השתמרות תוצאות מתיחת פנים

מתיחת פנים

ניתוחים פלסטיים מבטיחים לנו תוצאות לטוח ארוך. אבל כמה ארוך? מטופלים רבים טרם ההחלטה לעבור ניתוח פלסטי כזה או אחר מעוניינים לדעת כמה זמן צפויות התוצאות להישאר ולהחזיק.
מחפש מידע אודות השתמרות תוצאות מתיחת פנים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
השתמרות תוצאות מתיחת פנים
אורך החיים של תוצאות מתיחת פנים, כמו גם תקופת ההחלמה, הכאב הצפוי, והזמן שיעבור עד שניתן יהיה לשוב לעבודה, כולם גורמים הנלקחים בחשבון בשקלול האם לעבור את הניתוח או לוותר עליו. גורמים אלו, ובעיקר השאלה "כמה זמן ישתמרו התוצאות" הם בעלי משקל רב במאזן נגד ובעד הניתוח.

התשובה לשאלה כמה שנים יחזיקו התוצאות היא כמובן מספר שנים ממוצע, הנע בין 8-10 שנים. משמע, עבור רוב האנשים תוצאות ניתוח מתיחת פנים יתפוגגו לאחר 8 עד 10 שנים, כאשר יש כאלו שמאבדים את התוצאות מוקדם יותר וכאלו שנהנים מהן גם יותר מ-10 שנים.

אבל, החלק החשוב ביותר בהשתמרות התוצאות היא שהן מושפעות מאד ממאפייני המטופל ומאורח החיים שהוא מקיים לאחר הניתוח. 
למשל, מנותחים שמאופיינים כבעלי עור כהה ושומני יהנו ככל הנראה זמן רב יותר מהתוצאות לעומת מנותחים בעלי עור בהיר ויבש. כמו כן תוצאות ניתוח מתיחת פנים בגברים תשתמרנה זמן רב יותר בממוצע מאשר תוצאות ניתוח מתיחת פנים בנשים.

מי שמעוניין בשימור התוצאות זמן רב ככל הניתן מוטב שיקפיד על מספר כללי אצבע: הימנעות מחשיפה לשמש, שמירה על תזונה נכונה ומאוזנת, הימנעות מעישון, השבה של לחות לעור הפנים, ניקוי עור הפנים וכדומה. 

גורמים נוספים שמסייעים לשמירה על התוצאות
אלמנטים נוספים שיכולים לסייע לשימור תוצאות ניתוח מתיחת פנים הם טיפולים משלימים לניתוח מתחום האסתטיקה הרפואית. הכוונה היא לטיפולי מילוי קמטים וטיפולי בוטוקס שיכולים לטפל בחריצי קמטים שנותרו גם לאחר המתיחה וכאלו שנחשפו עם השנים לאחר המתיחה.

טרם ההחלטה על הניתוח מומלץ להתיעץ עם המנתח הפלסטי ולבקש הערכה לגבי אורח החיים והשתמרות התוצאות בהקשר לנתוני עור הפנים ואורח החיים הספציפי שלכם.