הקשר בין הקטנת חזה וכאבי ראש

הקטנת חזה

מחקר, מטעם החברה האמריקאית לניתוחים פלסטיים, אשר פורסם בשנת 2009 קובע: הקטנת חזה יכולה להשפיע ואפילו להעלים לגמרי כאבי ראש של האישה המנותחת.
מחפש מידע אודות הקשר בין הקטנת חזה וכאבי ראש?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

המחקר שפורסם במגזין החברה האמריקאית לניתוחים פלסטיים מצא קשר בין הניתוח לבין הפחתה בכמות כאבי הראש ממנה סבלו הנשים.

המחקר
במחקר לקחו חלק 84 נשים, כולן מועמדות לניתוח הקטנת חזה. מתוך 84 הנשים כ- 58 מהן סבלו באופן קבוע מכאבי ראש חזקים ותכופים. במהלך המחקר שנערך בין השנים 2003-2008 עברו כל הנשים את הניתוח ונבדק מה מצב כאבי הראש שלהן. לפי דיווחי הנשים כ- 20 אחוז מהן אינן סובלות יותר מכאבי ראש, וכ- 50 אחוז דיווחו על הקלה משמעותית בכאבים.

הסבר התוצאות
לפי דברי החוקרים חזה גדול הינו חזה שמכביד על השרירים בגוף, בהם השרירים שמעצבים את הגולגלת ויכולים לגרום לכאבי ראש. בנוסף, ידוע כי מדד BMI (מדד מסת הגוף) גבוה מקושר עם כאבי ראש. לאחר ניתוח הקטנת חזה האישה, מן הסתם, משילה חלק ממשקלה, הנחשב עודף, ומדד ה- BMI שלה יורד ואיתו מופחתת כמות כאבי הראש.

כמו כן הנשים דיווחו על שיפור באורח החיים שלהם. בדיווח זה אין הפתעה גדולה, לנשים בעלות חזה גדול יש נטיה לסבול ממגוון בעיות גופניות בהן: קשיי נשימה, כאבי גב, עקמת, כיפוף בכתפיים ועוד. לפיכך ניתוח הקטנת חזה מתקיים לא פעם בשל סיבות רפואיות ולא סיבות אסתטיות גרידא.

אין זה אומר שכל אישה בעלת חזה גדול עליה לעבור ניתוח הקטנת חזה, אלא אם היא מרגישה פגיעה באיכות החיים ופגיעה רפואית.