הרמת סינוס סגורה

כל מה שצריך לדעת על הרמת סינוס סגורה

על מנת להשתיל שתלים דנטאליים בעצם הלסת העליונה, צריך שיהיה מקום מספיק מאחורי השיניים הטוחנות וזאת בכדי שהן תוכלנה לתמוך בשתלים. לעיתים אין מספיק עצם אשר תתמוך בשתלים הללו. לכן, כדי להוסיף עצם תומכת, מבוצע הליך של הרמת סינוס - הוספת עצם והקטנת חלל הסינוס המקסילרי אשר נמצא מעל השיניים באחורי הלסת העליונה.
מחפש מידע אודות הרמת סינוס סגורה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הרמת סינוס סגורה - התאמה
כאשר יש מעט עצם, ונחוץ ולהגדילה במידה מועטת יחסית עורכים הרמת סינוס סגורה. ניתוח להרמת סינוס סגורה הוא הליך כירורגי עדין אשר דורש ידע ושליטה בהליכים כירורגיים משולבים, לכן מומלץ לערוך הרמת סינוס סגורה אצל מומחה פה ולסת או מומחה למחלות חניכיים (פריודנט). במקרים בהם נפח העצם דק ביותר, לרוב עושים הרמת סינוס פתוחה.

הרמת סינוס סגורה - תהליך הניתוח
ראשית בודק רופא שיניים את ההתאמה של האזור להשתלה על ידי צילומי CT של הפה. כאשר נמצא ויש פחות מ- 10 אך יותר מ-7 מילימטר של עצם ימליץ הרופא לערוך הרמת סינוס סגורה על מנת להרחיב את המקום בו השתל יתבסס. הרמת סינוס סגורה נערכת בהרדמה מקומית והיא נעשית מתוך חלל הפה. תחילה הרופא פותח חלון בחניכיים ולאחר מכן, דרך החלון שנוצר, הרופא דוחף מעלה את רצפת הסינוס כך שנוצר חלל בין עצם הלסת לבין הסינוס. בתוך חלל זה מחדיר רופא השיניים את תחליף העצם. בסיום ההליך הרופא תופר בחזרה את המקום ולאחר שבועיים מסיר את התפרים.

החומרים בהם נעשה שימוש על מנת לעבות את העצם הם לפי רוב עצמות מתורמים, עצמות מחומרים סינטטיים, עצמות מבקר או מהאדם עצמו. העצם אשר משתמשים בה בניתוח הרמת סינוס סגור עוברת סטריליזציה ועיקור וכמו כן כותשים אותה כך שלבסוף מקבלים גרגרים קטנים של עצם, אותם מחדירים לחלל בין הסינוס שהורם לבין עצב הלסת המקורית.

הרמת סינוס סגורה - החלמה
ניתוח להרמת סינוס סגור אורך בין חצי שעה לשעה וחצי ובסיומו ניתן לחזור לתפקד כרגיל. במרבית המקרים ניתנות למטופלים תרופות אשר נועדו למנוע התפתחות של זיהומים במקום כמו אנטיביוטיקה, משככי כאבים, תמיסות לחיטוי וכדומה. לעיתים לאחר ניתוח הרמת סינוס סגורה מופיעים מספר תופעות לוואי דוגמת נפיחויות, כאבים ודימומים.

במקרים בהם הליך הרמת סינוס סגור אינו כולל את השתלת השתלים הדנטאליים, מחכים כתשעה חודשים על מנת שהעצם תקלט ותתחזק ורק לאחר מכן משתילים את השתלים. נציין כי גם לאחר השתלת השתלים הדנטאליים יש לחכות בערך כחצי שנה על מנת שיתבססו ורק אז ניתן להרכיב עליהם תותבות, כתרים, גשרים או כל מה שתכננתם.

אחת המעלות בניתוח הרמת סינוס סגורה הוא אחוז ההצלחה הגבוה של הטיפול. לפי הסטטיסטיקה יותר מ- 90% מהמטופלים מדווחים על הצלחה של הניתוח.