי לפגוע בחלקים פנימיים או לשנות בהם דבר מה. התזוזה היחידה של האוזן היא בזוית שבינה לבין הקרקפת.

החלמה מניתוח הצמדת אוזניים
ההחלמה מניתוח הצמדת אוזניים כוללת מספר שעות בחדר התאוששות, ועבור ילדים לילה באשפוז (בכדי שהרופאים יוכלו להשגיח שהם מתאוששים כיאות מההרדמה הכללית). כבכל ניתוח פלסטי בעת ההחלמה צפויים כאבים עליהם ניתן להתגבר על ידי משככי כאבים. בנוסף, לאחר הניתוח האוזניים חבושות בתחבושת לחץ המונעת דימומים, מגינה על האוזניים ומקבעת אותן במנח החדש. את התחבושת ניתן להוריד כ- 5 ימים לאחר הניתוח ואז גם ירדו התפרים.

בעת ההחלמה ובימים שלאחר הניתוח יש להקפיד על מנוחה, הימנעות מעישון, ובאם המטופל הוא ילד יש לשמור שבשעת משחק האוזניים לא יפגעו. נציין עוד שאומנם מסירים את תחבושות הניתוח הגדולות מהאוזניים לאחר 5 ימים אך האוזניים נשארות חבושות בתחבושות קטנות שתומכות בהן וממשיכות להגן על אזור החתך מספר ימים נוספים. תחבושות אלו ישמשו את המחלימים למשך שבועיים ביום ובלילה ולאחר שבועיים השימוש בהן יעשה בלילה בלבד.

מבחינת נוחות, בלילה כנראה חווים המטופלים את עיקר האי נוחות, שכן ההמלצה החד משמעית היא להימנע מלהישען על האוזניים. זה אומר שניתן לישון בעיקר על הגב, לפחות בימים הראשונים ולתמוך בראש עם כריות. מנח זה לא תמיד נוח, בעיקר לאורך זמן, אך שווה להקפיד על ההמלצות, לטובת התוצאות.

תוצאות ניתוח הצמדת אוזניים
כבר עם סיום ניתוח הצמדת אוזניים ניתן יהיה לראות את המנח החדש של האוזניים. הן אומנם יהיו חבושות ואולי נפוחות מעט אך השינוי כבר יבצבץ. כפי שנכתב קודם לכן, בשביל לשמר את המנח יש להקפיד על חבישת האוזניים, כך שלאחר כמה חודשים המנח החדש יתקבע לצמיתות. הצלקת עצמה נעלמת עם הזמן ומנותחים רבים מדווחים כי לאחר זמן מה אין לה זכר. גם בימים ובשבועות הראשונים לאחר הניתוח מיקום הצלקת, מאחורי האוזן, מוסתר ומטופלים רבים מדווחים כי איש מהסביבה לא שם לב אליהן.

המטופלים מביעים שביעות רצון רבה מהניתוח ומהשינוי הגדול שהוא מעניק למראה הפנים, על אף השינוי הכירורגי הקטן שבוצע בפועל. השפעתן של התוצאות אינה רק על המראה הטבעי של הפנים, אלא גם על ההתנהלות הכללית של המטופל. האוזניים הצמודות מאפשרות לשנות תסרוקת ואפילו תספורת, שכן כבר לא צריך להסתיר את האוזניים.

תופעות לוואי
כמעט כל סוגי ניתוחים פלסטיים חולקים את אותן תופעות לוואי הכוללות כאבים באזור הניתוח, חשש שהתפרים יפתחו, נפיחות, אי נוחות ואיבוד זמני של תחושה באזור. תופעות אלו נורמאליות לחלוטין ועוברות מעצמן (ניתן להקל עליהן באמצעות משככי כאבים). במקרים בהם החום עולה, הכאבים אינם פוחתים ויש חשש לזיהום יש לפנות לרופא המנתח.

כלל תופעות הלוואי נעלמות בימים הראשונים ולכל המאוחר בשבועות הראשונים.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להחלמה ותוצאות ניתוח הצמדת אוזניים
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.