השתלת שיער לנשים

גם נשים עוברות טיפול השתלת שיער! אם את סובלת מדילול או התקרחות פני לטיפול.

גם נשים מקריחות. זה אומנם פחות נפוץ מההתקרחות הגברית, אך גם נשים מאבדות את שיערן ולפעמים התופעה חורגת מנשירת שיער רגילה, עד לידי התקרחות. במקרים בהם נשירת שיער הופכת להתקרחות הטיפול המוצע גם לנשים הוא השתלת שיער. טיפול במהלכו משתילים זקיקי שיער מאזור תורם בו אין בעיית נשירה לאזור בו מתחילה ההתקרחות, עד לקבלת מראה שיער טבעי ומלא.
מחפש מידע אודות השתלת שיער לנשים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
השתלת שיער לנשים
מקובל לחשוב שטיפול השתלת שיער הוא טיפול שמיועד לגברים בלבד. ואכן, מרבית המטופלים הפונים לטיפול השתלת שיער הם גברים. אולם, אין זה אומר שנשים אינן יכולות לעבור השתלת שיער. נשים שמרגישות כי אובדן השיער פוגע בהן, אם מבחינת מראה פיזי או מבחינת תחושה רגשית יכולות להחליט לפעול בנושא ולעבור טיפול השתלת שיער. במסגרת הטיפול יושתלו זקיקי שיער באזור בו החלה התקרחות, כאשר הזקיקים נלקחים מחלק אחר בראשה של האישה בו אין בעיה של נשירה (לרוב באזור התורם יהיה אזור העורף). בסיום הטיפול מקבלת האישה מראה שיער טבעי ומלא, כאשר באזור בו הקריחה צומחות מחדש שיערות, מזקיקי השיער שלה.

מה כולל הליך טיפול השתלת שיער לנשים?
הדבר הראשון שיש לעשות כאשר פונים להליך השתלת שיער הוא לקבוע פגישת ייעוץ עם הרופא המטפל. טרם מתחילים בכל ההליך חשוב לקבל עליו את כל המידע ולהכיר את הרופא שעומד לבצע את ההליך ואת השיטה המוצעת. כמו כן יש לבדוק האם המועמד מתאים לטיפול. בטיפול השתלת שיער רק כ- 60% מהמועמדות לטיפול ימצאו מתאימות וטיפול השתלת שיער יהיה אופטימאלי עבורן.

במהלך הפגישה יבחנו הציפיות של המטופלת מהטיפול, צפיפות השיער תיבדק ותעשה הדמיה של השתלת השיער האפשרית, כולל הכנה לקראת סיכונים כגון הצטלקות וכשלון ההשתלה.

סוגי השתלת שיער
קיימות מספר שיטות השתלת שיער לנשים ולגברים. היום, השיטה הפופולארית ביותר היא שיטת ה- F.U.T, שיטה במהלכה משתילים יחידות פוליקולריות של כ 3-5 זקיקי שיער יחד. בשיטה זו מטפלים באופן מיוחד באזור התורם, בשיטת סגירה מיוחדת שמטרתה צמצום הצלקת וטשטוש שלה.

שיטה נוספת היא שיטת ה-F.U.E . בשיטה זו שולפים זקיק זקיק מהאזור התורם ומשתילים אותו במקום במיועד לו. בשיטה זו אין צלקות כלל, אך היא איטית יותר ויכולה לכסות על שטח פנים קטן יחסית.

מידע חשוב על השתלת שיער לנשים
חשוב לדעת שטיפול השתלת שיער לנשים, ממש כמו השתלת שיער לגברים הוא טיפול בלתי הפיך. המשמעות היא שזקיקים שהושתלו לא יצאו, ומה שנלקח מהאזור התורם לא יוחזר לשם. לפיכך,מומלץ לעשות מאמצים ולהגיע לנשים שעברו את ההליך ויכולות לספר עליו ולהמליץ או לא להמליץ על שיטה, קליניקה או רופא מסויים.  

מבלי לזלזל בטיפוח ובמראה החיצוני הגברי, ידוע כי עבור נשים המראה החיצוני הוא בעל משמעות רבה ויש לו השפעה על דימוי גוף, ביטחון עצמי ותחושת נשיות. נשים שמקריחות יכולות להרגיש כאילו חלק מהנשיות שלהן נלקחה, ובמקרים הנדירים יותר הן יכולות לראות בקרחת שינוי מדהים ולהפוך אותה לסקסית. על מנת למנוע אכזבה ואפילו עוגמת נפש ההמלצה החד משמעית עבור נשים היא לברר היטב על הטיפול שהן הולכות לעבור ועל משמעותו האסתטית הכוללת. 

סיבות להתקרחות נשים
קיימים מספר גורמים להתקרחות נשית בהם: דיאטה חריפה, מתיחה של השיער (למשל בקוקו גבוה), ירידה בהורמון הנשי - אסטרוגן, מחסור בויטמינים, טראומה גופנית, לידה (שינויים הורמונאליים), ביקורים תכופים במספרה, ומצב נפשי לחוץ. במידה ויש תופעת נשירת שיער מאסיבית שהחלה מבלי שניתן להסבירה (למשל בשל שינוי הורמונאלי אחרי לידה) מומלץ להגיע לרופא ולברר איתו האם יש בגוף חוסרים כלשהם או חוסר איזון, בהם יש לטפל טרם מתחילים לראות שחורות וללכת לכיוון של התקרחות.

טיפולים נוספים בהתקרחות נשית
קיימים פתרונות רבים לנשירת שיער, אותם מציעות הרפואה המערבית, הרפואה האלטרנטיבית וכן חברות הקוסמטיקה והאסתטיקה. בין הפתרונות השונים ניתן למנות נטילת תוספי מזון, סירוק השיער במסרק לייזר שמזרים דם לקרקפת, שינוי התפריט, הסתרת הקרחות בעזרת אבקה שמכסה על הקרקפת, שימוש בפרופרסיה ועוד.

נשים שמבינות כי שיער ראשן הוא שיער דליל ונוטה לנשירה ויש סבירות כי לא יהנו משיער שופע לאורך שנים מחפשות בקדחתנות אחר טיפול ופתרון לבעיה. רבות ממי שפונות לטיפול השתלת שיער חוששות מפני ניתוח וצלקות על הקרקפת ובעורף, ועם זאת הן יודעות כי פתרון זה הוא פעמים רבות הפתרון הטוב והיעיל ביותר עבורן. עם העליה בגיל חלק מהנשים משלימות עם המראה ומוצאות תסרוקות שונות שיכסו על החלק הדליל. נשים צעירות יותר, בגילאי הארבעים, הן מי שלרוב פונות לטיפול השתלת שיער ומתעניינות בו.