הקטנת חזה דרך קופת חולים

ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה הוא ניתוח אשר משלב היבט אסתטי יחד עם היבט רפואי. נשים רבות פונות לייעוץ אצל מנתח פלסטי, לביצוע הניתוח, לאחר הגעה לרופא המשפחה עקב תלונות על כאבי גב, עקמת, כתפיים כפופות קדימה ותחושת כובד של החזה.
מחפש מידע אודות הקטנת חזה דרך קופת חולים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו ניתוח הקטנת חזה?
ניתוח הקטנת חזה
הוא ניתוח שמיועד לנשים ואף נערות בעלות חזה גדול ואפילו גדול מאד ביחס למידותיהן, חזה שאינו פרופרציונאלי לגופן ומכביד עליהן. מרבית ניתוחי הקטנת חזה מתחילים בתלונה לרופא המשפחה על כאבי גב, והכבדה על הכתפיים, לעיתים יחד עם תחושת בושה מסויימת בגודלו של החזה, לעומת יתר פרופורציית הגוף.

מימון קופות החולים
בשל ההיבט הרפואי שנקשר לחזה גדול במיוחד, לא פעם מממנות קופות החולים את ניתוח הקטנת חזה או לכל הפחות מסבסדות אותו. על מנת לזכות במימון יש להשיג המלצה של רופא על הניתוח וכן לעבור ועדה רפואית. הדבר דורש בדיקות אצל רופא המשפחה ואולי בהמשך אצל רופא גב ופסיכולוג (במקרים בהם החזה גורם לתחושות בושה ודימוי גוף לקוי).

לאחר קבלת הפנייה יש לפנות לקופת החולים ולהחליט האם עוברים את הניתוח במסגרתה, פונים למרפאה פרטית שיש לה הסדר עם קופת החולים (מה שיאפשר חלק מהמימון), או שפונים למרפאה פרטית ללא הסדר, אז ישולם כל הסכום מכיס המנותח.

מי שיחליט לפנות לקופות החולים ולעבור ניתוח הקטנת חזה במסגרתן יוכל להיות בטוח כי יש לו גב רפואי וכי בכל פנייה לאחר הניתוח יהיה מי שיענה לו. עוד חשוב לדעת כי המנתחים הפלסטיים שעובדים בקופות החולים הינם רופאים מעולים הנמצאים תחת פיקוח רפואי של משרד הבריאות.

חשוב לדעת שמימון הניתוח מושפע מסוג הביטוח שיש לפונה בקופת החולים (לדוגמא מושלם, פלטינום..). כמו כן ועדה אשר בוחנת את הצורך הרפואי בניתוח יכולה להחליט כי הניתוח ימומן במלואו.