הליך החלמה ותוצאות ניתוח הרמת מצח

ניתוח הרמת מצח

כבר החלטת להיפטר מהקמטים שעל המצח, עברת את כל ההכנות, התייעצת עם המנתח הפלסטי וסוף סוף יום ניתוח הרמת מצח הגיע. מה צפוי לך בזמן ניתוח הרמת מצח? מה כולל תהליך ההחלמה וכיצד יראו התוצאות הסופיות? כל התשובות מייד.

מחפש מידע אודות הליך החלמה ותוצאות ניתוח הרמת מצח?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הרמת מצח
ניתוח הרמת מצח מיועד למי שמעוניין להיפטר אחת ולתמיד מהקמטים היציבים שנמצאים לאורך המצח ובין הגבות.

הליך ניתוח הרמת מצח

הגעת ליום הניתוח לאחר ששמרת באדיקות על ההנחיות המקדימות שנתן המנתח הפלסטי בזמן שיחת הייעוץ והפגישה המקדימה.
כעת חשוב לדעת מה עתיד להתרחש במהלך הניתוח עצמו:

ניתוח הרמת מצח מבוצע לרוב בשילוב של הרגעה עמוקה עם הרדמה מקומית ויש להגיע אליו לאחר צום מוחלט של 6 שעות. לניתוח הרמת מצח מספר שיטות ביצוע אפשריות, השיטה הטובה ביותר וזו שתניב את התוצאות היפות והאופטימאליות ביותר עבור כל מטופל תקבע מראש בפגישת ההכנה עם המנתח הפלסטי.

שיטות ניתוח הרמת מצח:
הרמת מצח - השיטה הקלאסית - בהליך ניתוחי זה מבוצע חתך אחד לאורך קו השיער (החתך נכנס פנימה לאזור בו שיער רב יותר) דרכו משחרר המנתח את רקמת המצח מהגולגולת, מבטל חלקית את פעולת שרירי המצח (השרירים האורכיים ואלו שבין הגבות ומעל לאף), מותח את העור כלפי מעלה, ולאחר מיקום מחדש והידוק של המצח והגבות מסיר עור עודף.

הרמת מצח - השיטה האנדוסקופית - בגישה זו נעשים בין 4 ל- 6 חתכים קטנים מעבר לקו השיער של המטופל. דרך חתכים אלו מכניס המנתח מכשירי ראייה ומכשירים זעירים נוספים בעזרתם הוא מנתק בעדינות את שכבת העור והגולגולת ושרירי המצח ומבטל חלקית את פעולת שרירי המצח. עודפי העור נמשכים בעדינות דרך החתכים ומקובעים לגולגולת על ידי ברגים, ווים או חוטים. עם הזמן עודפי עור אלו נעלמים והמצח מתקבע במנח החדש.

הרמת מצח - גישה שלישית - גישה זו מיועדת למטופלים שזקוקים למתיחה קלה בלבד באזורים החיצוניים של הגבות. במסגרת ההליך הניתוחי של גישה זו מבצע המנתח חתך מעבר לקו השיער אך באזור מצומצם שבין הרקות, לעומת חתך רחב בין האוזניים שנעשה בשיטה הקלאסית.

כאמור, התאמת השיטה למטופל נעשת מראש, בהחלטה משותפת של המנתח הפלסטי והמטופל, לאחר שהמטופל מקבל הסבר מפורט על היתרונות והחסרונות של כל שיטה.

החלמה מניתוח מצח
באופן כללי לאחר ניתוח הרמת מצח זקוק המטופל להתאוששות קצרה שלאחריה הוא משוחרר לביתו. כיוון שתהליך ההחלמה משתנה בהתאם לשיטה שהונהגה בניתוח נעשה גם אנו הפרדה ונכתוב על ההחלמה מכל שיטת ניתוח בנפרד.

החלמה מניתוח הרמת מצח קלאסי - לאחר הניתוח עלול המנותח לחוש בנמלול באזור המצח, כאב קל ואי נוחות. על התופעות הללו ניתן להקל על ידי נטילת טיפול תרופתי שירשום המנתח הפלסטי. לאחר מספר ימים העצבים שנפגעו בניתוח יחלו להחלים והנמלול שהורגש בתחילה יתחלף בגרד. יש לזכור שהתופעה נורמאלית ותחלוף מעצמה כעבור חצי שנה. בכדי להקל על תהליך ההחלמה יש להימנע מתרופות המאטות את קרישת הדם ומתרופות המכילות אספירין לפני ואחרי הניתוח.

מבחינה חיצונית ישוחרר המטופל עם תחבושת על ראשו אותה יש להשאיר בין מספר שעות ליומיים, על פי הוראות הרופא. לאחר הורדת החבישה רצוי לחפוף את הראש בעדינות ולנקות את אזור הניתוח. התפרים בהם משתמשים לסגירת החתך הם לרוב תפרים נספגים, אך במידה ויש צורך בהוצאתם הדבר יתרחש תוך שבועיים.

אזור הניתוח צפוי להיות נפוח ויתכנו שטפי דם והרגשת מתיחה ויובש שתקשה על פתיחת העיניים. לצורך הקלה על תופעות אלו מומלץ לשכב עם ראש מוגבה ולקרר את אזור העפעפיים.

החלמה מניתוח הרמת מצח אנדוסקופיה - לאחר הניתוח יחושו המטופלים תחושת נמלול, אי נוחות ונפיחות קלה באזור הניתוח. כמו כן הם עשויים לחוש בכאב קל אותו ניתן לצמצם באמצעות משככי כאבים. בשיטה זו המטופלים חשים בפחות גרד, לעומת מטופלים שנותחו בשיטה הקלאסית.

מבחינה חיצונית, התפרים והסיכות ששמשו לסגירת החתכים יוסרו תוך שבוע ימים והברגים שקיבעו את העור יוסרו תוך שבועיים.

מרבית המטופלים שעברו הרמת מצח חוזרים לשגרת יומם תוך שבוע עד עשרה ימים מיום הניתוח. מטופלים שעברו הרמת מצח אנדוסקופית יכולים לחזור לשגרה אפילו מוקדם יותר.

תוצאות ניתוח הרמת מצח
לאחר מספר שבועות מיום הניתוח ניתן יהיה לצפות בתוצאות הניתוח שיהפכו את מראה פניכם לצעירים ורעננים יותר. מרבית המטופלים מדווחים כי הם מרוצים מהתוצאות, ללא קשר לגישה הניתוחית שבוצעה, וחלקם מציינים שרק לאחר שראו את התוצאות יכלו להעריך את משמעותו של מצח חלק ונטול קמטים.