ועדה רפואית להקטנת שדיים

הקטנת חזה

נשים בעלות חזה אשר מבקשות לעבור ניתוח הקטנת חזה דרך קופות החולים ולקבל מימון מלא של הניתוח נדרשות להגיע לועדה רפואית אשר בוחנת את המקרה שלהן ומחליטה למי מגיע מימון מלא של הניתוח.
מחפש מידע אודות ועדה רפואית להקטנת שדיים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

נשים בעלות ביטוח רפואי בקופות החולים המעוניינות להפעיל אותו בעת מעבר ניתוח הקטנת שדיים נדרשות לעבור ועדה רפואית אשר מטרתה לעבור על תיקי כל מבקשות הניתוח ולקבוע מי מהן עומדת בתנאי המימון לניתוח ומציגה בעיות רפואיות המצדיקות את המימון מטעם הקופה.

לוועדה יש לפנות באמצעות פנייה לקופות החולים. בכל קופת חולים תוכלו לקבל הכוונה איזה טפסים ואילו אישורים יש לשלוח לועדה על מנת לקבל תור, לרוב מדובר בהפניה מכירורג פלסטי או מאורתופד. תוכלו לחפש מידע על הועדה ועל זכויות המימון שלכם באתר האינטרנט של הקופות, כאשר הזכויות נקבעות בהתאם לסוג הביטוח שאתן מחזיקות.

חשוב לדעת שעל מנת לקבל מימון מחוייב אישור מראש של הוועדה ולא ינתנו החזרים בדיעבד לניתוח שבוצע ללא האישור.

מרגע שנשלחים הטפסים לוועדה הרפואית להקטנת שדיים יכולים לעבור כארבע חודשים עד שתתבקשו להגיע לדיון בעיניינכם. הסיבה לכך היא שהוועדה מתכנסת פעם בחודש עד 5 שבועות לכמה שעות ומזמינה בכל פעם מספר נשים.

את הזמן שיש לכן עד ההגעה לוועדה ניתן לנצל לכמה דברים. הראשון הוא להמשך קבלת ייעוץ על הניתוח, בדיקת שיטות הניתוח, הסיכונים ותופעות הלוואי, ההחלמה, ההמלצות של הרופאים השונים וההשלכות של כל שיטה. השני, ניתן לעבור בדיקות רפואיות שגרתיות הנחוצות לפני הניתוח דוגמת ממוגרפיה, כירורג שד, צילומי גב לבדיקת עקמת, בדיקות דם ובדיקות המצביעות על בריאות כללית של המטופלת. הדבר האחרון ואולי החשוב ביותר הוא ההכנה הנפשית של עצמך לפני הניתוח וגיוס מערכת תמיכה ליום הניתוח ותקופת ההחלמה.

לחכות כמה חודשים עבור וועדה רפואית יכול להיות דבר מייאש מאד אשר יכול להביא למצבי רוח משתנים ולשינויים בהחלטה האם לעבור את הניתוח. מומלץ למצוא תמיכה בחודשים אלו, כמו בזמן שקדם להחלטה לעבור את הניתוח, על מנת להבין ולארגן את הסיבות שבשלן את מעוניינת לעבור את הניתוח. הבנה של הסיבות וארגון שלהן בראשך תתרום לך להרגיש שאת עושה את הדבר הנכון, וגם תסייע בזמן הוועדה כאשר תשאלי על כך.

ביום הוועדה תכנסי לחדר בו רופאים כירורגים פלסטיים, אורתופד ועובדת סוציאלית אשר ישאלו אותך על הסיבות להחלטה לעבור ניתוח הקטנת חזה. בנוסף, תערך בדיקה גופנית קצרה מאחורי פרגוד בה יהיה עליך להתפשט והרופאים יבדקו את נפח ומשקל השד. בנוסף, תוכלי להציג בפני הועדה מסמכים רפואיים המעידים על מצבך הרפואי כצילומי רנטגן.

לאחר שבועיים בממוצע מגיעות התשובות מהוועדה הרפואית. במידה והן שליליות, משמע אין הסכמה למימון, מובן שניתן לערער עליהן.