השתלת שיער ללא צלקות

עד כה לא עברת השתלת שיער בגלל הצלקת? מעכשיו כבר לא צריך לחשוש: יש שיטה חדשה להשתלת שיער ללא צלקות!

ידוע שאנשים רבים מתעניינים בטיפול השתלת שיער ויחד עם זאת רבים מאותם מתעניינים בוחרים בסופו של דבר לא לעבור את הטיפול מתוך חשש מהצלקות שיכולות להיווצר באזור התורם ממנו נלקחים הזקיקים. כיום, שיטות טיפול חדשניות מבטיחות טיפול השתלת שיער יעיל, איכותי, אסתטי ובעיקר- נטול צלקות. אז אם ויתרת בעבר על השתלת שיער בגלל חשש מהצלקת, זה הזמן לפנות שוב לטיפול ולעבור אותו ללא חשש.
מחפש מידע אודות השתלת שיער ללא צלקות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
השתלת שיער ללא צלקות
טיפול השתלת שיער ללא צלקות נחשב בעבר לחלום ורוד ורחוק. כל מי שעבר השתלת שיער לקח בחשבון שיש אפשרות לא רעה ודי ריאלית שתישאר לו צלקת רוחבית באזור העורף, האזור התורם של השיער ממנו נלקחו זקיקי השיער. עבור רבים מהמטופלים צלקת זו אכן נותרה עם סיום הטיפול והם עברו מחיפוש אחר מענה להתקחות לחיפש אחר טכניקות להסתיר את הצלקת.    

ככל שהצלקת היתה גדולה יותר כך היה ברור שההשתלה הצליחה פחות והיה צורך בלקיחת זקיקים רבים יותר מהאזור התורם, ולבסוף חלק מאותם מושתלים הגיעו למצב בו עדיין אין להם שיער על הראש, אבל יש להם צלקת חדשה.

מן הסתם, באותם ימים, המוניטין של טיפולי השתלת שיער לא היה גבוה ורבים נמנעו מלעבור אותו. היום, כאשר ישנן בשוק שיטות השתלת שיער חדשות שמבטיחות טיפול השתלת שיער בלי צלקות היחס אל הטיפול גם הוא שונה לגמרי.

שיטות השתלת שיער ללא צלקת
השתלת שיער טבעית - (F.U.E - Follicular Unit Extraction) שיטה שבמהלכה שואבים את הזקיקים אחד אחד מהאזור התורם ומשתילים אותם ישירות למקומם החדש. הזקיקים עוברים ישר מהאזור התורם לביתם החדש, כאשר הם שלמים ומלאי חיים. שיטה זו מבטיחה אחוזי הצלחה גבוהים בקליטת הזקיקים וכמובן שאינה משאירה צלקות. הגלדים הקטנים באזור ממנו נשלפו הזקיקים מחלימים במהרה מבלי להשאיר זכר. לצד היתרון הגדול של השיטה חשוב להבין שחסרונה הוא האיטיות בה היא מתבצעת, זאת בשל העובדה שכל זקיק נלקח בנפרד ומושתל בנפרד. יש לקחת אלמנט זה בחשבון כאשר בוחרים בה.  

Tricophytic Donor Closure - מדובר בטכניקת השתלת שיער ייחודית שמסייעת בסגירת העור כך שלא תיווצר צלקת. בשיטה זו נלקחים מספר זקיקים מהאזור התורם באחורי הראש, מופרדים לקבוצות קטנות של 4-5 זקיקים ומושתלים כקבוצה באזור ההתקרחות באופן מושלם. את הגלדים באזור התורם סוגרים בטכניקה ייחודית שמטשטשת את הצלקת ואף יכולה להעלים אותה לגמרי. כמו כן בטכניקה זו שיער נוסף יכול לצמוח על הצלקת באזור התורם ולטשטש אותה אף יותר. במרבית המקרים גם יתר השיער שנותר באזור התורם מסייע להסתרת הצלקות הקטנות.

אין ספק שכל מי שמתעניין בהשתלת שיער מעוניין בהשתלת שיער נטולת צלקות, ממש כמו בכל ניתוח או טיפול אחר, בעיקר כזה אסתטי שכל המטרה שלו היא לשפר את המראה ולא לגרוע ממנו. ניתוחי השתלת שיער עשו התקדמות גדולה ביותר בכל הקשור לאסתטיקה של הטיפול ולטשטוש הצלקות שנוצרות במהלכו. העבודה המאסיבית ליצירת טכנולוגיה חדשה שתהפוך את הטיפול ליעיל יותר ואסתטי הרבה יותר הביאה ליצירת טכנולוגיות חדשות, כך שהיום מי שמעוניין לעבור את הטיפול מומלץ לו שישקיע בהן, גם אם העלות גבוהה יותר, על מנת שלא יצטער מאוחר יותר.

חלק מהשיטות החדשות שמבטיחות שלא ישארו צלקות עושות זאת על חשבון משהו אחר שהוא לרוב זמן. מי שמעוניין בטיפול אסתטי ברמה הגבוהה ביותר ככל הנראה ישלם על כך בזמן הטיפול. השיטות בהן נלקחים הזקיקים אחד אחד מהאזור התורם ומושתלים אחד אחד באזור ההתקרחות יכולות לקחת כ-6 שעות למפגש בודד, ותמיד יש צורך ביותר ממפגש אחד. כמו כן, זמן הוא כסף, ולכן שיטות אלו עולות יותר מהשיטות הקלאסיות בהן נלקחת קבוצת זקיקים יחד. אבל שאלמנטים אלו לא יפחידו אתכם - שווה לברר על שיטות אלו כי לטווח הארוך הן יניבו תוצאות טובות הרבה יותר.