התאמה לטיפול הסרת שיער בלייזר

רוצה לעבור הסרת שיער בלייזר? בואי לבדוק אם את מתאימה לטיפול

לפני שמתחילים טיפולי הסרת שיער בלייזר יש לעבור מספר בדיקת התאמה לטיפול. ידוע כי ישנן אוכלוסיות שטיפול הסרת שיער בלייזר אינו יעיל עבורן, וכאלו שהטיפול אינו מתאים להן מבחינה בריאותית. להלן כל המידע על התאמה לטיפול הסרת שיער בלייזר.
מחפש מידע אודות התאמה לטיפול הסרת שיער בלייזר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
התאמה לטיפול הסרת שיער בלייזר
טיפול הסרת שיער בלייזר הוא טיפול הסרת שיער לטווח ארוך פופולארי ביותר ונפוץ בכל חלקי הארץ. ברגע שפרץ לחיינו והתפרסם החלו רבים להתעניין בו ולרצות בו. אולם, לא כולם מתאימים לטיפול וישנם אנשים בעלי גוון עור ושיער שעבורם הטיפול אינו יעיל, ועלהם לדעת זאת לפני שהם פונים לטיפול ואולי אף משלמים עליו.

איבחון ההתאמה להסרת שיער בלייזר
כאשר פונים לטיפול הסרת שיער בלייזר יש לפתוח את הטיפול במפגש ייעוץ שאחת ממטרותיו היא לבחון האם הטיפול מתאים לפונה מבחינה בריאותית ומבחינת יעילות. אבחון ההתאמה נעשה על ידי איבחון סוג וגוון העור באזור שבו מעוניינים לטפל וכן אבחון סוג השיער של הפונה (עבה, דק, בהיר, כהה). האיבחון הן קובע מה היא השיטה הטובה ביותר עבור המטופל והן האם הטיפול מתאים לו מבחינה בריאותית.  

במידה וטיפול הסרת שיער בלייזר מתאים לסוג השיער וגוון העור של המטופל, המאבחן יוכל לקבוע ממוצע טיפולים להם תזדקקו על מנת לקבל תוצאות אופטימליות. במסגרת הפגישה סביר שהמאבחן יבצע בדיקה קטנה על עורכם, על מנת לבחון את רגישותו ותגובותיו לטיפול. כך תוכלו לקבל טעימה קטנה מתחושת העקצוץ הצפויה לכם.  

בנוסף, גם אם נמצאתם מתאימים עדיין יש להתאים אליכם את עוצמת המכשיר ולבצע בדיקה של העוצמה. המטרה היא לחוש את עוצמת הכאב שהמטופל יכול לסבול- בדרך כלל ככל שעוצמת הלייזר גבוהה יותר הטיפול יעיל יותר אך גם כואב יותר.

המטופל האידיאלי
המטופל האידיאלי עבור טיפול הסרת שיער בלייזר הוא מטופל בעל שיער עבה וכהה שצומח על גוון עור בהיר שאינו נוטה להשתזף אלא להישרף בשמש. המשמעות של הקונטרסט ורגישות העור לשמש מביאה לתוצאות מהירות וטובות יותר בהן העור מגיב לקרן הלייזר בעוצמה ושורש השיערה נהרס.

בכל אופן הקונטרסט בין גוון העור לגוון השערה חשוב ביותר. קרן הלייזר שמוקרנת על העור נמשכת לכיוון הפיגמנט הכהה של השיערה וחודרת בקלות מבעד לגוון העור הבהיר. הספיגה המהירה של האנרגיה באופן מרוכז לכיוון שורש השיערה הורס אותו ומשמיד אותו אחת ולתמיד.  

מי אינו מתאים לטיפול הסרת שיער בלייזר?
1. פונים שאינם מתאימים לעבור את הטיפול הם אנשים בעלי גוון שיער בהיר: בלונדיני, ג'ינג'י, לבן. עבור פונים אלו הטיפול פשוט לא יהיה יעיל.  

2. עבור בעלי גוון עור כהה - באופן כללי הטיפול פחות אפקטיבי עבורם, יחד עם זאת עם השנים פותחו מכשירי לייזר בעלי אורך גל ארוך יותר שפועל גם על בעלי גוון עור כהה ויכול לסייע להם בהסרת שיער. מספר הטיפולים עדיין יהיה ארוך יותר.

3. מאפיין נוסף שעלול להביא לפסילה של הטיפול הוא עובי השיערה של הפונה. ככל שהשיער עבה יותר הוא מתאים יותר לטיפול. בעלי שיער דק במיוחד ואפילו פלומתי לא תמיד מצליחים להיפטר ממנו.

4. על פונים הסובלים מהרפס, בעבר או בהווה, יש לדווח על כך לרופא המטפל על מנת שיבדוק האם עליהם לקחת טיפול נוגד דלקות טרם תחילת הטיפול.  

5. שינויים הורמונאליים - נשים שמקבלות טיפולים הורמונאליים או נערות שעודן בתהליך ההתבגרות יוכלו לעבור טיפול לייזר אך חשוב לדעת שהוא יהיה פחות אפקטיבי, ואולי שווה לחכות קצת עד שההורמונים בגוף ירגעו. למידע על הסרת שיער בלייזר וחוסר איזון הורמונאלי.  

מי אינו יכול לעבור טיפול הסרת שיער?
מועמדים שאינם יכולים לעבור טיפול הסרת שיער בלייזר הינם:
* פונים הסובלים ממחלות עור פעילות (דוגמת פטריה בעור, ויטליגו ועוד).
* פונים הנוטלים תרופות ספציפיות המביאות לרגישות לשמש (למשל רואקוטן). יש ליידע את הרופא על כל תרופה שאתם נוטלים טרם תחילת הטיפול.
* נשים בהריון אינן מתאימות לטיפול הסרת שיער בלייזר.
* עבור בעלי קעקועים הסרת שיער בלייזר על אזור הקעקוע אינה מומלצת ויש חשש לצלקות באזור.

באופן כללי טיפול הסרת שיער בלייזר הוא טיפול טוב ויעיל למי שהטיפול מתאים לו. עבור אחרים הטיפול יכול להיות טוב אך לא אופטימלי, ובמצב השוק בו קיימים טיפולים רבים כל כך המתאימים למגוון אוכלוסיות יכול להיות שעדיף יהיה למצוא טיפול הסרת שיער המתאים בדיוק לכם ויהיה יעיל ואופטימלי, ולא להתפשר על הטיפול הראשון שמצאתם.