לקראת שאיבת שומן? הגיע הזמן להרזות!

שאיבת שומן

החלטת ללכת על ניתוח שאיבת שומן? נמאס להילחם בשומן העודף וכל יום מחדש להתבאס? מעולה, עכשיו כהכנה לניתוח כל מה שצריך לעשות הוא לרדת במשקל.
מחפש מידע אודות לקראת שאיבת שומן? הגיע הזמן להרזות!?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הרזיה לפני שאיבת שומן
מחקרים מראים שהגוף שלנו שומר על איזון פנימי, משמע, מי שהיו לו אחוזי שומן גבוהים בגוף, הגוף מתרגל אליהם ורואה במצב כמצב הטבעי לו. כתוצאה מכך, במידה והאדם השיל במהירות רבה אחוז גבוה של שומן הגוף מפרש זאת כמצב של חוסר ומתחיל בנסיונות לפצות את עצמו.

זה בדיוק מה שמתרחש כאשר אנשים בעלי משקל עודף בינוני ומעלה עוברים ניתוח שאיבת שומן. הירידה הדרסטית באחוזי המשקל גורמת לגוף לחוש בחסר והוא מתחיל בפעולות פיצוי. כתוצאה מכך, כשנה לאחר הניתוח מוצאים שמטופלים רבים העלו חזרה את המשקל שהסירו, רק שהוא ממוקם באזורים אחרים בגופם.

לעומת זאת, מטופלים שגם טרם הניתוח היו בעלי משקל עודף נמוך ואפילו נחשבו "רזים" הצליחו לשמור על תוצאות הניתוח לאורך זמן רב. מטופלים אלו רואים בניתוח יותר חיטוב של אזורים מסויימים, ושאיבת השומן לא מטלטלת יותר מידי את מאזן השומנים בגופם.
כתוצאה מכך, הגוף אינו מרגיש חוסר ואינו מתחיל בתהליך של פיצוי. 

תוצאות המחקרים

תוצאות המחקרים מדהימות והן מעוררות הרבה סימני שאלה בנוגע ליעילות ניתוח שאיבת שומן. שכן, מרבית האנשים הרזים לא נזקקים לניתוח ודווקא אלו ה"מלאים" מתעניינים בו, ולפי התוצאות להם הוא דווקא פחות מסייע.

אחד הדברים הראשונים שניתן להסיק ולגזור מהתוצאות הוא שטרם הניתוח יש להפחית בהדרגה את אחוזי השומן בגוף. גם אם ההרזיה לא תהיה בדיוק מאותם איברים מהם מעוניינים לשאוב שומן ואותם רוצים לחטב, היא לפחות תסייע לגוף להתרגל למאזן השומנים החדש וקצת תפחית את התגובה של הגוף לאחר שאיבת השומן.

כמו כן על המטופלים להיות ערים לתוצאות אלו ולקחת בחשבון שגם אחרי הניתוח יהיה להם מאבק כמעט מתמיד עם השומנים ועם הדריש של הגוף. עד שגופם לא יתרגל ויפנים את המאזן החדש (דבר שלוקח זמן) הם יצטרכו לשמור על עצמם בשבע עיניים. 

קובעים ניתוח ומתחילים דיאטה
כך, שאם אתם שוקלים לעבור ניתוח שאיבת שומן, גם אם עדיין לא התחלתם לברר עליו ועוד לא מצאתם רופא מנתח, אתם כבר יכולים להכין את עצמכם, לשמור על דיאטה ולנסות להפחית כמה שיותר ממשקלכם באופן מדורג ועצמאי.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ ללקראת שאיבת שומן? הגיע הזמן להרזות!
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הצרת היקפים