השתלת שיער

סובל מהתקרחות? הפתרון שלך יכול להיות טיפול השתלת שיער!

אנשים שסובלים מנשירת שיער והתקרחות שוקלים לא פעם לעבור טיפול השתלת שיער. מדובר בטיפול שיפתור את תופעות נשירת השיער והתקרחות אחת ולתמיד ויציג מראה ראש מלא וטבעי. מעוניינים במראה שיער לא וטבעי? כזה שישאר לאורך זמן על הראש בלי חשש להתקרחות? קראו עוד על טיפול השתלת שיער.
להלן כל התשובות לשאלות הנפוצות ביותר - מהי השתלת שיער? מהן שיטות השתלת שיער? מה כולל ההליך הרפואי המכונה השתלת שיער?

מחפש מידע אודות השתלת שיער?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו טיפול השתלת שיער?
טיפול השתלת שיער הוא לרוב הליך כירורגי המעניק פיתרון לשיער דליל ולהתקרחות על ידי הוספה (ולמעשה השתלה) של זקיקי שיער לאזור בהם הם חסרים (אזורי ההתקרחות). במסגרת ניתוח או טיפול השתלת שיער, שמבוצע בהרדמה מקומית או באמצעות אלחוש, מועברים זקיקי שיער מחלקה האחורי של הקרקפת (אזור תורם- שם נמצא ריכוז גדול של זקיקים שניתן לדלל מעט) אל האזור בראש שנחשב דליל משיער או שהחלה בו התקרחות.

אותם זקיקי שיער (שורשי השערה) שהושתלו במיקום חדש, בו היתה קרחת, מתחילים לצמוח בו ונשארים פעילים במשך כל שנות חייו של המטופל. הזקיקים, כיוון שנלקחו מהמטופל עצמו, הינם בעלי תכונות גנטיות הזהות לאלו של שיערו הקודם של המטופל, ולכן אין חשש להפתעות לאחר שהם צומחים, כמו שינוי בצבע השיער או בסוג השיער שיצמח.

בשנים האחרונות התקדם מאד הליך השתלת השיער. כך, שאם בעבר ניתן היה לזהות בקלות אנשים שעברו השתלת שיער לפי המראה הלא טבעי שנוצר, כיום ניתן לעבור טיפול השתלת שיער מבלי שיהיה ניתן להבחין ולזהות כי מדובר בשיער מושתל, וכן בלי להסתכן בצלקת כעורה באזור התורם. השתלת שיער בשיטות המתקדמות לא רק שאינה משאירה צלקות, היא בעלת סיכויי הצלחה גבוהים ביותר.

התאמה לטיפול השתלת שיער
באופן כללי 25 הוא הגיל המינימאלי להשתלת שיער. זהו גיל שבו כבר ניתן להבחין בבירור האם האדם מקריח או בעל נטיה להתקרחות, מה אופייה ומידתה של הקרחת הנוצרת וכדומה. עם זאת, קיימים מקרים יוצאי דופן בהם ניתן לעבור השתלת שיער לפני גיל 25. גברים בני 40 ומעלה שמעוניינים לעבור טיפול השתלת שיער צריכים לקחת בחשבון כי תהליך ההתקרחות ימשך גם לאחר הטיפול ולכן, בכדי לא ליצור קרחות חדשות במקומות בהם לא יושתל שיער מומלץ לשלב טיפול תרופתי (כפרופרסיה) שידאג לשמר את השיער הקיים, שאינו מושתל.

שיטות טיפול השתלת שיער
קיימות מספר שיטות לביצוע טיפול השתלת שיער. השיטות נבדלות בניהן בעיקר בגודל השתלים שהן מבצעות (כמה זקיקים בכל השתלה), הציוד שבו משתמש המנתח, כמות הטיפולים שיש לעבור ואופן לקיחת זקיקי השיער מהעורף. מה שדומה בסוגי הטיפולים הן תופעות לוואי והחלמה מהשתלת שיער.

השיטה הנפוצה ביותר כיום ובעלת התוצאות הטובות ביותר להשתלת שיער היא שיטת ה- F.U.T Follicular Unit Transplantation.

שיטת ה- F.U.T - Follicular Unit Transplantation להשתלת שיער כוללת השתלת יחידות פוליקולריות (קבוצות של 5-1 זקיקי שיער הצומחים יחדיו) המופרדים באמצעות מיקרוסקופ. במהלך הטיפול שוכב המטופל במשך רבע שעה על הבטן בזמן שנלקחת ממנו רצועת שיער מאזור העורף. מאותה רצועה מופרדות יחידות פוליקולריות תחת מיקרוסקופ, ליחידות המכילות בין 5-1 זקיקי שיער. העובדה כי בכל פעם מושתלים בין 1-5 זקיקי שיער הופכת את השיטה ליעילה ומהירה. השתלת שיער בשיטת F.U.T מתבצעת באמצעות הרדמה מקומית וכמעט ללא כאב בזמן ההשתלה ואחריה.

שיטת חדשה להשתלת שיער היא שיטת ה- F.U.E- Follicular Unit Extraction. בשיטה זו נלקחים זקיקי השיער, אחד אחד, על שורשיהם על ידי מכונת ניקוב זעירה המזכירה בצורתה מחט חלולה. מכונה זו חותכת פיסות עור זעירות שעליהן מצוי כל זקיק, ולאחר שהוצא מעורפו של המטופל (או מ- 'אזור תורם' אחר) הוא עובר ישירות לאזור ההתקרחות ובאמצעות מלקחיים מוחדר, שוב אחד אחד, על ידי מחט דקה וכמעט בלתי מורגשת. שיטה זו אינה נחשבת לפולשנית ומערבת רק את שכבת העור העליונה ובשל כך משאירה אחריה צלקות מינימאליות בלבד. עם זאת חסרונה של שיטת ה- F.U.E לעומת שיטת ה-F.U.T הינו איטיות הטיפול. בכל טיפול בשיטה זו יועברו בין 400-6000 זקיקים והטיפול עלול להתארך עד ל- 6 שעות ולכסות שטח מצומצם בלבד. בנוסף, מאחר ושיטת ה- F.U.E חדשה יחסית עדיין לא ברורה יעילותה לטווח הארוך.

טיפולי השתלת שיער הם טיפולים בעלי משמעות רבה לאנשים שמחפשים אחריהם וזקוקים להם. שיער הוא גורם חשוב בהופעה הגברית והנשית ויש לו השפעה רבה על ההופעה הכוללת, המראה והרושם של האדם. אנשים בעלי שיער מלא נחשבים למושכים יותר והמראה שלהם צעיר יותר ומלא חיים. עבור נשים המצב לעיתים מורכב עוד יותר כי לא קיימות נשים רבות עם קרחת כך שבתחושה האישית הן מרגישות כי אופציה של גילוח השיער והשלמה עם המראה אינה מתקבלת על הדעת ולמעשה טיפול השתלת שיער טוב ומותאם הוא כמעט הצלה מבחינתן מההכרה כי יהיה עליהן להתמודד עם השיער המועט לאורך שנים רבות.

עם השנים רואים עלייה הן במספר הגברים והן במספר הנשים שפונות לקבלת טיפול השתלת שיער (השתלת שיער לנשים), זאת בעיקר בשל העובדה שהטיפול הפך נגיש יותר, אסתטי יותר, בטוח יותר והיעילות שלו גם היא גדולה יותר. ההמלצה לכל המתעניינים היא לפנות למרפאות ולמרכזים רפואיים המתמחים בתחום ועובדים בשיטות החדשות ביותר. 

פנייה לטיפול השתלת שיער
הפנייה לקבלת טיפול השתלת שיער יכולה להיעשות במספר דרכים. הדרך הפשוטה ביותר היא יצירת קשר עם המכונים המובילים באמצעות טופס הפניה הנמצא באתר. הפנייה אינה מחייבת אתכם, כל שהיא מבטיחה הוא קבלת מידע על הטיפול וקביעת פגישת ייעוץ. גברים ונשים כאחד מוזמנים לחפש באתר ובאינטרנט מידע על שיטות השתלת שיער וכן מידע נוסף שמעסיק אותם על הטיפול. תוכלו להיווכח שישנו מידע רב ביותר על הטיפול, מידע שאף יכול לבלבל. ההמלצה שלנו היא להתמקד במכון אחד או שניים ולקבל מהם ישירות את המידע המדוייק על שיטת השתלת שיער שהם מבצעים ועל הליך הטיפול עצמו.

דחייה של הטיפול משמעותה שההתקרחות תלך ותגבר ועל המטופל יהיה למצוא פתרונות יצירתיים לכסות עליה, או לחילופין להשלים איתה. מטופלים מדווחים כי אחרי שעברו השתלת שיער בשיטה החדשה הצטערו שלא עברו את הטיפול קודם, ונהנו מהתוצאות שלו כמה שנים קודם במקום להתלבט ולמצוא תסרוקות יצירתיות. אם כבר אתם בכיוון של השתלת שיער אל תדחו את הקץ - צרו כבר היום קשר עם המרפאות והמכונים המובילים בשוק.