התאמה לניתוח הרמת חזה

חושבת לעבור הרמת חזה? מידע על הקריטריונים להתאמה לניתוח

ניתוח הרמת חזה מיועד לנשים שמרגישות כי החזה שלהן נפול. נפילה או צניחה של החזה מתרחשת עקב מגוון סיבות שונות בהן כוח המשיכה הטבעי, הריונות, אפיזודות של השמנה והרזיה ומבנה גנטי תורשתי של החזה. ניתוח מתיחת חזה מיועד לנשים שלפי אבחנה רפואית מקצועית החזה שלהן נחשב לחזה נפול.
מחפש מידע אודות התאמה לניתוח הרמת חזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
התאמה לניתוח הרמת חזה
כאמור, ניתוח הרמת חזה מיועד לנשים שאובחנו כבעלות חזה נפול. ההגדרה הרפואית של חזה נפול מתקבלת על ידי בדיקה פשוטה של החזה, בדיקה שניתן לבצע גם בבית.
במסגרת הבדיקה על האישה לעמוד, או לשבת בגב זקוף לפני מראה, ולהתבונן במיקום הפטמה, שכן הוא זה שנותן את קנה המידה לקביעה האם השדיים נפולים. במידה ומיקום הפטמה נמצא מתחת לקפל התת שדי אזי החזה נחשב נפול מבחינה רפואית. לצורך השוואה, מיקומן האידיאלי של הפטמות יהיה בקו אחד עם אמצע הזרוע.

אגב, למרות שאת הבדיקה ניתן לבצע לבד בבית, כל מי שמעוניינת לעבור ניתוח הרמת חזה תעבור את הבדיקה גם אצל המנתח הפלסטי.

לאחר בדיקה ביתית זו, במידה ומצאת כי השדיים אכן נפולים את מוזמנת לפנות לרופא פלסטי שיתבונן גם הוא בחזה, יאשר את האבחנה ויקבע יחד איתך את אופן הטיפול האופטימאלי בחזה. ישנה חשיבות רבה לפגישה עם המנתח הפלסטי טרם הניתוח ובדיקה מקיפה של מבנה השד, כיוון שתוצאות ניתוח הרמת חזה מושפעות ממספר משתנים ולא רק מהיותם של השדיים נפולים.

באופן כללי חשוב לדעת כי התוצאות הטובות ביותר של הניתוח מתקבלות אצל נשים בעלות חזה קטן יחסית, אותו קל יותר להרים וכן לשמר את התוצאה. עבור נשים בעלות חזה גדול הניתוח יכול לסייע, אולם סביר כי התוצאות לא ישתמרו לאורך זמן. מפאת משתנים אלו, לא פעם ממליץ הרופא הפלסטי לשלב בניתוח הרמת חזה גם ניתוח הקטנת חזה.

מי פונה לניתוח הרמת חזה?
מרבית הנשים שפונות לניתוח הרמת חזה הן נשים בשלות שעברו אפיזודות של השמנה והרזיה, או מספר הריונות והנקות שהותירו את השדיים שלהן עם נפח מדולל ועור מתוח כלפי מטה. נשים אלו מעוניינות לשוב לגזרתן הקודמת. נציין כי במידה והמועמדת מתכננת הריונות נוספים ימליץ לה הרופא לדחות את הניתוח, שכן תוצאותיו יכולות 'להתקלקל' עקב הריון.

אוכלוסיה נוספת שפונה לניתוח הרמת חזה מורכבת מנשים ולעיתים אף נערות שמבנה גופן כולל שדיים צנוחים. עבור חלק מנשים אלו הבעיה מתחילה כבר בגיל צעיר ללא סיבה מוגדרת מלבד מבנה גוף גנטי, ובמקרים אלו מומלץ שלא לדחות את הניתוח, בעיקר בשל בעיות בדימוי עצמי ודימוי גוף שעלולות להתעורר.

בסיכומו של דבר לפני הניתוח מתקיימת פגישת הכנה עם המנתח הפלסטי שמבצע בקליניקה את בדיקת צניחת השדיים וקובע את מידת החומרה של הבעיה.
המנתח הפלסטי יהיה זה שיוכל להמליץ על אופי הטיפול, שיטת הניתוח ועל דחיפותו. כמו כן יתכן והמנתח ימליץ לשלב בניתוח הרמת החזה גם ניתוח חזה נוסף דוגמת ניתוח הגדלת חזה או ניתוח הקטנת חזה - לצורך קבלת מראה אופטימאלי.

הפגישה מסתיימת כאשר המטופלת מקבלת הוראות לביצוע בדיקות גופניות שונות שיעידו על מצבה הבריאותי הכללי ובאופן ספציפי על בריאות השד (למשל בדיקת ממוגרפיה).

לעיתים כבר בפגישה זו יקבע תאריך לביצוע הניתוח והמטופלת תוכל להתחיל להתכונן אליו מבחינה אישית, רפואית ורגשית.

מידע נוסף שינתן במהלך הפגישה עם המנתח הפלסטי
במהלך פגישת הייעוץ הראשונה יעניק המנתח הפלסטי למטופלת מידע ראשוני גם על הליך הניתוח ועל מה שצפוי לה בחדר הניתוח. בנוסף, המטופלת תוכל לדון עם המנתח בעלות הניתוח ובשאלות נוספות שמעסיקות אותה.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להתאמה לניתוח הרמת חזה
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח הגדלת חזה
ניתוח הגדלת חזה