החלמה מניתוח הרמת חזה

מעוניינת לעבור ניתוח הרמת חזה? קראי על ההחלמה הצפויה מהניתוח

ניתוח הרמת חזה נחשב לניתוח פלסטי פשוט יחסית בקרב ניתוחים פלסטיים וההחלמה ממנו אינה ממושכת וכמעט שאינה מלווה בכאבים. במידה והניתוח הינו ניתוח המשלב בין הרמת חזה לניתוח הגדלת חזה או הקטנת חזה אזי ההחלמה תהיה ממושכת ומורכבת יותר.
מחפש מידע אודות החלמה מניתוח הרמת חזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח הרמת חזה כולל מתיחה של העור ומעטפת החזה כלפי מעלה, הסרת העור העודף והידוק המנח החדש של החזה במיקום בעל מראה עומד וטבעי.

החלמה מניתוח הרמת חזה
כאמור, ניתוח הרמת חזה נחשב לניתוח פשוט באופן יחסי ביחס ליתר ניתוחי החזה, מה שהופך גם את ההחלמה ממנו לפשוטה וקצרה. במהלך הניתוח לא מבצע המנתח הפלסטי חתכים רבים וההתערבות הכירורגית אינה גדולה כבניתוח הגדלת חזה או ניתוח הקטנת חזה. לפיכך, לנשים שעוברות ניתוח הרמת חזה בלבד צפויה התאוששות מהירה יחסית שכוללת שחרור מאישפוז עוד ביום הניתוח.

בזמן ההתעוררות לאחר הניתוח מתחילה אצל מרבית המטופלת תחושת כאב, בעיקר באזור פלג הגוף העליון. על תחושה זו מקילים הרופאים באמצעות משככי כאבים. לאחר הניתוח החזה חבוש בתחבושת אלסטית או חזייה רפואית שמטרתה לקבע את מיקומו החדש כך שלא תתאפשר תזוזה מיותרת שרק תכאיב ותפגע בהתאחות החתכים.
לאחר בדיקה שגרתית בידי הרופא המנתח והתאוששות מלאה תוכל המטופלת להשתחרר לביתה, מבלי להישאר לאשפוז לילה. תחבושת הלחץ עדיין תהיה מהודקת על החזה, ואיתה יש להישאר במהלך הימים הבאים.

לאחר עשרה ימים בממוצע כאשר אזור החזה מחלים ומגליד ניתן להסיר את החבישה ולתמוך בחזה באמצעות חזיית ספורט או חזייה תומכת אחרת. חשוב להמשיך ולתמוך בחזה לאורך כל היום והלילה לפחות כחודש לאחר הניתוח שכן תמיכה זו מקילה על הכאב ומונעת מתיחה מיותרת של העור ופתיחה של החתכים. לתמיכה זו חלק חשוב בשימור תוצאות ניתוח הרמת חזה לאורך זמן.

אלמנט נוסף בהחלמה הוא הוצאת התפרים. כיום מרבית המנתחים הפלסטיים עושים שימוש בתפרים הנמסים מעצמם ואינם מצריכים הגעה למרפאה או לביקורת. אולם, במידה והתפרים אינם מתמוססים מעצמם, יש להגיע לרופא לאחר שבועיים מיום הניתוח לצורך הסרתם.

האם ניתן להתקלח לאחר ניתוח הרמת חזה?
מקלחת מלאה שכוללת שטיפה וניקוי של אזור החזה ניתן לעשות רק כיממה לאחר הוצאת התפרים או התמוססותם מהחזה, בערך שבועיים לאחר הניתוח. עד אז האפשרות היחידה היא להתקלח באופן חלקי יחסית כאשר שומרים על תחבושת הלחץ ואזור החזה מפני רטיבות.

האם יש כאבים לאחר ניתוח הרמת חזה?
כמו לאחר כל ניתוח, גם ניתוח הרמת חזה יגרור אחריו כאבים. בימים הראשונים אזור הניתוח יהיה נפוח, העור יהיה יבש והמטופלת תחוש אי נוחות. התמודדות עם הכאבים אפשרית באמצעות נטילת משככי כאבים, ולגבי העור היבש והמתוח, אפשר למרוח עליו מעט קרם לחות, תוך מתן תשומת לב לכך שהקרם אינו נוגע באזור התפרים. באופן כללי מומלץ להימנע מעישון הן לפני הניתוח והן אחריו, על מנת להקל על ההחלמה ועל ההתמודדות של הגוף וכן יש להימנע מחשיפה לשמש, בעיקר של אזור החזה. חשיפת הצלקות לשמש טרם סיום ההחלמה יכולה לגרום להן לשנות את צבען ולהפוך לבולטות יותר.

חזרה לשגרה לאחר הרמת חזה
החזרה לשגרה תלויה בעיקר בתחושה האישית של כל מנותחת. ישנן כאלו שמתחילות בפעילות שגרתית קלה כבר לאחר יומיים מיום הניתוח וישנן כאלו שמחכות זמן רב יותר ומנצלות את ימי המנוחה שניתנו להן. לפי המלצת הרופאים מומלץ לנוח שבוע לפחות לפני החזרה לעבודה ולהימנע מפעילות ספורטיבית לפחות למשך חודש לאחר הניתוח.
נציין כי חלק מהרופאים ממליצים שלא לקיים יחסי מין בשבוע הראשון לאחר הניתוח ומאוחר יותר להיזהר מגירוי יתר של החזה, לחיצה על העור או מתיחה שלו.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להחלמה מניתוח הרמת חזה
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח הגדלת חזה
ניתוח הגדלת חזה