הרמת שפה עליונה

הרווח בין השפה העליונה לקו האף גדול מידי וחריג?

ניתוח הרמת שפה עליונה הוא ניתוח פלסטי פשוט שמטרתו ליצור מראה פרופרציונאלי בין מראה השפה לבין האף ולמרווח בניהם.
מחפש מידע אודות הרמת שפה עליונה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הרמת שפה עליונה
ניתוח הרמת שפה הוא ניתוח שמיועד למטופלים שלהם רווח גדול בין קו המתאר העליון של השפה העליונה לבין זוית האף. מצב זה נוצר במקרים בהם השפעה העליונה צרה, נמוכה ומכסה על השיניים או אינה פרופרציונאלית למבנה האף והלסת.

ישנם מספר גורמים האחראים בדרך כלל על יצירת מרווח גדול בין השפה לאף:
1. שפה ארוכה וצרה מולדת
עבור מי שנולדו עם שפה ארוכה וצרה הפתרון הוא ניתוח פשוט במהלכו מתקנים את צורת השפה העליונה על ידי הוצאה החוצה של רירית השפה המעניקה לה נפח וקיצור של המרחק שבין השפה לבסיס האף.

הניתוח מבוצע בקליניקה ללא אשפוז ובמהלכו מגדיר המנתח הפלסטי מחדש את הפרופורציות בין השפה, האף והמרווח שבניהם. צלקות הניתוח זעירות ואינן נראות, ממוקמות בחלק הפנימי של רצפת הנחיר. ההחלמה מההליך קצרה ופשוטה ומלווה בדרך כלל רק במעט נפיחות. את התפרים שמשמשים בניתוח נמוציאים אצל המנתח לאחר שבוע, ורק חודשים אחר כך כשהתוצאה הסופית קבועה ניתן לשקול לעבור טיפולי מילוי שפתיים.

2. שפה צרה הנובעת מגיל המטופל
עם השנים, באופן טבעי הופכת השפה העליונה לצרה יותר והיא "נופלת" לכיוון מטה. השינוי גורם להיווצרותה של שפה ארוכה ודקה ביותר שמשרה על הפנים מראה עייף ומבוגר. במקביל גדל גם הרווח שבין השפה לקצה האף. הטיפול במצב זה נעשה על ידי רענון מראה השפה, לרוב על ידי החזרת הנפח לשפתיים. עם זאת ניתן גם לקצר באופן ניתוחי את המרחק בין השפה לאף ללא הזרקת חומרי מילוי.

3. Gummy smile
במצב זה יתכן והמרחק בין השפה לבין האף יהיה תקין, אולם השפה מטבעה צרה ביותר ובעת חיוך רחב היא חושפת את החניכיים העליונים בצורה לא אסתטית. הגורם למצב הוא השריר היורד מקצה האף ומסתיים ברירית השפה. כאשר השריר אינו באורך האופטימאלי השפה העליונה עולה ובמקרים מסויימים ניתן אף לראות את קצה האף זז בכל פעם שהמטופל מדבר או מחייך.

תיקון הבעיה נעשה בשני שלבים - הראשון, הארכה של רקמת החיבור של השפה כך שלא תעלה מעלה בעת חיוך או דיבור. השני, ניתוק של השריר המיותר בין השפה לבין האף. ההחלמה מההליך קלה ומלווה בעיקר בנפיחות ואפשרות לשטף דם זעיר.

כל אחד מהתיקונים הנ"ל מבוצעים בזמן שהמטופל תחת בהרדמה מקומית בלבד. ההליכים אינם מצריכים הרדמה כללית או אשפוז ממושך ועם סיומם משוחרר המטופל לביתו.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להרמת שפה עליונה
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
עיבוי שפתיים