החלמה מניתוח הרמת עפעפיים

ניתוח עפעפיים - החלמה ותוצאות

ניתוח הרמת עפעפיים הוא הניתוח השלישי בשכיחותו בישראל, נתון הנובע מהשפעתו הרבה של הניתוח על מראה הפנים. אם גם אתה החלטת לעבור ניתוח עפעפיים, קראת על ההליך הניתוחי ובחרת מנתח פלסטי, כעת מומלץ לקרוא על ההחלמה מההליך, התוצאות ותופעות הלוואי האפשריות.

מחפש מידע אודות החלמה מניתוח הרמת עפעפיים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

ניתוח עפעפיים
ניתוחי הרמת עפעפיים או מתיחת עפעפיים מבוצעים בדרך כלל תחת הרדמה מקומית וטשטוש, אך ישנם מנתחים המעדיפים הרדמה כללית. הניתוחים אורכים בין חצי שעה לשעתיים, כאשר ניתוח עפעפיים עליונים נחשב לקצר יותר. במסגרת הניתוח מסירים מהעפעפיים עודפי שומן ועור ומותחים אותן, כך שהן לא מכסות יותר על העיניים ומקנות להן מראה מבוגר.

החלמה מניתוח הרמת עפעפיים
ההחלמה מניתוח הרמת עפעפיים תלויה באופי ההרדמה תחתיה נערך הניתוח, הרדמה כללית או הרדמה מקומית, וכוללת מספר שעות של התאוששות במרפאה או בקליניקה. בשעות ההתאוששות הראשונות יונחו רטיות קרות על אזור הניתוח בכדי להקל על הכאב, הנפיחות ושטפי הדם שהם חלק בלתי נפרד מההחלמה. מרבית המטופלים לא יזדקקו לאשפוז לילה וישוחררו כבר ביום הניתוח לביתם.

לאחר שהמטופל שוחרר לביתו עדיין יש סבירות גבוהה כי יחוש אי נוחות בעיניו. יתכן ויסבול מאדמומיות, נפיחות, קושי בקריאה וצפייה בטלוויזיה, דמע רב או לחילופין יובש וקושי בפתיחת העיניים. חשוב לזכור שאומנם כל המתואר כאן אינו נעים במיוחד אולם זה חלק נורמאלי מההחלמה וכל התופעות הללו חולפות מעצמן תוך מספר ימים.

חזרה לשגרה צפויה כעבור שבוע עד 10 ימים וגם אז יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת ומהרכבת עדשות מגע.

תוצאות ניתוח הרמת עפעפיים
ההחלמה מניתוח הרמת עפעפיים אורכת מספר חודשים ורק לאחר שכל הנפיחות והאדמומיות ירדה והעפעפיים התקבעו במנח החדש ניתן לראות את התוצאות הסופיות. אצל מרבית המטופלים התוצאה הסופית מתקבעת לאחר 6 חודשים ונשמרת למשך 10 שנים בממוצע. לאחר עשר שנים יתחילו הגיל, הגנטיקה וגורמים נוספים להשפיע על העפעף ויתכן ויהיה צורך בניתוח חוזר.

תופעות לוואי
כבכל ניתוח פלסטי גם בביצוע ניתוח הרמת עפעפיים ישנן תופעות לוואי וסיכונים שיתכנו, בהם: נפיחות, אי נוחות, כאבים, שטפי דם, יובש בעין, חוסר תחושה (זמני או קבוע), חולשה בעפעף, כאבים בקרנית ואדמומיות. תופעות לוואי אלו נחשבות קלות ובמידה ומופיעות הן חולפות בתוך ימים ספורים.

סיבוכים נדירים יותר עליהם יש לתת את הדעת בימים שלאחר ניתוח הרמת עפעפיים כוללים פגיעה בבלוטות הדמעות, אסימטריה בין העיניים, גירוי הקרנית, משיכת יתר כלפי מטה של העפעף התחתון, עיוות של מראה העפעף, דימום פנימי, שינוי יכולת הראייה ולעיתים נדירות ביותר אובדן ראייה. באופן כללי כל תגובה של הגוף שאתם מרגישים כי אינה תקינה - אל תהססו ופנו לרופא שלכם.

בכדי להימנע מכמה שיותר תופעות לוואי וסיבוכים רופאים ממליצים לבצע את הניתוח בשיטת הלייזר, במהלכה אין חיתוך רציני של העפעף.

בכל אופן חשוב להזכיר שניתוחי עפעפיים רבים במתבצעים בכל יום ולרופאים הפלסטיים ניסיון רב בתחום. מרבית המטופלים מדווחים על תוצאות טובות ועל החלמה נטולת סיבוכים. מטופלים רבים שעברו את הניתוח מרוצים מהתוצאות ומהאופן בו הן משתמרות לאורך השנים. השינוי הקטן מבחינה כירורגית שנעשה במהלך הניתוח משפיע אלפי מונים על מראה הפנים בכלל והעיניים בפרט.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להחלמה מניתוח הרמת עפעפיים
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.