הליך ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה - הכנות, הליך ותוצאות

נעמדת מול המראה באומץ וביצעת את הבדיקה הפשוטה הקובעת האם החזה שלך נחשב נפול. כעת כאשר התשובה בידייך ואת מעוניינת לעבור ניתוח הרמת חזה יש להתכונן מראש לניתוח מבחינה אישית ורפואית. להלן מידע על ההכנות, הליך ניתוח הרמת חזה, והתוצאות הצפויות בסופו.

מחפש מידע אודות הליך ניתוח הרמת חזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הכנות לניתוח הרמת חזה
השלב הראשון לאחר קבלת ההחלטה לעבור ניתוח הרמת חזה הוא קיום פגישת ייעוץ עם המנתח הפלסטי שיבצע את הניתוח. פגישת ייעוץ זו היא פגישה הכוללת בתוכה היכרות אישית עם המנתח, בדיקה מקצועית של החזה וקביעת מידת החומרה של נפילת החזה, המלצות על טיפול אידיאלי והפנייה לבדיקות רפואיות.

במהלך פגישת ההכנה יבדוק המנתח הפלסטי האם ועד כמה השדיים של המטופלת נפולים ומה מיקום הפטמות (המנתח יעשה בדיקה מהירה לפי מיקום הפטמות ביחס לקפל התת שדי ובהתאם למראה הכללי של השד). בנוסף, יקבע המנתח הפלסטי האם יש צורך או מומלץ לשלב ניתוח הגדלת חזה או ניתוח הקטנת חזה יחד עם ניתוח הרמת החזה בו מעוניינת המטופלת, כמו כן הוא יחווה את דעתו לגבי המיקום האידיאלי של החזה, כפי שיעוצבו במסגרת הניתוח.

פגישת ההכנה טרם הניתוח נועדה על מנת לתת למטופלת הזדמנות לקבל הסבר מלא ומפורט על מהלך ניתוח הרמת חזה, ההחלמה, התוצאות הצפויות, הסיכונים ותופעות הלוואי שיש לקחת בחשבון. בנוסף, המנתח הפלסטי ישמע על ציפיות המטופלת מהניתוח וייתן להן מענה ריאלי. בסיום הפגישה תופנה המטופלת למספר בדיקות רפואיות הכרחיות הכוללות בדיקות דם, צילום חזה, ממוגרפיה וא.ק.ג.

ניתוח הרמת חזה מבוצע בקליניקות ובבית החולים על בסיס אשפוז יומי ורק במקרים מיוחדים נדרש אשפוז במשך הלילה.

ניתוח הרמת חזה - הנחיות כלליות לפני הניתוח
ישנן מספר הנחיות שמקבלות כמעט כל הנשים טרם הן עוברות ניתוח הרמת חזה, ההנחיות מתייחסות לדיאטה, עישון, טיפול תרופתי וכדומה:
* יש להיות בצום מלא (לא אוכל ולא שתייה) מחצות הליל, יום לפני הניתוח.
* יש להפסיק לעשן כשבועיים לפני הניתוח.
* חשוב להימנע מחשיפה לשמש לפחות שבועיים לפני הניתוח.
* במידה והמטופלת נוטלת טיפול תרופתי שמטרתו לדלל את הדם יש להפסיק את הטיפול כשבועיים לפני ההליך (כמובן שיש להתייעץ ברופא קודם לכן)
* את הניתוח אין לבצע בזמן מחזור. על המטופלת לבדוק זאת לפני קביעת יום הניתוח.
* טרם הניתוח יש לשמור על תזונה מאוזנת ונכונה. דיאטה חריפה תפגע ביכולתו של הגוף להחלים לאחר הניתוח.

הליך ניתוח הרמת חזה
ישנן מספר שיטות לביצוע ניתוח הרמת חזה, שיטות הנגזרות ממראה השד וכן מהאפשרות לשלב עימו ניתוח הגדלת חזה או ניתוח הקטנת חזה. השיטות שונות אחת מהשנייה בעיקר במיקום החתך שמבצע המנתח ובאופן השימוש בשתל הסיליקון. ע"פ רוב מבוצע הניתוח בהרדמה כללית, אולם קיימים מקרים בהם ניתן לבצעו תחת הרדמה מקומית וטשטוש. הניתוח אורך בין שעה לשעתיים.

שיטות ניתוח הרמת חזה
ישנן מספר שיטות לביצוע ניתוח הרמת חזה. להלן שיטות הניתוח המקובלות:
הרמת חזה דרך חתך בפטמה וכלפי מטה לכיוון הקפל התת שדי - שיטת ניתוח זו היא השיטה הנפוצה ביותר לביצוע הרמת חזה. במהלכה חותך המנתח סביב היקף הפטמה על מנת שיוכל למקם אותה מחדש, וממשיך כלפי מטה לכיוון הקפל התת שדי. שיטה זו משלבת הגדלת חזה, כאשר את שתל הסיליקון מכניסים דרך החתך האורכי. מרבית הנשים נמצאות מתאימות לשיטת ניתוח זו.

הרמת חזה מורכבת (צלקת עוגן או T הפוך) - שיטה זו משאירה צלקת גדולה יותר ומיועדת לנשים הסובלות מצניחת חזה רצינית הדורשת הסרה של עודפי העור ומתיחה ממספר כיוונים בכדי לקבל תוצאה טובה והחזקה של החזה. לרוב, שיטה זו משלבת הגדלת חזה.

הרמת חזה באמצעות שתל סיליקון - בשיטת ניתוח זו עושה המנתח שימוש בשתל סיליקון מיוחד שמרים את החזה ללא צורך במתיחה של העור והסרת עוד עודף. ניתוח זה מתאים לנשים הסובלות מצניחת חזה קלה והוא נחשב למורכב ודורש מיומנות רבה על מנת שהאפקט יעבוד. בניתוח זה נותרת צלקת לאורך הקפל התת שדי.

הרמת חזה באמצעות חתך בפטמה - שיטה זו מתאימה גם היא לנשים הסובלות מצניחת חזה קלה. במסגרת הניתוח נעשה חתך מסביב לפטמה ודרכו מוכנס שתל סיליקון המרים את החזה. התוצאה שמתקבלת היא של שד טבעי, כאשר הצלקת מוסוות היטב.

תוצאות הרמת חזה
תוצאות ניתוח הרמת חזה יתגלו כעבור מספר שבועות כאשר הנפיחות תרד והחזה יחלים ויתייצב במקומו החדש. טיב התוצאות תלוי רבות במראה השד טרם הניתוח ובאלסטיות הסובייקטיבית של עור המטופלת. השדיים יהיו מורמים ויפים אך חשוב לדעת שהם לא יהיו זקורים לגמרי, שכן הם עדיין מושפעים ממבנה הגוף והאלסטיות של עור המטופלת. באותו נושא חשוב לדעת שככל הגוף מתבגר ועובר שינויים (כהשמנה והרזיה) משתנה מראה השד ונופל, גם אם עברתן ניתוח הרמת חזה.

באופן כללי, החלמה מניתוח הרמת חזה אינה נחשבת לקשה ומטופלות רבות חוזרות לפעילות שגרתית כעבור שבוע.

נשים רבות שעברו את הניתוח מביעות שביעות רצון מתוצאותיו. אחד המדדים החשובים לשביעות רצון גבוהה הוא העובדה שקודם לניתוח קיבלו המטופלות הסברים מלאים על הניתוח הצפוי וכן קיבלו מענה ריאלי לכלל הציפיות שלהן הן מההחלמה והן מתוצאות הניתוח. המשמעות היתה כניסה לניתוח בעיניים פקוחות עם ידיעה ברורה איך יראה החזה, מה עתיד להשתנות ומה לא ניתן לשנות במהלך ניתוח אחד. כמו כן, ההסברים שניתנו לגבי השתנות התוצאות במהלך הזמן יצרה ציפייה ריאלית והפחיתה אכזבות שהיו יכולות לקרות.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להליך ניתוח הרמת חזה
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח הגדלת חזה
ניתוח הגדלת חזה