ניתוח הרמת גבות

מידע על ניתוח הרמת גבות

יש שלב בחיים בו עור הפנים מתבגר, ומאבד מהאלסטיות שלו. אחת התופעות שנגרמות עקב כך היא צניחת הגבות והתקרבותן אל עבר העיניים. תופעה זו משווה לפנים מראה מבוגר, מודאג ועייף, שאינו מחמיא להן. הפתרון לבעיית צניחת גבות הוא ניתוח הפוך, ניתוח שמתקן את המצב ומחזיר אותו לקדמותו = ניתוח הרמת גבות.

מחפש מידע אודות ניתוח הרמת גבות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו ניתוח הרמת גבות?
ניתוח הרמת גבות פותח את העיניים ומעניק להן מראה צעיר. מדובר בניתוח פלסטי פשוט וחדשני במהלכו מוסרים עודפי עור והצדעיים נמתחים לכיוון הרקות. הניתוח מרים את הגבות חזרה למקומן הטבעי ומתקן את האשליה של עיניים מבוגרות ועייפות. נציין כי אין זה ניתוח עפעפיים ולשם הסרת עודפי עור מהעפעפיים או העלמת קמטים מצידי העניים יש צורך בטיפול משלים נוסף.

התאמה לניתוח הרמת גבות
על מנת לענות על השאלה 'האם יש לי צורך בהרמת גבות?' יש צורך בבדיקה פיזית אובייקטיבית של המצב - האם חלה במהלך הזמן צניחה בגובה הגבה?. בכדי לענות על השאלה הפשוטה לכאורה יש, קודם לכן, להכיר את מבנה הגבה. הגבה מחולקת לשני חלקים, החלק המדיאלי שקרוב לאף והחלק הלטרלי שקרוב לרקות.

במצב אידיאלי החלק הלטרלי (הקרוב לרקות) משוך כלפי מעלה ונגמר בנקודה גבוה במקצת מזו של החלק המדיאלי (הפנימי). כלומר, במידה והחלק בגבה שקרוב לרקה נפול ונמוך בהרבה מחלקה הפנימי של הגבה מומלץ לעבור ניתוח הרמת גבות. כאשר שני החלקים זהים בגובהם מצב הגבה גבולי וניתן לשפרו בניתוח הרמת גבות.

קריטריון נוסף עליו מסתכלים כאשר בוחנים את מראה הגבה הוא המרחק בין קצה הגבה הקרוב לרקה לבין הקצה החיצוני של העפעף העליון. במידה ויש פחות מסנטימטר וחצי המפרידים בין השניים הגבה נחשבת צנוחה וטיפול הרמת גבה ישפר את מראיה.

הליך ניתוח הרמת גבות 
במסגרת ניתוח הרמת גבה מבצע המנתח הפלסטי חתך זעיר המתחיל מכיוון האוזן ועולה כלפי מעלה, מעט מעל לקו השיער הטבעי. החתך מאפשר למנתח הפלסטי למתוח את רקמות העור, להסיר עור עודף ולמקם את הגבות במקום האופטימאלי עבורן. לאחר ייצוב הגבות בגובה הרצוי תופר המנתח את החתך והניתוח מסתיים. זמן ניתוח הרמת גבות הוא כשעה וניתן לבצעו בהרדמה כללית או מקומית בליווי טשטוש.במקרים רבים משולב ניתוח הרמת גבות עם ניתוח מתיחת פנים או ניתוח עפעפיים

החלמה מניתוח הרמת גבות
הרמת גבות משאירה אחריה צלקת קטנה בקו השיער, קצת מעל לכל אוזן, כלפי מעלה. בימים הראשונים לאחר הניתוח העיניים עלולות להתנפח ויתכנו שטפי דם מקומיים שיצבעו את העיניים בכחול וסגול מפאת העור הדק באזור. לעיתים מתפשטת נפיחות גם לאזור הלחיים או המצח. בנוסף, יתכן והמטופל ירגיש את המתיחה של העור באזור העיניים. חשוב להדגיש שהתופעות הללו נורמאליות לגמרי ונגזרות מכל הליך כירורגי. 

תהליך ההחלמה כולל גם טיפול בעיניים בקומפרסים קרים למשך 24 שעות מרגע סיום הניתוח ובמקרים בהם העיניים צורבות ממליצים הרופאים לשים בהן טיפות עיניים. בימים הראשונים לאחר הניתוח אין להתקלח ולחפוף את הראש, לצבוע את השיער או להשתמש במייבש שיער מחשש לפגיעה במקום החתך.

את השיפור במיקום הגבות ניתן לראות כבר בימים שלאחר הניתוח אולם עד לקבלת התוצאה הסופית יעברו מספר חודשים והשתמרות התוצאה לטווח ארוך תלויה הן באורח החיים של המטופל והן בגנטיקה שלו.

סיבוכים אפשריים
כמו בכל ניתוח פלסטי גם בניתוח הרמת גבות ישנם סיבוכים אפשריים שחשוב לדעת עליהם טרם הניתוח. בין הסיבוכים ניתן למנות זיהום, דימום, אסימטריה בין הגבות, איבוד תחושה באזור הגבה ועוד. כל הסיבוכים אומנם לא נעימים אך ניתנים לטיפול ובמקרה הצורך ניתוח נוסף יוכל לתקן את המצב.

תוצאות ניתוח הרמת גבות
מי שפונה לניתוח הרמת גבות יוכל להינות ממראה צעיר ועירני שמעלים בין רגע את המראה העייף והמבוגר, וזאת כמעט ללא צלקות או סימנים לניתוח הפלסטי. המראה הצעיר והעיניים הפתוחות שמתגלות בשנית עושים שינוי משמעותי בפנים כאשר היתרון המרכזי הוא שההחלמה קצרה (לעומת ניתוח מתיחת פנים שבו ההחלמה משמעותית יותר). אלו שעוברים ניתוח הרמת גבות מדווחים על תגובות חיוביות ביותר מהסביבה, כאשר לא תמיד יודעים הסובבים לשים את האצבע על השינוי, משמע המראה עודנו טבעי ביותר והמטופל אינו נראה "מנותח". מרבית המטופלים מרוצים מתוצאות הניתוח שנשמרות לאורך שנים ארוכות.